Podviedla som svojho priatela

Príspevok v téme: Podviedla som svojho priatela
paula987

Strasne ma to mrzi,sme spolu uz tri roky. Asi pred mesiacom som bola u kamosky na oslave, bol tam super chalan, celu noc sme sa spolu bavili, bolo nam spolu super a ked oslava skoncila zavolal ma k sebe,ja som suhlasila a tam sa to stalo :(( Nebola som ani opita ani nic podobne,takze na to nemam ospavedlnenie. Proste ma pritahoval a neviem,nejak som nepremyslala :(( S priatelom som uz tri roky,velmi ho lubim a je to moj prvy vo vsetkom. Neviem preco som to urobila,mozno som to len chcela skusit s niekym inym,ale neskutocne ma to mrzi. Myslim na to,uz odkedy sa to stalo a neviem si to odpustit. Je mi to strasne luto. Neviem sa pozriet priatelovi do oci,je mi z toho nanic. Mam mu to povedat? Ci sa snazit na to radsej zabudnut? Nechcem o neho prijst,ale neviem ci s tymto klamstvom dokazem zit.

Prskalka

Nechcem ťa súdiť ale nieje tam ospravedlnenie. Nechcem nedávať, preto v krátkosti - ak ho miluješ tak by si ho nepodviedla. Možno, neviem. Mám známych ktorý to robia tak že o tom vedia, lebo tieto veci oddeľujú.

Ale myslím že tvoj partner nie a neviem či to oddeľuješ aj ty. Môj názor je že ten kto miluje nepodvedie. O takých čo podvádzajú partnera ktorý je im verný a miluje ich celým svojim srdcom mám jednoslovný názor a je to veľmi nepekné slovo.

Ja neviem, ja by som s tým nedokázala žiť, pozerať sa nielen do očí partnerovi ale sama na seba do zrkadla...a ty?

natusa42

dusky síce dobre prirovnanie,ale ne,môžeš porovnávať autá a ľudí :D:D akože sorry,ale toto nie ...

si bezcharakterná ak mu to nepovieš ,a vlastne už si aj teraz,kedže si top spravila ..ak si svedomie dovolí dívať sa mu do očí,tak zamlč mu to po celý život ,čo iné ti máme poradiť ?bud mu to povieš,alebo nie ....je to na tebe

M.M

Ahoj Paula.
Vieš, keď som čítala tvoj text, tak si mi pripomenula takmer moju situáciu. Mne sa stalo to isté, len z rozdielom, že ja som, teraz už bývalého priateľa, bohužiaľ podviedla pod vplyvom alkoholu. Tiež to bolo na oslave kamošk. narodenín. Ten dotyčný, ktorý som mnou strávil tú osudnú, prekliatu noc, bol kamarát mojej kamošky, ktorej sme obidvaja boli na jej oslave. Vobec ma nepriťahoval, bol navyše mladší a dodnes si to neviem vysvetliť a odpustiť, že čo som to urobila. Vtedajšiemu priateľovi som to vtedy nepovedala. Po čase sme sa rozišli, ale ja som to stále dusila v sebe. Bolo mi príšerne, lebo on ma veľmi ľúbil a ja jeho tiež, preto ma to o to viac zožieralo.... Keď sme sa rozišli, po čase prišiel do mojho života moj terajší priateľ, ktorý je úžasný a ktorému som o všetkom povedala. Dovtedy o tom nikto nevedel. Ani pre mojho, terajšieho priateľa to nebola ľahká situácia, aj keď jeho sa to vobec netýkalo, no i napriek tomu som chápala, ako sa cíti. Veď ak Ťa niekto miluje a po čase sa dozvie, že ten druhý mal takúto skúsenosť, tak asi nikoho by to netešilo. No moje svedomie mi to nedalo a ak si máme ako partneri hovoriť všetko a doverovať si, tak považovala som za vhodné povedať mu to. Nech o mne vie všetko a hlavne, nech sa to dozvie odo mňa, nie náhodou od niekoho iného, lebo to by už vobec nebolo správne. Tak som si povedla, že buď ho stratím a prídem o všetko, alebo ma naozaj natoľko miluje, že to pochopí, aj keď ťažko, ale bude mi pomáhať zmierovať sa s tým po celý moj život. Moj priatel, aby som ešte doplnila, bol zásadne proti ženám, ktoré sú akýmkoľvek sposobom neverné. U neho to proste nemá ospravedlnenie. Či už to bolo tak, alebo onak. No mňa pochopil, začo som neuveriteľné vďačná a čo je najlepšie, uľavilo sa mi. Neľutovala som, že som mu to povedala. Veď predsa musí vedieť, a akým dievčaťom chodí. Ja sa zato veľmi hanbím a ver mi, nikdy viac, NIKDY, to nemienim zopakovať. A vidiš, to som to zo seba nakoniec dostala až rok po tom, ako sa to stalo a teda asi po 3 mesiac. chodenia s mojim terajším priatelom. Samozrejme, hneď som o tom informovala aj svojho bývalého priateľa, ktorého som vlastne podviedla. Bolo mi veľmi ťažko, keď som mu to písala, lebo písala som mu to cez správu, prostredníctvom internetu. Osobne som to nemohla, keďže bol a vlastne stále je v zahraničí. No najviac som ublížila jemu a tak keď som to povedala terajšiemu priatelovi, tak neodpustila by som si, keby som to nepriznala pred bývalým. Myslela som stále nato, že nezaslúžil by si, aby som mu to nepovedala. Vedela som, že ešte dlho po našom rozchode, ma ľúbi, lebo stále mi to daval najavo. Podotýkam, rozišli sme sa samozrejme pre niečo iné. A jeho reakcia na moje priznanie ??? Úplne ma prekvapila. Naozaj som to nečakala. Bol to pre neho šok, ako mi písal, ale aj napriek tomu mi dokázal odpustiť a ako napísal, aj tak ma stále ľúbi a vedel by sa ku mne aj nepriek všetkému vrátiť.... No, tomu sa hovorí naozaj láska !!! Preto Ti radím, ak miluješ svojho priateľa, záleží Ti na vašom vzťahu a plánuješ s ním budúcnoť, povedz mu o tom. Bude to pre neho veľmi ťažké a nie len pre neho, ver mi !!! Priprav sa nato, že to nebude ľahké obdobie a daj mu na to čas, aby sa z toho spamätal, ak ho bude potrebovať. Ale uvidíš, ak je tam ozajstná láska, tak to stojí zato. Ja som vobec takýto výsledok u svojho terajš., ani býval. priatela nečakala, ale teraz viem a aj sami mi to povedali, že ma natoľko ľúbia, že mi odpušťajú. A ja si nemienim pokaziť nikdy viac svoje svedomie do budúcna niečim podobným. Nikdy !!!! To, za akých okolností sa to stalo, ma neospravedlnuje. Ja nato ani len nepomyslím, aby som niečo také v živote ešte niekedy urobila.... Asi by som sa už zabila, alebo čo. Sama sebe sa zato hnusím a viem pochopiť aj teba, ako sa musíš cítiť. No ak Ťa niekto nazaj má rád a miluje, tak potom Ti pomože zmieriť sa s tým v živote, aj keď, nikdy na to nezabudneš a ani tvoj priatel nie, no ak ti niekto dokáze odpustit a pomáhať ti aspon sa s tým zmierit, je to ako pohladenie na duši. Buď úprimná !!! Ja som bola a naštastie som nič nestratila. Nevravím, že každé priznanie musí dopadnút ako to moje, ale myslím, že človek, ktorý Ťa miluje, si to zaslúži, nech už to dopadne akokolvek !!! Takže BUĎ, ALEBO.... Držím Ti moc, moc palce. Pa*

