Podviedla som svojho priatela

Príspevok v téme: Podviedla som svojho priatela
paula987

Strasne ma to mrzi,sme spolu uz tri roky. Asi pred mesiacom som bola u kamosky na oslave, bol tam super chalan, celu noc sme sa spolu bavili, bolo nam spolu super a ked oslava skoncila zavolal ma k sebe,ja som suhlasila a tam sa to stalo :(( Nebola som ani opita ani nic podobne,takze na to nemam ospavedlnenie. Proste ma pritahoval a neviem,nejak som nepremyslala :(( S priatelom som uz tri roky,velmi ho lubim a je to moj prvy vo vsetkom. Neviem preco som to urobila,mozno som to len chcela skusit s niekym inym,ale neskutocne ma to mrzi. Myslim na to,uz odkedy sa to stalo a neviem si to odpustit. Je mi to strasne luto. Neviem sa pozriet priatelovi do oci,je mi z toho nanic. Mam mu to povedat? Ci sa snazit na to radsej zabudnut? Nechcem o neho prijst,ale neviem ci s tymto klamstvom dokazem zit.

MultiLevel

Kataldo, nie je spravne, ze zijes len pre priatelku. To nie je laska, zit len pre niekoho :) Mozes to blizsie opisat ako to myslis, ale ak tak, ako som to pochopila ja, stojim si za tym, co pisem :)
Z tvojich prispevkov citit hrozne, ako ju vlastnis, teda, ako si myslis, ze ju vlastnis...ani to nie je laska :)
Neberiem ti to, ze ju uprimne lubis. Ale skus sa odputat od vsetkych tychto veci, potom vztah naberie uplne iny smer :)
Ludia casto hovoria vety typu "navzdy ta budem milovat, naveky, az za hrob, nikoho nikdy nebudem milovat ako teba, si moj jediny" a podobne. Lenze clovek sa meni, kazducky jeden den, ani to nezbadas. Taketo "nikdy, naveky, navzdy" cloveka len zvazuju, ani to nie je laska. Laska je sloboda, volnost, nesputava, nedava pomyselne okovy, vztah ma byt stastim pre oboch partnerov, nie nieco vynutenym. Preto ak s niekym si, nemozes ho chciet vlastnit, ani si narokovat na toho cloveka...
Za 6 rokov si nemal nutkanie podviest ju. Mozno ani ona teba. Ale clovek sa meni, co ak to nutkanie pride a ty podlahnes? Radsej si hovor, ze sa vzdy budes snazit byt jej co najlepsim partnerom, ako hovorit "nikdy ju nepodvediem" :)

Kataldo

Sob rudolf múdro si to napísal. To som naozaj taký egoista, alebo chcem vlastniť niekoho, desím ľudí svojim zmýšľaním ? :( Viem, že moja priateľka je možno ešte viac zásadovejšia a letel by som z bytu okamžite ak by som ju podviedol. Obaja máme podobné zmýšľanie a hodnoty. Uvidíme koľko to vydrží. 6 rokov nie je dlhá doba vo vzťahu a určite bude ešte veľa udalostí ktoré ho otestujú. Zatiaľ to obojstranne klape a dúfam, že aj dlho bude. Dúfam, že tu nevyznievam ako nejaká naivka :)Ďakujem za zaujímavú debatu.

sob rudolf

mojpohlad, do značnej miery s tebou súhlasím. Kataldo, približne pred desiatimi rokmi by som tvoj pohľad na vec pokladala za úžasný, dokonca jediný správny, teraz ma prinútil iba zdvihnúť obočie. Muži s takýmto egom, ktorí si robia vlastnícke nároky na všetko, čo milujú ma desia. Je to akoby si hovoril "milujem ťa nadovšetko, preto ma aj ty musíš stále konštantne milovať, tvoje city ku mne sa nikdy nesmú zmeniť", ale tak to v živote nechodí. Je morbídne naplniť svoj vlastný život niekým iným, partneri sa v živote sprevádzajú a starajú sa jeden o druhého, no určite to neznamená, že by mali žiť život len pre toho druhého. To vedie k žiarlivosti, únave a vyčerpaniu vzťahu. Možno, že si príliš mladý, zamilovaný alebo máš rigídny rebríček hodnôt, ktorý život ešte nenalomil, ale niečo z toho časom pominie. Minimálne tá mladosť:). Je skvelé stretnúť človeka s pevnými zásadami a vysokými nárokmi, dúfam, že ich budeš mať vždy s kým zdieľať.

Kataldo

za takmer 6 rokov som nemal ani len nutkanie podviesť moju partnerku. Život by som za ňu položil a spravil by som pre ňu všetko - možno aj skočil do studne ak by jej to spravilo radosť tak ju milujem :D

Mám veľa chýb ale vzťah myslím vážne, v podstate žijem iba pre moju partnerku.
Preto by mi prípadná nevera bola neodpustiteľná. Snažím sa žiť slušne a správne.

Keď vzťah dlhšie neklape a výsledkom je nevera tam je už priestor na ďalšie debaty.to máš pravdu.

Mimochodom som ateista.Aj rodičia sú ateisti. Verím akurát tak v Sílu zo Star Wars :D Proste sa snažím žiť spravodlivo a správne a nevera mi do tohto nezapadá.

mojpohlad

,, Nedokázal by som odpustiť, stále by som myslel nato ako jej druhý muž pošpinil lono. ''

Sorry ale toto je strasny blud :)

Pokial by sa jednalo o znasilnenie tak OK.

