Rada ci sa mi podari schudnut..

Príspevok v téme: Rada ci sa mi podari schudnut..
Sanara

Prosim o radu ci sa mi podari schudnut...uz 3mesiace sa snazim a neviem co robim zle tak vam tu napisem svoj jedalnicek a kto vie a moze poradit tak rada si to precitam :)

Rano 6:00 zacinam ranajkami ovsene vlocky a mlieko kasa a zelenina alebo prazenica

CHodim este do skoly tak si robim desiatu neaky ten chlebik zo zeleninov z mojej zahrady alebo kupenej a rozdelujem si to tak asi o pol10 a o 12

nasleduje cvicenie hodinove hodinu a pol alebo dvojhodinove podla toho kolko mam casu....

domov pridem o tej pol5 a vtedy jem a uz jem len to co mame alebo ak to nieje take velmi dietne tak si robim sama neake tie cestoviny s makom,polievky,ryzu zemiaky

a to je moje posledne jedlo niekedy si dam aj nieco okolo tej 19 pol 8 ale oba niekedy ale vacsinov si vipijem pohar prehriateho mlieka s medom pred spankom

ale mam aj mensie omyli zo sladkym a tak take mensie prehresky ..

Sisi1357

bodka máš pravdu, každý si musí vytvoriť vlastný názor a vlastný štýl aký mu vyhovuje. Ja som diétu akú popisuješ skúsila, schudla som to je pravda ale nabrala 2x toľko. A podľa zdravého stravovania som zhodila obrovské kg a už dlhšiu dobu si to držím, toť moje skúsenosti

2bodka

Sisi135, keby som to nemala odskusane, tak to tu nepropagujem. Ved nech si skusi precitat tu knihu a spravit vlastny nazor. O to tu predsa ide. Clovek pise na forum, aby sa dozvedel viac info od viac ludi.. Kazdopadne drzim palce!

Sisi135

2bodka: kľudne si nechaj svoj názor ja radšej budem veriť v to čo je odskúšané a platné na mnohých ľuďoch a nie tomu čo povedala jedna pani doktorka.

sanara: keď prídeš zo školy daj si niečo na ten štýl čo som napísala ako obed. A čo s jedlom do školy. Tak si vezmi buď vločky (ak máš na raňajky ovsené tak tu špaldové, pohánkové, ...) s tvarohom napríklad a orechmi (ak si mala ráno ovocie ak nie tak ho daj teraz) a ako 2. desiatu si daj vlastne olovrant. A mala by si jesť aj neskôr večer, inak si spomaľuješ metabolizmus a to je na chudnutie nie dobré

2bodka

Sisi135, ovocie by sa nemalo kombinovat s bielkovinami. Ovocie je najlepsie jest na prazdny zaludok samostatne. Ani vlocky s bielkovinou. A toto nehovorim preto, lebo niekto vymyslel delenu stravu ako dietu. Keby si citala knihu od doktorky Katariny Horakovej

www.martinus.sk

pochopila by si, preco som to napisala. Je to fundovany odbornik (citaj nizsie). Keby sa clovek zacal stravovat podla jej "navodu", schudne, nepriberie, bude zdravsi, zbavi sa roznych problemov, ktore suvisia so zlym stravovanim. A tych je vacsina, pretoze povedze si otvorene, to ako vyzerame a citime sa, zalezi len a len na tom, co jeme...

prof. RNDr. Katarína Horáková, DrSc

Mnoho rokov pôsobila na Fakulte chemickej a potra­vinárskej technológie Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, dodnes prednáša na Univerzite tretieho veku. Je neúnavnou popularizátorkou zdravej výživy. Jej doménou v posledných rokoch sa stala vedecky podložená kombinovaná strava (u nás známa ako oddelená strava), očista organizmu, o ktorých píše aj vo svojich knihách. V

2bodka

Sisi135, ovocie by sa nemalo kombinovat s bielkovinami. Ovocie je najlepsie jest na prazdny zaludok samostatne. Ani vlocky s bielkovinou. A toto nehovorim preto, lebo niekto vymyslel delenu stravu ako dietu. Keby si citala knihu od doktorky Katariny Horakovej

www.martinus.sk

pochopila by si, preco som to napisala. Je to fundovany odbornik (citaj nizsie). Keby sa clovek zacal stravovat podla jej "navodu", schudne, nepriberie, bude zdravsi, zbavi sa roznych problemov, ktore suvisia so zlym stravovanim. A tych je vacsina, pretoze povedze si otvorene, to ako vyzerame a citime sa, zalezi len a len na tom, co jeme...

