uzkosti, strach...lieky?

Príspevok v téme: uzkosti, strach...lieky?
smutnaHolka

ahojte, poprosim vas o radu, uz asi pred dvoma rokmi som zacala mavat iste psychicke problemy, vlastne to bola akoby fobia, ktoru sa mi casom chvalabohu podarilo celkom zvladnut. Nevymizla uplne ale v tomto smere sa citim fajn. Teraz ma vsak trapi nieco ine.
Mam pocit ako by sa mi zacali pridruzovat rozne ine strachy je to mozne? Moze to byt sposobene stresom v praci? Chodim do prace ktoru nemam rada, ale som tam pretoze to mam blizko a pretoze som tu mala kamaratky. Lenze kamaratky mi postupne poodchadzali a zostala som tam sama holka medzi starsimi kolegynami, proti ktorym v zasade nic nemam, iba ze sa nemam s nimi o com rozpravat. Predsa je medzi nami vekovy rozdiel a neviem sa s nimi bavit ako s kamoskami. A mozno tu vznikol ten problem. Zacala som stresovat, pretoze chcem odtial odist ale nova praca sa nehlada lahko a tuna sa citim zle a osamelo. Mam pocit ze tym ze som najmladsia mi prischne kazda horsia robota..
A odkedy som tam ostala sama, pocitujem ze sa mi zhorsil moj psychicky stav. Zacala som mavat pocity uzkosti az paniky niekedy. Mavam pocit ze sa mi stale toci hlava. Najprv som myslela ze malo tekutin, nizky tlak..ale aj ked pijem viac, hlava sa mi stale toci. Mam pocit akoby som si to niekedy privolavala az namyslala. Uz sa to dostava do takeho bodu ze sa bojim aj sama prejst po ulici, hrozne:( Tak nad tym rozmyslam ze sa mi bude tocit hlava ze sa mi naozaj toci.. A ked idem poulici, bojim sa ze spadnem. Mam pocit ze cesta je moc siroka a ze sa strepem pred zrakmi vsetkych kolegov co idu zrovna s prace. A uz ma tieto strachy dost ovplyvnuju, uz sa sama bojim aj po nakupnom centre ci obchode chodit sama, lebo je to velky priestor a mam hrozny strach ze spadnem, neustale mam pocit ze sa mi zatoci hlava a je mi hrozne.
Dakujem vsetkym co si to boli ochotni precitat az do konca a poradit. Ja uz neviem co dalej, stale mam z niecoho strach, bojim sa ze sa strapnim, som najradsej niekde zasita aj v praci kde ma nikto nevidi, lebo ked som medzi viac ludmi mam zly pocit ako ze sa bojim ze mi pride zle, ze sa mi zatoci hlava, ze spadnem a to iste dookola... Prosim existuju na taketo pocity uzkosti neake volnopredajne lieky? Alebo mam ozaj vyskusat psychologa ci psychiatra? Hrozne sa tam bojim ist ako to prebieha? Dakujeem moc

elca

ja sama vediem moju vlastnu
"ligu za dusevne zdravie"
kazdeho z nas stretnu taketo chvile,prepadnu rozne myslienky
pokus sa vytvorit si pekny svet okolo seba
najdi si kamosou-mozno ,len takých virtualnych-na zaciatok
kup si psa,chod do kina,
napln si vanu s penou ,vypni svetlo, zapaľ sviečky,daj si jeden pohar vina/nie viac/
ROB NIECO CO TA BAVI-NAJDI TO CO BY TA BAVILO
daj si pozor,to dusevne zdravie mas len jedno