Plavky

LMarika

Mna kedysi, este v pubetre, taketo veci strasne zaujimali, citala som vtedy knihu Farby pre krasu. Pisalo sa tam o tom, ze existuju 4 typy ludskej pokozky v ramci bielej rasy: Jarny, letny, jesenny a zimny, ze by sa kazda zena mala vediet zaradit, aky je typ a podla toho si vyberat pre seba farby oblecenia a doplnkov.
JARNY TYP: Ide prevazne o blondinky s bledou pokozkou, ktore posobia tak jemne, zranitelne, zensky... prevazne maju modre oci a vlasy niektorych mozu byt aj trochu tmavsie, povedzme spinave blond. Na slnku sa opaluju do bronzova, cize do oranzovohneda. Takymto zenam pristanu vylucne len teple farby, najma vsak blede odtiene teplych farieb, hlavne marhulova a teple odtiene bledomodrej farby, tiez zlta...
LETNY TYP: Zeny s takymi tymi mysacimi hnedymi vlasmi, ktore vacsinou byvaju s farbou svojich vlasov nespokojne. Mavaju tmavsi odtien pokozky, ale nie su to brunetky. Maju proste len mysacie, nevyrazne, skor tmavsie, sivohnede vlasy, casto modre oci, niekedy aj hnede a akonahle v lete vykukne slniecko, hned su opalene a maju o poznanie tmavsiu tvar len vdaka obycajnemu chodeniu po meste. Na slnku sa opaluju do sivohneda a ich pokozka po opaleni nadobudne taky ten cigansky sivohnedy odtien. Tymto zenam pristanu blede odtiene studenych farieb. Velmi dobre im sadne staroruzova, vsetky odtiene ruzovej, studene odtiene bledomodrej, cize bledomodra s odtienom do siva, vacsina odtienov sivej a vsetky ostatne, skor bledsie odtiene studenych farieb.
JESENNY TYP: Patri sem mnoho zien a mnoho podtypov. Jednym z nich su zeny s rysavymi vlasmi a pehami a s velmi bledou pokozkou. Dalsi podtyp su zeny s bledohnedymi a spinavymi blond vlasmi, ale aj s tmavsimi hnedymi vlasmi, ale ich pokozka musi byt bleda. Ked sa v lete na slnku denne opaluju, pricom si ale samozrejme davaju pozor, aby nezhoreli a nespalili sa, ich pokozka po opaleni nadobudne oranzovohnedy odtien rovnako, ako pokozka zien jarneho typu. Neopaluju sa vsak tak lahko, aby mali tmavu tvar len, co slniecko vykukne len vdaka chodeniu po meste ako lente typy. Ked chcu byt tmavsie, musia si ci uz na kupku, alebo v solarku odlezat to svoje. Mnohe z nich maju aj pehy. Mozu mat hnede oci, zelene, aj modre, pokozku vsak maju v zime vzdy bledu. Ak maju vlasy hnede, tak ich vlasy maju vzdy teply odtien hnedej farby a nie ten mysaci studeny ako u letneho typu. Vynimocne do tohto typu zapadnu aj niektore brunetky. Su to tie, ktorych pokozka po opaleni sa nadobudne oranzovohnedy odtien, cize sa opaluju do oranzovohneda a nie do ciganskeho sivohneda. Ja som brunetka a tiez sem patrim, hoci vacisna brunetiek spada skor pod zimny typ. Zenam jesenneho typu pristanu teple farby, najma vsak tmavsie odtiene teplych farieb, hlavne khaki a baklazanova fialova. Prave tieto dve najviac.
ZIMNY TYP: Patria sem brunetky s velmi bledou pokozkou a s ciernymi vlasmi, alebo s ciernohnedymi vlasmi, pricom ich vlasy maju vzdy studenu farbu a ich pokozka tiez. Patria sem vsak aj zeny s tmavsou pokozkou, ciernovlase brunetky, skaredo povedane, ze skoro ako ciganky, ktorych pokozka je aj v zime tmava a ma vzdy studeny odtien. Tieto zeny sa opalia pomerne rychlo a akonahle vykukne prve jarne slniecko, tvar maju hned o poznanie tmavsiu vdaka obycajnemu chodeniu po meste. Tie blede brunetky s bledou pokozkou vsak nie. Tie si tiez musia na slnku odlezat svoje, ich pokozka je vsak po opaleni ciganska sivohneda a nie oraznovohneda ako u jesenneho typu. Ci je brunetka jesenny, a ci zimny typ, to sa pozna podla odtiena, aky nadobudne zena po opaleni sa na slnku. Kto sa opaluje do oranzovohneda, cize do bronzova, ten je jesenny typ a kto do ciganskeho sivohneda, ten je zimny typ. Vacsina brunetiek su vsak zimne typy. Zimnemu typu pristanu vsetky studene farby. Velmi dobre im pristane cierna a cistobiela.
Ak sa chcete ohodnotit, kam patrite, velmi dolezite je ziskat cit pre farby hlavne v tom zmysle, aby ste vedeli rozoznat teple farby od studenych. Aby ste vedeli, ze napriklad ruzova je studena a oranzova je tepla. Ze cistobiela je studena a kremovobiela je tepla. A tak dalej... Aby ste sa vedeli ohodnotit v case, ked je vasa pokozka opalena a nezalezi, ci ste sa opalili na slnku, alebo v solarku. Ak ma vasa pokozka po opaleni oranzovohnedy, cize bronzovy odtien, treba uvazovat o jarnom a jesennom type. Ak ma vasa pokozka po opaleni sa sivohnedy, cigansky odtien, treba uvazovat o letnom a zimnom type. Snad som aspon trochu pomohla. Najlepsie je kupit si nejaku knizku o tychto veciach a precitat si ju, pozriet si prilozene vzory palety farieb pre jendotlive typy, cim ziskate lepsi obraz o jednotlivych typoch a o farbach, ktore su pre ne vhodne.