prof. RNDr. Katarína Horáková, DrSc

Mnoho rokov pôsobila na Fakulte chemickej a potra­vinárskej technológie Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, dodnes prednáša na Univerzite tretieho veku. Je neúnavnou popularizátorkou zdravej výživy. Jej doménou v posledných rokoch sa stala vedecky podložená kombinovaná strava (u nás známa ako oddelená strava), očista organizmu, o ktorých píše aj vo svojich knihách. V

sanara

no s tym prispevkom od bodky som bola dost prekvapena ze nejest zemiaky ryzu cestoviny az zhrozena som bola ze co vlasne jest ...

ale nikdy neviem co na tu desiatu do skoly

aaa nezvyknem si davat veceru2 ja ani neveceriam :D lebo ak pridem zo skoly o tej pol5 o 5 jem a to je ako moj OBED ...a potom neskvor si bud nieco dam alebo nie .. :)

Sisi135

2bodka: super jedálniček na jojo efekt v budúcnosti...

Sanara: Na raňajky sú vločky v pohode (ja ich jem aj poobede dokonca) také 4 polievkové lyžice buď v tom mlieku ale lepší je biely jogurt do toho ovocie a oriešky. Alebo celozrnné pečivo s tou praženicou (ale v prevahe by mali byť bielka a naj je na olivovom oleji) + zelenina.
Na desiatu rozhodne nie samé ovocie to je len ,,rýchly" cukor a ty ho potrebuješ spomaliť preto k ovociu vždy aspoň bielkovinu (dobrý je tvaroh)
Na obed nedeľ stravu ale daj si chudé mäso (alebo rybu, cottage, tvaroh, ...) k tomu zemiaky alebo niečo celozrnné a veľký zeleninový šalát.
Poobede už obmedzovať sacharidy - nejaký celozrnný chlieb (ale polku ako doobeda) so zeleninou a kvalitnou bielkovinou (vajcia, tuniak, šunka, syr, cottage, tvaroh, ....)
Večeru ladiť skôr bielkovinovo - zeleninovo čiže nejaká bielkovina k tomu zelenina a trochu prílohy. Ak ti vychádza tak si daj ešte V2 cca 2 hodiny pred spaním - pohár acidka alebo tvaroh. To mlieko s medom fakt moc nie, med je čistý cukor to na večer moc nie a tiež laktóza nie je na večer najlepšia. Držím palce ak chceš niečo vedieť spýtaj sa mám s chudnutím dosť skúseností .)

2bodka

Ak chces schudnut, musis veeeelmi obmedzi chieb, cestoviny, zemiaky, ryzu... na minimum
Miesto toho si daj zeleninovy salat s lyzickou olivoveho oleja... mlieko s medom pred spanim je naco dobre? Zbytocne kalorie na spanok... Ranne ovsene vlocky nemiesaj s mliekom, ale ich iba navlhci vodou (nie aby v nej plavali), iba trochu, aby zmakli. Do misky si daj take dve polievkove lyzice ovs. vlociek, trochu vody, kavovu lyzicku medu, pridaj trochu sezamu, slnecnicovych semien, trochu hrozienok, pripadne dake ovocie, vsetko premiesaj a mas super ranajky. Na desiatu si zober iba jablko, pripadne ine ovocie. Obed zeleninovy salat s kuracim masom, alebo rybou, samozrejme bez prilohy ako su zemiaky alebo podobne a jasne, ze nie vysmazane.. Na veceru mozes nejaky nizkotucny syr pokrajat so zeleninou na tanier (samozrejme nie pol kila) a hlavne, co je velmi podstatne, sleduj si, kolko za den vypijes vody. Pi LEN VODU, pripadne nesladeny bylinkovy caj (odporucam matovy - osviezi a da sa pit naozaj bez vsetkeho, lebo ma lahodnu chut) Treba denne vypit 3 litre tekutin. Je to fakt dost. Sama sa do toho musim nutit, ale viem, ze ked to dodrzim, menej zjem.. Odporucam rano este zaradit pred ranajkami napoj: dva deci vody, do toho dve kavove lyzicky jablcneho octu a jednu lyzicku medu. A vecer, ked ta chyti hlad a je vela hodin a tebe skrka v bruchu, treba mat po ruke psylium (vlaknina), tu uzijes, zapijes 2 poharmi vody a rucim za to, ze hlad do rana mat nebudes ;) Precitaj si knizky od Kataríny Horákovej - Detoxikácia a Umenie zdravo žiť. Su to vyborne knihy, kde sa dozvies, ako spravne jedlo kombinovat, aby bolo najlepsie vyuzite a aby clovek zbytocne nepriberal. Je to super napisane, obrazkove, take farebne prirucky, ktore ta budu urcite bavit. Ja som sa zacala stravovat podla toho a naozaj, funguje to.