Problém s mamou

Príspevok v téme: Problém s mamou
baano

Mám problém, ktorý neviem vyriešiť ani sám a v podstate vôbec.... V celom probléme mám jediné spoľahnutie na otca, ktorý vedel a aj s vekom má stále veľmi uvedomelé a správne názory, samozrejme, každý má aj svoje nálady, ale je to super, ktorého názory myslím zdielame celá rodina až na tento problém, ktorý určite nepridáva na zdravý vzhľadom na jeho vek a vlastne ani na zdraví jedného z rodičov. Ale, aby som prešie k problému.Celé sa to začalo v súvislosti kúpy pozemku manželkinho brata,ktorý si kúpil pozemok v rovnakej obci ako bývame my. Táto obec je rodná obec mojej mami a bývame v rod. dome po maminom bratovi, ktorý zomrel. Ako súrodenca mám sestru ak ju tak môžem vôbec nazvať. Tým, že si teda môj švagor kúpil pozemok v obci, kde bývame nastal teda veľký problém a doslova peklo. Teda keď sa mama dozvedela, že si kúpil pozemok tak mi začala vykrikovať, že ako som to mohol dopustiť a až my ako synovi povedala, že buď ja alebo on. Teda buď ja budem bývať v danej obci alebo on. Teda môžem sa vysťahovať. Máme s manželkou dve deti. Od vtedy ubehlo už pár týždňov a celé sa to iba zhoršuje. Dokonca zavolala mojej manželke a nadala jej, že z akej je krvi a že celá jej rodina je pliaga a s akej krvy a pliagy pochádza,a že on chce byť bohatý ako ja a chce mať všetko čo ja neuveriteľné nádávky podobného štýlu že ona to zariadi, že v danej obci nebudú , buď mi alebo oni, že ona to proste zariadi.......Neviem ako také urážky obstála a dokázala počúvať, ale ja by som to asi nedokázal a myslím, že málokto....To, že chce vyvolávať manželkinmu bratovi a predpokladám nadávky a urážky podobného štýlu je mi to už jedno.... Len ma hnevá, že vlastne robí hanbu celej rodine zároveň rozbíja svojmu synovi rodinu a na vnúčatá si ani nepomyslí. Neviem celé o čom to je či je to neprajnosť,závisť....pritom moje vzťahy s manželkinou rodinou sú v norme boli aj horšie a problematické časy, ale prestal som ich riešiť, lebo je to jej rodina a so švagrom vychádzam v pohode a úprimne on my určite pomohol viac ako ja jemu to či má pozemok tu alebo inde nevidím problém. Ale samozrejme moji rodičia sú moji rodičia a pomohli mne aj mojej rodine neporovnateľne viac a mohol som sa na nich spoľahnúť a vážim si to a myslím, že aj ja som bol dobrým synom až do teraz. Obidvaja rodičia sú už na dôchodku. Neviem či je to vekom, ale už ani tomu neverím. Veľkú zásluhu má na tom určite moja sestra, ktorá mame v danej veci dáva úplne pomýlené názory a štve ju proti mne, jej to úplne vyhovuje a doslova zneužíva rodičov v iných veciach. Rodičia jej robia doslova slúžku. Sestra má zlé vzťahy s rodinou zo strany jej muža. V podstate všetci sú haraburdy, len ona je super. No a mňa využila na to - čo jej vyhovuje. No a usmerniť mamu na správnu cestu nemám možnoť ani ja ani môj oco, ktorého názory vôbec neberie do úvahy. Berie názor len mojej sestry a ešte......, čo si každý uvedomý až neskôr - nežijeme 100 rokov, aby sme sa zaťažovali takýmito vecami a skutočne sa radovali s vecí, ktoré sú podstatné. Nie som odkázaný na dom, kde bývam, začínam už rozmýšľať aj inač aj keď človek bol už zvyknutý a hlavne deti. Nemám chuť už na to ani myslieť, lebo neskutočne ma to ničí. Človek má dnes veľa iných problémov a nie to ešte takýto problém. Všetko čo som napísal je skutočne jemne napísané. Neviem čo mám robiť, hnevá ma to lebo ja to pokladám za nepodstatnú vec sú iné životné problémy a potom by si človek asi vedel vážiť to čo si má skutočné vážiť.......ďakujem

george303

Proste starym ludom to j*be ja ked pridem nahodou k starym rodicom na navstevu tak to sa iba smejem nadtym ake maju oni problemy proste oni sa nudia a to vsetko sposobuje ....

kafe

Nechápem. Prečo by si sa mal odsťahovať z dediny, lebo tvojej mame vadí, že tam okrem teba bude žiť aj manželkin brat.??? Šak nech jej to vadí, nech ju aj rozpučí od zlosti. Proste sa na mamu usmej, jedným uchom dnu druhým von, vôbec sa nad jej rečami nepozastavuj, proste ignorácia najväčšieho rangu.

To, že tvoja mama robí rodine hanbu.. ja by som to tak nebrala. Je to dospelá osoba, zodpovedná za svoje slová a činy, nie malé decko, ktoré potrebuje usmerňovať. Ona robí hanbu SEBE. Takéhoto človeka bude najviac zlostiť, ak budeš mať so švagrom dobré vzťahy a budete si pomáhať - to proste nerozdýcha. Aj keď tiež nechápem prečo, čo jej vadí.. podľa mňa sa to nejak logicky pochopiť nedá, ona má problém niekde vo svojom srdci, možno je plná hnevu, zlosti a nemôže predýchať vec, nad ktorou sa druhý človek ani nepozastaví. Keby trvala na tom, aby si sa rozviedol so svojou ženou (aj keď si s ňou šťastný), tiež by si to urobil? Odsťahovať sa kvôli tomu, že tvojej mame vadí takáto "hovadina" je podľa mňa veľmi zlé riešenie.
Dom v ktorom bývate je písaný na vás alebo na rodičov (matku)?

jajka001_

nerozumiem, preco ti nadava za to ze si tam tvoj svagor kupil pozemok. asi len preto ze ho neznasa a ty si pomohol dakde s kontaktami? ale to je jedno, ide o to ze riesi co nema riesi, chova sa nevhodne, mozno je to tym vekom a mozno bola taka autoritativna vzdy, robi to preto, lebo je to jej umoznene , teda ze ju v tom niekto - tvoja sestra- podporuje a ze nikto jej v tom nebrani. kedze nie si typ ktory by sa hadal so svojou matkou, lebo ju ma rad a vazi si ju, ale uvedomujes si vaznost situacie a ako to ohrozuje tvoju rodinu, a mas moznost odist, tak odid. lebo klud a pohoda je to najdolezitejsie. s mamou sa nevyhadas. nech by bolo akokolvek aj tak bude stale to svoje dokola mliet, aj keby si ju nepocuval, a je to dost narocne na psychiku. odstahujte sa, ak mozete.