Ale pokial ide do toho sama a vedome tak pospinene je akurat tak tvoje ego, ktore ju chce vlastnit a neznesie prijat fakt, ze si zvolila niekoho ineho nez TEBA. To ze tak niekto urobi (jednorazovy iba fyzicky kontakt s niekym inym) vobec nemusi mat fatalne nasledky na vztah. Cele je to len o tom ze ludia si VSUGEROVALI ze je to nieco nepripustne, neprijatelne,ze je to koniec sveta a blablablabla...Treba najskor zistit, ze preco to ten clovek vlastne urobil, zamysliet sa nad tym, ci vztah stoji za to a az potom vyvodzovat zavery ze co dalej.

Postoj o akom pises - nikdy by som to neodpustil, fatalna zrada, okamzity koniec, atd., tak toto mi pripada skor ako myslenie dlhodobo vymasirovane nejakym externym cinitelom - normy spolocnosti, nabozenstvo, rodicia, ucitelia, atd., nepride mi to ze sa snazis riadit vlastnymi triezvym rozumom a otvorenou myslou.

MultiLevel

Pred tym, nez budem neverna, sa s partnerom rozidem :)
To je moj nazor. Myslim, ze rozum mame vsetci, horsie je to uz s jeho pouzivanim :)

Kataldo

brrr, z niektorých komentov tu ma až striaslo.
Ja mám takmer 6 ročný vzťah a viem, že keby som priateľku podviedol tak nekompromisne letím a podobne by to bolo aj z mojej strany.
A ak by som náhodou ja podviedol moju priateľku tak asi by som nevedel žiť ako predtým. Asi by som sám chcel radšej rozchod. Či by mňa podviedla ona alebo ja ju tak asi by som nedokázal už milovať a bolo by to viac trápenia ako lásky.

Ale určite by som bol rád ak by mi priateľka povedala ak by mi bola neverná. Určite by som jej za úprimnosť poďakoval ale druhú šancu by nedostala. Nedokázal by som odpustiť, stále by som myslel nato ako jej druhý muž pošpinil lono.

Jedna vec čo som si všimol - žena, ktorá má prvého partnera (ako napr. tu paula)skôr či neskôr podvedie(ako napr. tu paula). Vidím to okolo seba u kamarátov skoro na 100%. Takáto žena ešte nemá veľa odžité a nie je vhodná ani pripravená na zrelý vzťah(česť výnimkám) a niekedy je citovo zmätená a potom to takto dopadne.

A ďalšia vec ktorá platí takmer na 100% - klamstvo sa človeku vráti, možno zajtra, možno o rok, možno o 10 a možno dusením v sebe si vlastne ničíte zdravie a krátite život.

Všetkým prajem všetko dobré a čistú hlavu a triezve myšlienky. Škoda, že Paula nedala vedieť ako to dopadlo.

Dominika1127

Neda mi sem nenapisat aj ked uz to je stare...hviezdicka ty co si za cloveka? Mas ty vlastne chrbtovu kost? Zjavne nie..nezelam ti nic zle ale si obycajna svina ked toto robis..nicis zivoty a to nielen tvojim "partnerom" ale aj tym ludom v druhych vztahoch...ked je podla teba nevera normalna tak potom nie si normalna ty..ze ti neni hamba taketo nieco sem napisat..obdivujem ta!!! Fuj

hocikto98765

Mrska Silvuska uplne suhlasim. Stat sa to moze hocikomu a hocikedy. O tom je zivot. Problem je aj to, ze zeny nad vsetkym prilis vela rozmyslaju a potom dalsia vec, zacnu vsetko rozoberat a trapit sa tym. Poznam osobne aj taky pripad, ze 36-rocny muz je zenaty a jeho zena teraz zistila, ze ju podvadza so 16-rocnou! Chlap proste neriesi co bude. Ked to chce urobit, tak to urobi a kazdy na to povie, ved to je chlap. Ma to v sebe. Ale ked to urobi zena, uz ju kazdy nazyva kur..u. Dalsi pripad co poznam je, ze baba si vzala chalana, maju spolu 2 deti a teraz caka tretie s inym. Vsetko preto, lebo nedavala na pocity, vybrala si moznost byt s tym, ktoreho dobre pozna. A k comu to bolo? Taketo veci sa stavaju bezne, ani o nich nevieme. Zalezi na kazdom ako sa k tomu dokaze postavit a co je pre neho prvorade. Na druhej strane sa mi hrozi myslienka byt s niekym aj ked to nie je na 100% len za to, aby bol stastny ON. Zeny sa prisposobuju na ukor svojho stastia, lebo zena ma v sebe pud materinsky, starostlivy a velakrat na ukor vlastneho stastia. Ale treba to brat aj z toho hladiska, ze zajtra tu mozno nebudeme a na com nam ma najviac zalezat ked nie na vlastnom stasti? Radsej lutovat v starobe, ze toto som neurobila lebo...

Mrska Silvuska

TOMčO-ku..e sa za to plati, nie?
Vsetkym, ktori tu Paulu tak spranierovali-hod kamenom, kto si bez viny....toto su veci, ktore sa neplanuju, ale ktore sa stavaju, a ano, mozu sa stat aj Vam, ani nebudete vediet ako...okrem ineho, ste si vsetci, ktori jej nadavate, isti partnerom, ktoreho mate doma? Na plnych 100 percent?
Paule rady davat nebudem, co sa stalo, stalo sa. Sudit ju? A za co? Urobila hlupost. Tie robime vsetci, len mozno ineho charakteru. Otazka je, ako sa s tym dokaze vyrovnat ona sama v sebe. A skusit otocit situaciu, ako by sa citila ona, keby jej partner taketo nieco vyviedol...
Nie som zastanca nevery, myslim si, ze vo vztahu, kde vsetko klape tak ako ma, nevera nema miesto. Ajked ma jeden lebo druhy prilezitost a chut, ale v hlave si vie "zratat" pre a proti.Je to o kazdom z nas.