Bielkoviny - kolko ich vlastne treba?

Príspevok v téme: Bielkoviny - kolko ich vlastne treba?
Lukasis

Chcel by som vediet kolko bielkovin treba prijat denne. Vsade sa udava ze 1,5g na kilogram. Ja vazim 85kg vyska 185,takze primerane hodnoty,ale 1,5x85=127,5 gramov bilekovin denne,podla mna je to moc,ved to by som cely den musel premyslat ake vyzivne potraviny,hlavne meso,syry mliecne vyrobky jest..a to je aj financne narocne,,zaujimalo by kolko bielkovin denne staci,ja sportujem casto ale aj tak toho tolko nezozerem.

0vecka

srandovna tema. Mne sa paci ako vitariani pisu ze aky su zdravy atd. Ja poznam iba vychudnutych a bledych vitarianov, no asi som mal smolu :)

vevericka

mira ty, ked chces prispiet do diskusie najprv si ju celu precitaj, pretoze nizsie som pisala, ze netvrdim, ze je to potrebne jest kazdy den, ale je to prirodzenou sucastou stravy (myslim maso vajicka a podobne)..ale bj sa pytal ake mam zdroje prave tycho potravin, tak som mu odpovedala..bye;)

- mira

veverička, tvoja predstava o zdravej strave je ovplyvnená propagandou o vysokej potrebe bielkovín - mliečne výrobky, vajíčka, príp. ovocie, tieto potraviny skutočne nepatria medzi základné piliere zdravej stravy.

vevericka

bj ty si ma tusim absolutne nepochopil..to co som chcela povedat je, ze priroda znas z nejakeho dovodu spravila vsezravca, ktory si stravu upravuje aj varenim. zo zivocichov je clovek ochotny zjest takmer vsetko od hmyzu, pavukov, drobnych korovcov az po najvacsie cicavce, v minulosti bol k tomu proste donuteny, zohnat potravu akymkolvek sposobom..a prirodu treba respektovat..(ale tu pozor netreba v nadmernych mnozstvach, teda nie stylom idem vyzabijat vsetko, co sa pohne..)
co sa tyka mna tak jem maso viackrat za tyzden ale nie kazdy den, a minevrav ze sa neda zohnat kvalitne jedlo..ved len ked ides z liptova smeron na zapad cez povazku vsade v kazdej dedinke mas predajnu s mliecnymi vyrobkami od loklanych chovatelov, a v meste si clovek zabezpecit tiez..ja tiez nakupujem u lokanych vyrobcov, vajicka mam domace, syr sa da doma spravit, jogurt tiez, chlieb si peciem v minipekarnicke..kto chce sposob si najde..jedine co nemam od lokalnych dodavatelov su morske produkty a niektore koreniny ci ovocie, ktore u nas nie je mozne dopestovat, ale tomu sa uz clovek nejak nevyhne, ak lubi azijsku kuchynu..;)

bingham

BJ...ano to co pises...znie velmi pekne...a v podstate s tym suhlasim...ale to by sme nemohli zit v tejto dobe...mozno raz niekedy...to bude take ako pises...a bol by som tomu samozrejme rad...

lenze toto tvoje zmyslanie je vdaka tomu ze si zijes pokojny zivot(myslim tym...ze si nakupis co potrebujes...napr. rano sa zobudis...ides do bio obchodu...a zoberies si presne to co potrebujes...ovocie zeleninu...ovsene vlocky...atd...a beries to ako samozrejmost)...ale predstav si ze sa rano zobudis...a nic z toho nemas...kde by si zohnal napr...banany...??? (isiel by si do afriky)...odkial by si zhanal vsetko to ovocie a zeleninu....aby si mohol plnohodnotne fungovat...???...takto by si v prirode nemal sancu prezit...a mozno uz po tyzdni by si od neschopnosti...nieco si ulovit...umieral...

a v tomto je medzi nami rozdiel...ja sa viem zmierit s tym aka je priroda( a plus...fakt ze maso je pre nas potrebne)...

a ty si zijes vo svojej iluzii...kde vsetky zvierata a ludia ziju navzajom v laske a harmonii....ale treba sa prebrat...realita funguje trosku inak :)

BJ

bingham - ist s prirodou, sa da praktikovat dvoma sposobmi:

- v rovine nevedomosti, spravat sa ako zivocich, zviera, teda opomenut vacsiu cast toho ludskeho v sebe, toho, preco su ludia ludmi a odlisuju sa od zvierat. Touto cestou sa s teba stava vacsie a vacsie zviera, vacsi zivocich, ale stracas ludskost. Ak to robi vacsia cast spolocnosti, nieje mozne na planete udrzat poriadok ani mier.

- v rovine vedomosti, alebo poznania, ist cestou ducha, co znamena ist cestou plnohodnotneho cloveka, cestou ludskosti... to znamena zit v sulade s prirodou, a urobit zo seba vznesenu mudru ludsku bytost, ktora sa uci z prirodnych zakonov, ale nezamiena si to, ze zit v sulade s prirodou je spravat sa ako zviera. V tejto rovine chape podstatu lasky, moralky, etiky a mnoho inych hodnot, ktore zvierata nikdy nemozu pochopit, a to robi cloveka clovekom.

Ja chapem aj zmysel nevedmosti, to znamena, preco su dve cesty, a preco si niektori ludia vyberu tu prvu a niektori tu druhu, a preco vzdy budu ludia, ktori si budu tu prvu branit. Nebranim ti ostat v nevedomosti, a momentalne nieje v mojich silach, aby som ti ukazal tu druhu cestu. Musia byt aj taki ludia, inak by nemali ti druhi ziadnu hodnotu, hoci ovela radsej by som bol, keby ta zivot tolko naucil, ze by si pochopil aj tu druhu cestu.
Tymto sa s tebou a s tvojimi ustipacnymi komentarmi lucim.