Accu -Chek Active,One Touch Ultra prístroje

Príspevok v téme: Accu -Chek Active,One Touch Ultra prístroje
dia-život

Mala som možnosť odmerať si cukor s tými dvoma prístrojmi.už viackrát.Ten prvý mám ja,aj môj lekár s takým meria,druhý majú svokrovci.Merala som v tom istom čase z toho istého prsta.tesne za sebou.Mala som obydva prístroje položené hned vedľa seba,tak hned som dala krv aj na jeden aj na druhý.Na One Touch vždy mi vychádzal výsledok menej.Accu 6,3-One 5,3.Potom dneska som skúšala znova hned ráno,na mojom zas 6,5,na One Touch len 5,8.tak potom čo je pravda?Svokrovi stále merali na tom One Touch ked ho prišli kontrolovať,lebo bol nevládny,ochrnutý,stále ho chválili,že dobré výsledky má,no ale ako je to,že potom na tom druhom uplne ináč ukazuje.Má niekto také skúsenosti?

DiabetikIvo

oprava posledného príspevku:

dia-život,

píšeš: "Ja sa v tých veciach moc nevyznám len poslúchnem čo mi hovoria."

Glykovaný hemoglobín máš na jednotku, to klobúk dolu, ale aj tak si nemyslím, že "len poslúchanie" je najlepší spôsob liečby diabetu.

Ako hovorí jeden z najlepších diabetológov na Slovensku MUDr. Michálek, citujem z www.youtube.com
(resp. v časti č. 13 rozhovorov uverejnených na servri DiabetikInfo a na YouTube: www.youtube.com ) "85% perspektív závisí od pacienta, 10% od jeho lekára a 5% od matky prírody..."

Preto by každý diabetik mal o svojej diagnóze vedieť čo najviac a mal by vlastnými silami dokázať realizovať správnu liečbu diabetu.

Uvedom si, že Tvoj diabetológ nie je s Tebou 24 hodín denne a nemôže Ti stále radiť.

Tak ako majster ázijského bojového umenia je učiteľom a radcom pre svojich žiakov, tak je aj pre Teba Tvoj diabetológ učiteľom a radcom pri leičbe diabetu Tebe.

Ale zápas so súperom musia majstroví žiaci vybojovať sami a rovnako a Ty musíš s diabetom bojovať sama, dbajúc na rady svojho učiteľa - diabetológa

A preto musíš o ňom vedieť čo najviac, aby si len slepo neplnila príkazy, ale aby si na základe svojich vedomostí a získaných poznatkov dokázala dobre menedžovať svoj diabetes ...

DiabetikIvo

dia-život,

píšeš: "Ja sa v tých veciach moc nevyznám len poslúchnem čo mi hovoria."

Glykovaný hemoglobín máš na jednotku, to klobúk dolu, ale aj tak si nemyslím, že "len poslúchanie" je najlepší spôsob liečby diabetu.

Ako hovorí jeden z najlepších diabetológov na Slovensku MUDr. Michálek, citujem z www.youtube.com :
, resp. v časti č. 13 rozhovorov uverejnených na servri DiabetikInfo a na YouTube: www.youtube.com "85% perspektív závisí od pacienta, 10% od jeho lekára a 5% od matky prírody..."

Preto by každý diabetik mal o svojej diagnóze vedieť čo najviac a mal by vlastnými silami dokázať realizovať správnu liečbu diabetu.

Uvedom si, že Tvoj diabetológ nie je s Tebou 24 hodín denne a nemôže Ti stále radiť.

Tak ako majster ázijského bojového umenia je učiteľom a radcom pre svojich žiakov, tak je aj pre Teba Tvoj diabetológ učiteľom a radcom pri leičbe diabetu Tebe.

Ale zápas so súperom musia majstroví vybojovať sami a rovnako a Ty musíš s diabetom bojovať sama, dbajúc na rady svojho učiteľa - diabetológa

A preto musíš o ňom vedieť čo najviac, aby si len slepo neplnila príkazy, ale aby si na základe získaných poznatkov dokázala dobre menedžovať svoj diabetes ...

dia-život

Dakujem za vysvetlenie.Ináč som sa pýtala od lekárky zo zvedavosti,ona len toľko hovorila,ked si myslím,že nemeria správne hodnoty,nech prinesiem do ordinácie a porovnáme s ich takým istým glukomerom.NA One Touch nepovedala nič.Vlastne nevysvetlila možné rozdiely.Ináč som rada,lebo HbA1C mám 4,4.Predtým som mala 4,8 a ked som bola tehotná pred 11-mi rokmi a mala som držať len diétu tak mi merali 5,0 aj 5,2.Ja sa v tých veciach moc nevyznám len poslúchnem čo mi hovoria.

DiabetikIvo

dia-život,

glukometre majú udávanú povolenú odchylku hodnôt ± 20%.

O tom ako sa presvedčíš o správnosti údajov ktoré ukazuje Tvoj glukometer pekne hovorí článok z dielne firmy LifeScan (výrobca glukometrov One Touch) na tejto adrese: www.lifescaneurope.com

Keď si zoberieš priemernú hodnotu glykémie z posledného príkladu Tvojho príspevku, tak tá vychádza na hodnotu:
(6,5+5,8)/2=6,15 mmol/l.

Keď zoberieme do úvahy že 20% z hodnoty 6,15 je číslo 1,23 tak potom hodnota na spodnej hranici, ktorá je v rámci tolerancie 20% ešte akceptovateľná je 4,92 mol/l a ak zoberieme hornú hranicu tolerancie presnosti tak aj hodnota 7,38 bude ešte stále vyhovujúca... A teda všetky výsledky v rozhraní od 4,92 do 7,38 ležia v páse 20% tolerancie presnosti glukometrov.

Preto ak chceš naozaj vedieť aký presný je Tvoj glukometer postupuj podľa návodu firmy LifeScan na vyššie uvedenom odkaze.