domácnosť, varenie - matka, chlap, deti ...

Príspevok v téme: domácnosť, varenie - matka, chlap, deti ...
malina25588

pekný deň, dlhšie ma isté veci doma zarazili, no nevenovala som im zvýšenú pozornosť, teraz už to došlo do takého štádia, že len uvažujem, či som vadná ja a stav aký v rodine panuje je v podstate bežný, normálny. Alebo je to trochu na hlavu. Hlavný problém, okrem množstva iného (čo tu už rozoberať nebudem) sa týka varenia. Chcem sa vás opýtať, ženy, matky ... ako sa u vás doma varí? Je to podobne ako u nás? ... že mama varí vždy len o 4-pol 5 poobede (celý deň je doma), len preto, aby jej chlap keď príde z práce aby mal čerstvé? pritom ja so sestrou "hladujeme", teda vieme si vziať niečo pod zub, i navariť, lenže už keď mame prispievame z nášho sirotského na stravu, tak nám dosť málo zvýši, aby sme si varili aj niečo zvlásť (vzhľadom na to, že si platíme internát, školu, lieky, oblečenie, hygienu - prosto všetko ostatné). A okrem iného aspoň u mňa riešim problém s výrazne chudou postavou, chcela by som pribrať a viem, že treba jesť v pravidelných intervaloch 5-6x denne - no proste v našich podmienkach to nevychádza. Keby sme si so sestrou varili zvlásť, tak neviem či by nám peniaze ostali aj na to ostatné. Je to ako začarovaný kruh, nijako z neho vyjsť von sa nedá. ... a napríklad dnes na mňa mama kričala že som zjedla posledný rezeň čo bol v chladničke zo včerajška. ja už mám zo všetkého taký pocit, akoby som nemala právo doma jesť. je mi blbo.. a hlavne teraz keď mám skúškové, ze potrebujem trochu kľudu-ako napriek.

malina25588

okrem toho myslím, že vzťahy medzi matkou a mnou ovplyvnilo aj to, že máme strašne odlišné priority. kedysi keď bola na určitý čas sama, tak vysedávala za internetom do 3 rána hľadajúc si chlapa a potom každý týždeň bol u nás stále niekto iný. Ja ako dieťa (s trochou rozumu) som to považovala za nekalé, hlavne v tie momenty, ak som počula ako s jedným cudzím chlapom súloží. úplne mi to rozvrátilo predstavy o matke - no mala som asi 12 rokov vtedy. Ja som v tú noc asi celú preplakala. Postupom času sa mi mama úplne odcudzila a dodnes je tomu tak. Príde mi hrozne zaťažená na chlapov, a na deti kašle... čas na chlapov si vždy vedela nájsť, no na nás nie (príp. výnimočne).

jajka001_

barborka, nie, nepozerala som správy
samozrejme ze tiez sa nemozes bavit s mamou uplne o vsetkom, kazdy ma svoje hranice ale mama je skvela, proste sa o svoje deti zaujima, stará sa...ako spravna mamina, vypocuje, poradi (aj ked nechcem :)) pomoze, ak moze, ona by sa aj rozdala, fakt

malina25588

barborka: ja viem, že nie som jediná a okrem toho, v mnohých rodinách to je možno aj horšie. Ľudia majú niekedy aj iné problémy, stačí keď som si raz pozrela modré z neba, človek potom pochopí, že vlastné problémy sú v porovnaní s ostatnými zanedbateľné. Žiť žijem, i keď nie dokonale, ale ako som už písala, všetko zlé, je na niečo dobré... to mi dodáva sily, že raz si svoj sen o dokonalej rodine hádam splním :))

jajka001_

bola si vyslovene zanedbavane dieťa a pritom si taka sikovna, koľko mám by bolo takých pyšných, že majú také skvelé dcéry...ste velmi samostatné, doštudujte a chodte do sveta, vidite realne svet, urcite budete obe úspešné.

Barborka27

Malina, ver ze nie si jednia, co pochadza z takych pomerov, je pekne ze si skromna, inteligentna a nekonfliktna osoboka. Mozno to budes mat v zivote kvoli tomu tazke, lebo nie si drava ryba, ale to neznamena ze si nieco menej ako ini ludia. Drzim ti palce hlavne aby si uspesne skoncila skolu a zariadila si zivot podla seba. Rodicov si nevyberame aj ja som sa kolkokrat naplakala, citila nenavist, hnev aj voci mame ale na co je to dobre. Cim je clovek starsi, vela veci pochopi aj z opacnej strany.

