Nik ma nema rad. Problem vo mne?

Príspevok v téme: Nik ma nema rad. Problem vo mne?
usula

Mam pocit ze ma nik nema rad .Ked som bola dieta tak som trpela tym ze ma sikanovali (koli vlasom a peham).Neskor sa to zmenilo .Prestali ma sikanovat.Neskor som aj prestala mat pocit ze som skareda len mi ostal jeden defecit , Strasne sa podcenujem .Stale mam pocit ze preco by mali mat radi prave mna, preco by tam chceli prave mna ked maju kopu lepsich ,preco ja ked su ini .A mam pocit ze ma nik nema rad :( ze vsetci ma oovaraju a pod.myslite ze sa stym da nieco robit?psycholog??Dakujem.

outu

:) cím dalej tým viac rozmýslam, ze by bolo lepsie byt od rána do vecera v práci, potom príst na byt vyspat sa a zas dokola. :) len neviem co s víkendami.

Mimulus

Viem, že to bude znieť ako alibizmus ale ,,v dnešnej dobe,, sa na to musíš jednoducho pripraviť. Nikto Ti v konečnom dôsledku nepomôže! Vždy to bude v konečnom dôsledku len na Tebe. Prežijú len tí najsilnejší - a samota? V dnešnom uponáhľanom svete plnom stresu na rozmýšľanie ani nemôžeš mať čas :D

outu

mimulus, mas pravdu. mam dvoch ludi na ktorých mi naozaj zálezi /nepocitam rodinu/, nechcem, necakam od nikoho nic. ale predsa a predsa mi je casto smutno a cítim sa sama.

Mimulus

Ivkka veľmi pekne si vystihla dnešnú dobu :D Ani nevieš ako. Na nikoho sa nespoliehaj, nikomu never a snaž sa žiť si svoj život. Ja som mal v živote veľa takých ,,priateľov,, ako ty ale sú medzi nimi aj takí ľudia čo by pre druhého spravili všetko. Nehľadaj! Príde to samé ale svet je o tom ako sa dokážeš postarať sama o seba a nie ako Ti pomôžu druhí. Takže nerieš priateľov a snaž sa o to, aby si nikdy nič od nikoho nepotrebovala!

Ivkka

Agnes999: nojo máš pravdu :// ale ja neviem ako to napraviť ..neviem ako si začať veriť, že proste som dobrá a mali by ma mať radi a teraz praveze pochybujem ze co som taka zla nudna ze ma nemaju radi ?
Proste teraz je tazske najst si priatelov co budu pri tebe stat a bude im zalezat aj na tebe a nie len na sebe
a ja keby najdem takych ..vzdy by som sa s nazila pomoct a aby vedeli ze som tu vzdy pre nich ..lenze takych nemam ktory by to iste pre mna spravili ... praeze len ohovaraju a raz sa so mnou bavia som rada a potom si nieco vypytaju takze ..mi to pride len take aklo vyuzitie a ja samozrejm e povolim :(

Mimulus

alibi veľmi trefné :) Aj ja súhlasím a viem veľmi dobre ako sa cítiš a nepôjde to tak ľahko ako tu mnohí tvrdia. NIKTO sa v dnešnej dobe nestará len sám o seba ale skôr o druhých :( Klebety, ohováranie, podliezanie, výčitky no jednoducho des. Ak chceš prežiť tak dvíhaj telefóny - kvalita života je úzko spojená s tým koľko máš kontaktov a priateľov tak ich neruš.

Agnes999

ivkka: zrejme mas socialnu fobiu, precitaj si nieco o tom. nepocuvaju ta zrejme preto, ze nevies hovorit dorazne a zaujato a uz z tvojej reci pocut, ze si neveris. to sa ale da zmenit!

ivkka

Ahojte ... mam taky problem ze sa citim zle vsade kde je niekolko ludi zacneme sa o niecom bavit a oni sa smeju a ja sa snazim zapojit no oni ma nepocuvaju . A preto mam zvlastne pocity ze proste nemam byt pri nich ze ma tam nechcu ..a ja uz mam obavy povedat svoj nazor lebo kolkokrat ho e tk a na mna oboria vsetci neviem co maj proti mne ale vplyva to na mna dost zle. Az tak ze som sa zacala podcenovat .. proste nezvladam to asi . Ja nechcem byt stredobodom pozornosti ja len proste chcem dosiahnut to aby ma mali radi a boli radi v mojej spolocnosti ja nepotrebujem vynikat ja len proste potrebujem citit ze tam patrim a ze ma maju radi . Nechcem predsa vela. Ja som ku kazdemu dobra az takze neviem povedat nie a casto ma zato vyuzivaju .. ale nevravim to nikde pred nimi a nikde inde pretoze ich mam rada a nechcem byt ohovaracka za chrbtom. Ja nedokazem byt vtipna a necitia sa uvolnne a to ma mrzi. Ja niesom k nikomu zla a ani odmerana tak proste nechapem co im vadi ja len potrebujem citit oporu a vdacnost ze. Ma maju a ze ja mam ich -kamaratov ..to slovo pre mna vela znamena ale nenasla som nikoho kto by naplnal ten vyznam toho slova . Je mozne ze budem bez priatelov? Asi ano .. pretoze ja uz nevladzem hladat .poradte mi prosim. Dakujem vopred. A prosim blbe pripomienky si nechajte tie mi fakt nepomozu ja potrebujem rady. DAKUJEM