Anafylaktický šok, mohla ho spôsobiť alergia na trávu?

Príspevok v téme: Anafylaktický šok, mohla ho spôsobiť alergia na trávu?
Ainka

ahojte,

mam priatela, ktory je alergik. Vcera sme boli v prirode, konkretne pustal sa so synovcom na bobovej drahe a nejako sa im podarilo vypadnut. Vsade naokolo bola pokosena trava. Nasadli na boby spat a vsetko vyzeralo ok. Zrazu mu vsak zacali slzit oci, na rukach sa mu vysypali vyrazky a cela tvar a hrdlo mu za niekolko sekund napuchla. zacali sme panikarit, lebo nemohol dychat..hned sme volali zachranku. Bol to skutocne strasny pohlad, nikomu to neprajem zazit. Teraz je v nemocnici na JIS, zajtra by ho mali pustit. Ma prosim vas niekto obdobnu skusenost? Ma alergiu na travu, ale mohla byt ta reakcia az tak strasne silna? Ja som sa docitala, ze takuto reakciu moze sposobit napr. ustipnutie hmyzom a ine, ale nikde nebola spomenuta trava. Obavam sa,ze teraz uz nezistime, ci to bol hmyz, kedze ma po tele tolko vyrazok. Zazili ste nieco podobne? Dakujem

xdanielax

ja myslim ze to nemohlo byt len dotykom s tou travou, pretoze predpokladam ze ked je clovek alergicky, tak je alergicky na semena trav, hub a podobne.. Tu by bolo riziko, ze by vznikla alergicka reakcia kedykolvek by presiel po trave, co zrejme predtym nebolo.
Skor by som sa priklanala k tomu hmyzu. Kazdopadne, ak este neabsolvoval, urcite by mal absolvovat testy - ale to mu urcite odporucia aj v nemocnici.
Blbe je, ze mozno mu aj na nic konkretne nepridu. Mne tiez diagnostikovali alergie na travy, plesne, roztoce, huby... dokonca vcely a osy - aj ked som nikdy nemala ziadny extremne reakcie. Ale ked som dostala 2x dost neprijemnu alergicku reakciu po zjedeni NIECOHO, na to mi neprisli :-/ a bolo to fakt hnusne, hlavne ten prvy krat, ked som ani nevedela, ze nejaka alergicka reakcia na jedlo vobec existuje, som opuchla, sama doma a nevedela som co mam robit. Neprajem nikomu.

elca

take nieco som zazila na dcerke ,ale alergia na mlieko
anafilakticky sok po poziti mlieka-dieta opuchlo na dvojnasobnu velkost, v nemocnici dostala korikoseroidy a o dva dni sme boli doma
STRASNY POHLAD A POCIT BEZMOCNOSTI
ak ste zareagovali vcas ,bude vsetko OK
az na navstevu alergologa a nosenia lieku proti alergii stale zo sebou

jaankaaaaaaa

nemusela to sposobit konkretne trava, ale v tomto obdobi je strasne vela alergenov vonku. je mozne ze mu sposobili takyto sok, mozno ho aj ustipol nejaky hmyz a ani to nespozoroval. alergici musia brat pravidelne lieky, ktore by im mali byt naordinovane podla zdrav. stavu a navyse by vzdy mali mat pri sebe nejaky liek na alergiu ako prvu pomoc prave pre taketo pripady... priatel bude urcite v poriadku :)