Dusky

Ak priateľa ľúbiš a klape Vám to, a nechceš to pokaziť, tak si ten zážitok ulož veľmi hlboko v hlave ako príjemnú ale zakázanú vec.
Prirovnaj si to k šoférovi.
Máš škodovečku a sused zabudol kľúče vo svojom Ferari. Neodoláš, podľahneš a prebehneš sa s ním po okolí. Odparkuješ a všetko je OK. Pokiaľ budeš ticho.

Ale pokiaľ sa Váš vzťah už nejak rozsýpa, tak mu to kľudne povedz a ver tomu, že sa úplne rozsype.

Veľa zdaru.

mysickaa2222

jaj no stane sa :) ale radim ti radsej sa snim rozidt pretozee takyto vztah nema vobec buducnost .. ja som urobila to iste jednemu co som snim potom este bola dalsie tri roky lenze to bola chyba on to vedel a uz nikdy to nebolo ok teraz mam noveho a dufam ze uz podobnu blbost nespravim..vela stastia:)

mucha.

Keby si partnera skutočne ľúbila, takúto škaredú vec by si mu neurobila ( nebola si ani pod vplyvom alkoholu ). Ste spolu už tri roky, čo svedčí o tom, že ti na vzťahu skutočne nezáleží, to znamená, že ho berieš s rezervou. Teraz ťa to mrzí nie z lásky, ale z ľútosti, pretože ho máš rada a nechceš mu ublížiť bolestivou pravdou. Pekný večer :)

Neolutujes

?ila Paula..............Skus porozmyslat nad tym co sa stalo,ci to co si prezila tu noc stalo zato...Netreba pocuvat inych,pocuvaj svoje srdce.Ked bol tvoj prvy,tak si sa mozno len chcela nieco naucit a neplanovala si si snim buducnost...Viem pochopit zeny,ale toto ked si spravila raz,tak si myslim ze to spravis znova a znova-budes to brat ako hru,ale neskor si uvedomis ze to bola chyba....poviem ti len jedno-Uzivaj si Zivot do kym sa da-nokdy nevies kedy je tvoj posledny den a aj ostatne baby sa mozu tymto riadit...Ja som Zenaty uz 5 rokov a mal som kopec prilezitosti svoju manzelku podviest ale nepotrebujem si znicit zivot kvoli jednej noci,vsetko co chcem mam doma a ver te mi,ze ze to mate aj vy,len si to musite viac vsimat...A prepac ked som sa ta nahodou dotkol,ale to je moj nazor

bakina

paula,nechcem ta sudit,nie v zlom ale napisem proste co si myslim...premyslaj aj nad sebou a vztahom ako takym - tym ktory mas tri roky ako pises, ked stacilo par hodin prijemnych pocitov aby ti za to stal vlastne uplne cudzi clovek...nech ti napiseme cokolvek, musis sa seba pytat preco sa to stalo a seba sa pytat a odpovedat si, ako sa k tomu chces postavit. si zodpovedna za svoje konanie a ak sa rozhodnes nezverit sa partnerovi a neriesit situaciu, riskujes vasu buducnost mozno este viac ako ked mu to povies. clovek nieje z ocele a niekedy s nim city lomcuju viac ako dokaze triezvy rozum zvladnut, ale zodpovednost je vzdy rovnaka. ani tisic komentarov o tom, ci mu to mas alebo nemas povedat nezmeni fakt, ako si sa rozhodla v tu noc a ze sa to stalo. a ani tisic komentarov na tvojej strane nezmeni proste tvoje rozhodnutie. Premyslaj nad tym...