Problémy so žalúdkom. Neviete pomôcť?

Príspevok v téme: Problémy so žalúdkom. Neviete pomôcť?
popcorn

Dobrý večer. Prihlásila som sa na stránku s nádejou, že hádam by ste mi vedeli poradiť. Od novembra minulého roka mám problémy vraj so žalúdkom. mala som strašné kŕče a nakoniec som aj skolabovala a brali ma na pohotovosť. najskôr mi povedali že mi presakuje do brušnej dutiny tekutina z hrubého čreva, čo sa nepotvrdilo. skrátka podstúpila som aj hadicu a tam bolo všetko ok. kým som držala stále diétu, bolo to celkom dobré. no prejavilo sa to zas, stále ma preháňa, napína, som slabá a nevládzem ani na prvé poschodie vybehnúť. teraz mi robili testy na helikobaktera a čakám na výsledky, a ešte mám podozrenie na celiakiu. neviete mi niekto pomôcť? ja som už zúfala a niekedy mám už sama pocit, že si to celé namýšľam :(
veľmi vám ďakujem!

RNG

donekonecna opakujem:
Krce v zaludku su z otravy, tj z hnitia v zaludku a to sa moze udiat len pri NEDOSTATKU zaludocnej kyseliny,
Tak isto kvasenie a nasilne natlacenie kvasnych pien do pazeraku=pala je mozne len pri nedostatku kyselin, nie prebytku
Aj vracanie sa otravenej potravy z criev sa moze stat len pri nedostatocnych kyselinach v zaludku, ktore nepotlacia dostatocne hnilobne bakterie v zaludku a taka nahnita potrava sa dostane do criev z premnozenymi hnilobnymi bakteriami a tam to intenzivne hnije a kvasi a niekedy sa to prederie spat do zaludka, ked je cesta inym /normalnym smerom prilisne zapchata.
To samozrejme podrazdi aj zaludok, lebo sa tam dostanu nielen hnilobne toxiny, ale aj zlc, na ktoru nie je zaludok ochraneny.
Zaludocny maz ochranuje vyborne proti kyseline ale nie proti zasaditej zlci plnej enzymov.
Doplnok na ZVYSENIE kyslosti zaludka je napr Betain HCl, Pepsin HCl, L-lysin HCl
Ja som mal roky paly, tiez mi hovorili ze su to Kyseliny a treba ich potlacat, nuz a sam som na sebe zistil, ze je to bezny lekarmi sireny blud. Dnes beriem doplnok kyselin podla potreby, viac s vacsim jedlom , nic s malym
A mam pokoj od pal a otrav zaludka.

LETICIA

popcorn ja mam tiez problemy so zaludkom, v poslednej dobe nic nejem, lebo sa bojim nieco zjest, kila idu dole a stale dole. helikobaktera mam vyluceneho, 14.6 idem na gastro, mne sa strasne robila kyselina a len ma napinalo na vracanie aj naprazdno, chytila ma triaska z toho vsetkeho tak radsej nejem, ku mne tiez prisla sanitka, len mi povedali, ze musim pockat za gastrom, cize tu clovek moze aj skapat a im to je suma fuk. a niekedy uz mi z toho sibe a tiez sa mi zda, ze si namyslam, ked nieco idem jest uz len so strachom, ze mi bude zle. ale od kedy mi predpisali na pohotovosti nolplazu a beriem ju pravidelne, tak zatial sa to ustalilo, a ked uz ma vsetko chyti, tak si davam normalne aj xanax aby som sa trocha ukludnila. takze uvidime, ale na gastro sa velmi bojim.

popcorn

hej veď toto, ale už naozaj neviem načo si mám dať urobiť testy. pretože keď som doktorke povedala že chcem základné testy či mám ešte ,,zápal hrubého čreva" povedala že som mladá, že nemôžem mať problémy. a keď došli testy s tým že mám zvýšenú sedimentáciu červ. krv. tak mi povedala že to nič nie je že som asi prechladnutá. keď som povedala že aj na helikobaktera chcem testy tak na mňa pozrela ako by som jej zjedla paličky do hrdla..

popcorn

hej veď toto, ale už naozaj neviem načo si mám dať urobiť testy. pretože keď som doktorke povedala že chcem základné testy či mám ešte ,,zápal hrubého čreva" povedala že som mladá, že nemôžem mať problémy. a keď došli testy s tým že mám zvýšenú sedimentáciu červ. krv. tak mi povedala že to nič nie je že som asi prechladnutá. keď som povedala že aj na helikobaktera chcem testy tak na mňa pozrela ako by som jej zjedla paličky do hrdla..

popcorn

hej veď toto, ale už naozaj neviem načo si mám dať urobiť testy. pretože keď som doktorke povedala že chcem základné testy či mám ešte ,,zápal hrubého čreva" povedala že som mladá, že nemôžem mať problémy. a keď došli testy s tým že mám zvýšenú sedimentáciu červ. krv. tak mi povedala že to nič nie je že som asi prechladnutá. keď som povedala že aj na helikobaktera chcem testy tak na mňa pozrela ako by som jej zjedla paličky do hrdla..

nina2204

Tak keď máš za sebou aj kolonoskopiu aj gastroskopiu a všetko je o.k., tak to bude asi ten helikobakter. Ale čo sa týka problémov so žalúdkom, veľa chorôb s tým súvisí. Tie kŕče a napínanie na vracanie, môže to byť aj iného pôvodu ako gastrointestinálneho...

popcorn

kolonoskopiu mi robili ale nevydržala som to, a s hysterickým plačom som povedala nech skončia. čiže v papieroch mám že do 50cm všetko okej žiadny nález ani nič. ultrazvuk mi robili a sa mi zdá že nič tam nebolo..