Barborka27

jajka tak to sa tesim s tebou.. Nie vsetci ludia sa dokazu bez problemov rozpravat a presne vyjadrovat svoje pocity, sny, zelania atd atd..Aj ja sa s mojou mamou porozpravam ale odtial potial, ma svoj vek, bola vychovana v inom rezime, ma svoje starosti. Ja som z nasej rodiny uplne ina, a v mojom vztahu s partnerom a dufam ze aj v mojej rodine, ktoru raz budem mat bude otvorena komunikacia na prvom mieste.
Ale nie vsade to tak je, a to sa bohuzial nezmeni. Pozerala si vcera spravy? Ako to niekedy konci, ked v rodine chyba komunikacia? Tragediou, a najhorsie je, ked na to doplatia deti. Malina robi co moze, aby dostudovala, aby ako tak so sestrou prezili a eliminuje hadky a nezhody na minimum, pre pokoj v rodinee. Uplne ju chapem, len dufam ze jej to vydrzi a raz sa to v nej vsetko nevzburi alebo z toho neochorie..

malina25588

vzťah matka dcéra = 0. Absolútne žiadny, ja ani nemám pocit, že mám mamu po tejto stránke. Keď som 2 mesiace preč, v lete, brigádujem v BA, tak keby som nezavolala ja, ona sa ani neozve. Nikdy sa ani nezaujímala o veci ohľadom školy, kedy mám zápočet, alebo skúšku. či to zvládam, alebo nie. Akurát keď som jej povedala, že mám po skúškovom, tak mi zablahoželala.

Aj v 1.triede ZŠ mi nikdy s učením nepomáhala, nekontrolovala úlohy, proste som sa učila sama. Sama som chodila zo školy a pod - teraz myslím to, keď som bola v prvom ročníku ZŠ. Keď sestra chodila do škôlky, tak ja ako o 2 roky staršia, som sama chodievala po ňu, aj keď cez križovatky, ale chodila. Ak šlo o strednú, tak sem-tam som mala problémy, hlavne s matikou, ale keď som všeobecne po príchode zo školy chcela niečo s ňou prebrať, porozprávať sa, tak len povedala, že nemá čas, že jej máme dať pokoj. Nikdy ju nezaujímalo, či si mám čo obliecť (podľa nej stačilo mať jedny nohavice a jeden sveter) popravde, ja som sa tak aj naučila, skromne žiť, ale neskôr keď sa mi už aj spolužiaci začali smiať, že nič iné doma nemám tak som sem-tam popýtala (a aj to mi bolo hlúpe) mamu, aby mi kúpila nový sveter, príp. nohavice-to ale veľmi nechcela. Bolo to asi len 2 - 3 x co som od nej pýtala aby mi niečo kúpila. Pamätám sa, že raz som istý čas chodila v nohaviciach do školy, ktoré mali plátu na zadku asi 1x1 cm, ale bolo to dosť vidno. Potom zase nohavice, ktoré mi už práskali vo švíkoch na bokoch (keďže som rástla). No bolo mi blbé od mamy pýtať peniaze na nové rifle. Sestra zase až tak zle na tom nebola, pretože vedela aj častejšie pýtať od mamy- ja som sa pýtať hanbila. No ani u nej to zase nebolo veľmi ružové.

Keď som sa ja, alebo sestra cítili dostatočne zle, napr. kvôli priateľom, frajerom a povedali sme mame, čo máme na srdci, tak neskôr to pri hádke medzi nami vytiahla a zneužila, čím sme si vytvorili odstup a nedôveru u nej.

Je toho veľa, nedá sa o všetkom písať... ale aspoň o sebe môžem povedať že žijem s pocitom že pravých rodičov nemám. Iba babku a deda, tí vždy pri mne a sestre stáli - no oni tu večne nebudú :( a hlavne dedo má teraz neskutočné problémy a asi mu už veľa času neostáva... no nechcem tým privolať nič zlé....

jajka001_

barborka ano myslim ze taky vztah nemaju len si neviem vobec predstavit ako sa teda spolu bavia
nie je to len v americkych filmoch tak :)ja mam fantasticku mamu