Podnikanie?

Príspevok v téme: Podnikanie?
katussska24

Ahojte možno netypická téma, ale ja už fakt nevládzem z týchto "podnikateľov", ktorí vyciciavajú človeka, ktorý sa cíti ako posledná handra, využívajú ľudí za minimum všetko aby človek robil, ja už nevládzem, som psychicky na dne... Každý sa bojí, že príde o prácu tak radšej bude držať krok, nemôže si dovoliť otvoriť hubu, je to ako otrokárstvo.. Napadá ma začať podnikať, ale viem, že to nieje tiež ľahké, a neviem ani začať, máte s tým niekto skúsenosti? Ako presne postupovať? Ďakujem za každú radu.

lost

felda je super, tusim som na tom robil autoskolu, a to auto ma svoje caro :D
(aj simulator bol taky tusim) :D

moja pointa bola, zo zaciatku minat co najmenej, lebo "peniaze robia peniaze" a potom mozes si dovolit viac o trosku :)

a ked budes ako 20 rocny vlasntit 20tisicove auto :D

ojojooooj :D to by bola ina zavist :D teda sme na slovensku :D

george303

Ja mam tiez renault megan :D Tiez to stale pita len peniaze ale aspon som pan svojho casu auto samozrejme treba bez toho si to uz neviem predstavit ..
Ked sa mi niekedy dostane do ruk nejake lepsie auto tak tiez mam chut si take kupit alebo ked sa pozeram na kamosov ktory na lizing pobrali audiny bavoraky a neviem co tak mam chut tiez zobrat lizing a kupit supu auto ale tak radsej si hovorim ze pockam investujem rozumnejsie a v 30 ked oni budu stale chodit na tych istych autach tak potom si ja kupim nejaku pecku auticko ;)

Deee

Tak my s manželom podnikame...
Aaaano vyskusajte si to... Odvody mzdy dane výdavky faktúry...každému čo nie je spokojný so svojou prácou vždy poviem len vyskusajte si to...
Makacka 24 hodín denne, obrovská zodpovednosť za všetko, nik Vám nepomôže, neporadi, všetko si musíte vyboxovat sami...
Ak máte povahu to uniesť a dobrý nápad skúste to, peňazí na začiatok veľa netreba, kto je šikovný zvládne to...musíte mat však poriadnu sebadisciplinu a veta, že ja cez víkend nerobím... Neexistuje...

system

aj stanok ti mozu zapalit :P ale jasne viem co si chcel povedat. jasne dobre rozmyslas lepsie nez ja, tak sa rozmysla do buducnosti :) tak ja uz auto mam :D staru feldu :D nebudem vam klamat, su to same vydavky (este ze mam stipko) ale zas fajn sa niekde previest a nechodit vsade peso... proste ma to svoje vyhody aj nevyhody :)) ja sa nestazujem, chcel som - mam :D zarobil som si nanho sam tak si ho cenim.

george303

System popravde by som si kupil ten stanok s kebabom ... auto je najhorsia investicia aka moze byt neustale si vyzaduje peniaze a naco by mi bolo auto za 20 litrov ked by som mal pracu kde zarobim drobne a ten stanok moze byt zaciatok niecoho vecsieho ale co je auto ?? Auto si dnes kupim zajtra ho rozbyjem alebo mi ho ukradnu, zapalia pri najlepsom sa nanom budem vysmiati vozit a aj tak za par rokov uplne strati cenu a co potom dalej ?? zaco si kupim dalsie auto ??

system

lost:
jo je tam nieco take ale nechce sa mi to zas otvarat, tak jasne ze presny postup ti tam neda, ale donuti ta sa nad tym aspon zamysliet ;) ... zase ta tvoja druha polovica mi pripomenula dokument (alebo aj kniha je) the secret. ludia si myslia presne to co si napisal ze nemozu byt vsetci bohaty. ale preco by nemohli ? na svete je dost penazi pre vsetkych. :)

lost

pockaj... nie nebudes mat :)

pretoze za 10-20rokov greenpeace a rozne organizacie pretlacia elektromobil co bude mat max vykon 30 koni...

cize neviem :D

vid ake super auta boli pred 30 rokmi napr.. tie mali zvuk :) nie tie pistakly co su u nas...

v usa sa tie "realne auta" este ako tak drzia..

avsak elektromobil - suepr vec ze .. hlavne ze elektraren nepusta ziadne splodiny atd...

no toto bude problem :D

lost

system

no tak to si rychlo zmen to rozmyslanie :)

vies co ja nemam rad? i ked.. mal by som to podporovat, na udrzanie nizkej konkurenciaschopnosti obyvatelsva

ked si mlady chalan co lahko nadobudol peniaze vrazi 110% svojhomajetku do auta :D

auto je neskutocne IDIOTSKA nvesticia..

pockaj na 30-40 a ver mi, ze budes mat 10x lepsie auto, ako dnes za 20000eur :) ;)

ale potom ma za tuto radi na nom prevez, aspon raz :D

lost

4.) bohati ludia obdivuju inych bohatych. chudobni ich nenavidia.

toto mi pripomenulo:

nie je tma bod, kde pisu "bohati ludia sa radi stretavaju s bohatymi a chudobni s chudobnymi" ? :)

ono na tom nie ze nieco bude, ale nieco aj je :D minimalne v kazdom bode, no je to extremne metaforicke a navod nam asi nikto neda :) (uz len logicky je to nemozne, potom by sme zas kazdy boli "bohaty" a teda zaroven kazdy "chudobny" - je to smutne, ze ak jeden chce mat viac, musi byt niekto kto ma menej, teda minimalne podla rovnic kapitalizmu, i ked.. vsetko sa da prelomit)