LMarika

Hlavne nech su to teple farby. V ziadnom pripade nie studene. ODTIENE CERVENEJ: Cize nie ruzova, lebo ta je studena, ale radsej marhulova a oranzova, lebo tie su teple. ODTIENE BIELEJ: Nie cistobiela ako sneh, lebo ta je studena, ale radsej kremovo biela, lebo ta je tepla. ODTIENE MODREJ: Nie tyrkysova a urcite nie modra s odtienom do siva, nie modra s odtienom do fialova, urcite nie vacsina odtienov modrej, lebo su to studene farby. Ale petrolejovomodra ano, ta je tepla. ODTIENE FIALOVEJ: nikdy nie fialova s odtienom do ruzova, lebo ta je studena, nie fialova s odtienom do siva, lebo aj ta je studena a nie fialova s odtienom do modra, lebo aj ta je studena. Pristane ti vsak tmava baklazanova fialova, lebo ta je tepla. CIERNA NIE!!! ODTIENE ZLTEJ: vacsinu odtienov zltej ano, lebo su teple. Syta zlta s odtienom do oranzova ano, taka ta tmavozlta, pekna. Nie vsak bleducko zlta s odtienom do siva, lebo ta je studena. ODTIENE ZELENEJ: Vacsinu odtienov zelenej ano, lebo su to teple farby. Najlepsie ti pojde khaki, ta je pre rysavky ako stvorena. Akakolvek zelena s odtienom do zlta, ci do hneda ano. Nikdy vsak nie zelenu s odtienom do modra, do tyrkysova, lebo to uz je studena zelena a ta ti nepojde. ODTIENE HNEDEJ: Hnedu s odtienom do oranzova ano, hnedu s odtienom do zlta ano, bezovu ano (nie vsak vo farbe tvojej vlastnej pokozky, lebo v nej budes vyzerat ako naha), lebo toto su teple odtiene hnedej. Urcite vsak nie studenu sivohnedu, ta ti nepojde. ODTIENE SIVEJ: vacsinu odtienov sivej nie, ale ak natrafis na teply odtien sivej, povedzme s odtienom do zltozelena, tak moze byt. SKUS AKOSI SAMA VYCITIT, KTORE FARBY SU TEPLE A KTORE SU STUDENE A VYBERAJ SI LEN TEPLE. Ako vitaza vsetkych farieb pre teba by som zvolila khaki.

jaankaaaaaaa

farbim na cerveno :)
teraz som v newyorkeri videla pekne plavky - hnedo tyrkysove s kvetmi :) len mne nesedi strih velmi..

urcitekakao

asi skor tie tyrkysove alebo do cervena. rozmyslala som aj nad hnedou alebo tmavomodrou ale ten kontrast sa mi zdal prilis velky a smiesny. ty si farbis vlasy ci si tiez od prirody cervenovlaska?