Policajná škola

duffus

A ešte na margo toho čo som napísal. Ono tie fyzické testy na niečo sú, aby sa ukázalo či daný uchádzač na túto prácu má po fyzickej stránke alebo nie. Policajná práca nespočíva len vo vození v aute a sedení v kancelárií. Často sa prichádza do styku s agresívnymi ľuďmi, ktorých treba zvládnuť. A na to nejakú tu kondíciu treba mať nielen kvôli svojej ochrane, ale aj ochrane kolegu. A ak niekto nezvládne prijímačky fyzičku, tak nemá šancu v škole na telesnej príprave.

duffus

Strejdo ako nechcem rýpať, ale ak je pravda čo povedal Boris myslím že je to na zamyslenie. Keďže pani skúša 19 rokov a neprešla cez fyzičku, lebo o psychotestoch sa nezmienila, mala by objektívne zhodnotiť svoj fyzický stav a poprípade s ním niečo robiť. Ono naháňať páchateľa s 80kg čistej váhy by bol v tomto prípade asi problém (ak som nadhodil tak pardon) a za 19 rokov, len pri troche tréningu, by som behal 12 minútovku a šprint ako Usain Bolt. U nás máme tiež jednu slečnu ktorá sa chce dostať k polícii a váži niečo cez 80kg a meria asi 150cm a ako perličku nosí desiny dioptrie. Tiež sa nevie objektívne zhodnotiť a samozrejme ju nezobrali a samozrejme sa strašne sťažovala akí sú všetci zlí... Je to len môj názor, nechcem nikoho urážať a ak som urazil tak smola :)

Strejdo

Aaale Monika, boris to tak nemyslel, iba podpichuje do teba. Pavdu máš, čo si napísala. Len skúšaj ďalej, ale mohla by si aj častejšie. Mne akonáhle prišla zamietavá odpoveď, hneď som posielal ďalšiu žiadosť. Ináč môžme pokecať aj na skype ak chceš ;). streki1

nepodstatné

Monika :) viem presne kto si :) pamatam si ta s tých testov o ktorých si tu napísala také nezmysli... nebudem sa vyjadrovať k celému, lebo to nemá zmysel ale len bazénu :) jediný \\\\\\\"neplavci\\\\\\\" tam boli ty, jeden potmavší pán a ešte jedna baba :) v tej skupine nemal nikdo problem pokoriť 100 m za 5 min :) takže ak ťa nevzali a ideš tu robiť halo :) viem aj na čo na rážaš s 9 timi sekundami :) a je mi smiešne, že ty s tvojou postavou ideš rozprávať by ma zaujmalo kolko si prebehla za 12 min? 600 m ? 1200? začni pre to aby si sa tam dostala niečo robiť, napr. nauč sa plávať lebo 100 m ledva za 5 min je do plaču a je mi jedno kolko máš vysokých škôl .) charakter človeku to nezlepší a ako som videl ani kondičku :) Takže, neurážaj tých ktorý sa na to seriózne nadreli tým, že protekcia, keď ty si sa tam prišla popromenádovať :)

monika 33

nazdar boris, rodinu mam uz 13 rokov, normalne sa staram ako kazda zena a matka, ale poviem to hlupo - peniaze az tak nepotrebujeme, lebo manzel zarobi dost. tituly si samozrejme nepisem vsetky, iba jeden, dnes su skor na obtiaz,nie ako kedysi.a predstav si, ze aj ludia s titulom su niekedy celkom obycajni a normalni.toto forum som v podstate nasla iba pred par dnami, a celkom sa mi paci. prajem vam vsetkym pekne leto.

Strejdo

bori.s tak to brať nemôžeš. Monika by neišla určite robiť rádového policajta, určite aj preto má problém dostať sa do PZ, lebo s jej školami a dokonca titulom JUDr. by sa ani neodvážili ju dať niekde na obvodné oddelenie robiť hliadku, ona by išla rovno minimálne na vyšetrovateľa a zase na vyšetrovateľské miesta nieje také ľahké sa dostať pre policajta a nieto ešte pre civila. A robiť zástupcu alebo riaditeľa by jej ťažko dali robiť bez praxe.
Takže Monika, máš vlastne nevýhodu, že máš tri školy :D je to padnuté na hlavu, ale je to tak, veď aj ja som sa dostal do zboru až po štyroch rokoch, pretože som mal vysokú ale našťastie iba jednu :DDD.

bori.s

Monika: No neviem... Keď máš tri výšky, plat tipujem cez 1000 eur máš potom určite a dobrovoľne si dať zraziť mzdu možno o 70-80% v tvojom prípade a robiť nejakú podradnú prácu, vzhľadom k tomu čo máš vyštudované (mať tri vysoké a ísť robiť obyčajného policajtíka do ulíc - to podradné JE!), tak to ja osobne som ozaj nepochopil! V dnešnej dobe? Asi nemáš ešte vlastnú rodinu, že? Alebo vyššie ciele v živote. Alebo ti veľa k životu netreba, ale tvoja vec.
Ja osobne mať tri výšky a robiť radového policajta, tak to sa s tým nikdy v živote nikomu nepriznávam a sám pred sebou sa hanbím, že som to vlastne nikam nedotiahol a škoda tých peňazí a času, čo rodičia do mňa investovali počas štúdií! Už od útleho veku si bola presvedčená o tom, že na to, aby si mohla byť radovou policajtkou, Ti treba tri výšky? Trocha si protirečíš a pravdupovediac Ti ani neverím, že tie vysoké máš, pretože mám pocit, že človek s toľkými titulmi má úplne iné starosti a o toto fórum ani nezakopne ;-)

monika 33

si trafil,strejdo, z duse neznasam protekciu a teda to skusam normalne, ako bezny clovek. jasne ze poznam kapacity, ale nemam zaludok na to, aby som sa niekomu prosila, potom by som totiz ja sama zo seba bola sklamana

Strejdo

monika33 ja ťa viem úplne dobre pochopiť, si môj prípad, ja som pred nástupom do zboru zarábal 1000-1500 eur mesačne, podľa toho, ako sa mi chcelo robiť, ale vykašľal som sa aj tak na tú robotu, lebo stále som chcel byť policajt a aj keď sme v štádiu v akom sme, som šťastný, že som policajt.

Ale tvoj prípad sa mi nejak nepozdáva, niečo za tým bude, keď s anemôžeš dostať do zboru, keď máš taký plat, tak musí to byť dobrý flek, kde sú podstatné aj známosti a neverím, že žiadneho funkcionára z policajných radov nepoznáš, ktorý by ťa "dotlačil", v tom bude niečo iné.