Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

co ma dnes potesilo/nastvalo

Slobodna

samozrejme, už sme sa tu o tom veľakrát bavili...že nič nie je 100% zdravé, záleží to potom na každom jednotlivcovi aby mal vedomosti o strave, o tom čo je a hlavne na jeho voľbe, čo zje a či to zje napriek tomu, že vie, že to nie je zdravé.

marha

vies, ono to tak potom skutocne nechuti.

ved si to raz skus :)

paradajky z tesca a paradajky od nejakej babky.. ktore budu chutnejsie :)

preco sa vsade davaju dochucovadla ?

no aby sme necitili ten humus.

moja sunka nema nejaky velky podiel muky, myslim ze max 1% ak vobec :) preto ekd kupim pultovu salamu, kde je maso len 70% tak to je hnus, to neviem zjest, mam zavrate :D ale hlavne to plati v parkoch, aj tie co som povazoval za dobre uz mi nie su dobre, stacilo mi ked som bol na navsteve za hranicami u kamosa a videl som co za kvalitu tam maju, hladal som ako zmyslov zbaveny (hladny) aby som nasiel kvalitu :)

vies, ono 1 hypermarket nemoze dostat dost kvalitne zradlo pre sidlisko. myslim ze by bolo lepsie, ak by sidlisko malo 20 malych obchodikov ale kazdy sa specializoval na to co mu ide.. (niekde som videl studiu, ze by to tak bolo lepsie)

a nechci vediet co sa dava do peciv, tam pracuju deti, brigadnici.. jedna baba mi hovorila ine nechutnosti co robia ked pecu peciva :( a to bola uznavana bageta .. stacilo mi na to aby som presiel na alternativnu formu peciv a chlebov.

minule sa mi kamos smial, ze co si nedam maso v restauracii :D ked som jedol nemasite jedlo, myslel si ze mam rakovinu :) odvtedy som s nim nebol no, strata casu taka mentalita. zijem len raz.

marha

kvalita je to, kde sa nedavaju ziadne chemikalie a muky a neviemco namiesto cukru, lebo je drahy :)

ja si pod kvalitnym obedom predsavim obed, kde viem odkial ten obed pochadza a vedia mi to preukazat.

tj. ak je to zviera, tak musi mat dostojny a bezstarostny zivot, dost miesta a ziadne fitko, resp sypanie ATB alebo inych latok.

cisto a cisto prirodzene.

to iste plati aj o zelenine a ovoci.

resp. ked pridem do restiky, nechcem kurca z tesca. chcem kurca z chovu, kde je vsetko OK :)

lenze slovak si samozrejme ze kupi radsej to najlacnejsie a najpodradnejsie.

necudujem sa ze potom mame taky trh, nie je to trhom, systemom, ale ludmi.

mam 500eurovy plat, ale kazdy rok musim mat novy ajfon a nekonecno minut!

tomu hovorim METNALITA..

chapes co sa snazim povedat? :)

system

a co je potom kvalita ? parky, sekana, mlete maso, klobasy do toho vsetkeho sa pridavaju tie sracky. sunka ? sama muka. nechapem preco sa cudujeme ze mekac nieje zdravi a je tam svinstvo ked vo vsetkom to je ? :P

marhaguy

no neviem ako kvalitne je 95-9(% restauracii co beru zakaznikov na polotovar :D
to je potom sum-a-fuk ci mekac alebo restika :)

a na tie luxusnejsie, aj keby boli $ tak nie je cas, u 99% ludi.

tak to radsej doma nieco zbuchat, ved to je jednoduche, cestoviny = 15minut, jednoduche polievky tiez tak, maso hodim do vody a kym robim nieco ine tak sa uvari..

Slobodna

normálna domáca zdravá strava...skús sa niekedy pozrieť len tak zo srandy čo je napr. v hamburgery fuj, akýkoľvek fast food. Nikdy viac, keby som nebola donútená to jesť tak to nikdy dobrovoľne nejem, aj to som sa snažila jesť iba raz za deň. V Londýne tak žijú, nemajú čas variť, malé deti v kočíkoch napchávali tým "jedlom". Normálnu reštauráciu som tam nikde nevidela. McDonald nie je kvalitná reštaurácia :) ako si mnohí u nás myslia.

cinkaa

Slobodna, ked som chodievala do Anglicka, vtedy som v podstate mesiac zila na McDonaldovi, lebo Anglani maju priserne jedlo. Nevedela som sa dockat domacej slepacej polievky:) Teraz zijem vo fast food krajine, ale s manzelom do Mckaca chodime tak raz rocne, ked nie menej. Tu to je skor jedlo ciernych alebo white trash, na rozdiel od Slovenska, kde je McDonald povazovany za takmer nobl.

system

mne mekac chuti a nehambim sa za to. raz za cas ak mam peniaze dam si tam nejaku dobrotu. Neviem preco si vsetci myslite ze je horsi ako hociktory iny fast food. Praveze co sa tika higieny je to ovela prisnejsie nez ktorekolvek ine obcerstvenie. Poznam ludi co tam robili resp. robia. Maju tam caste nehlasene hygienicke kontroly, dodrzuju presnu gramaz jedla, neodrbu ta tam, ak mas raz dostat 70 g falat masa tak ho aj dostanes. rychlo ta obsluzia a jedlo je mozno nezdrave ale chutne. kdez to v inych fast foodoch je cenovo mozno na rovnakej alebo velmi podobnej mekacu a pritom uplne ina uroven, obsluha a komunikacia ani nevravim. Nejdem tu obranovat MC donald ale ak si myslite ze v mekaci vam daju nekvalitnejsie zradlo ako vo vedlajsom fast foode ste na omyle. v mekaci sa jedlo rychlo spotrebuva stale tam nakupuju ludia a jedlo im tam nestoji v mrazakoch mesiac ako niekde inde... tot. moj nazor.

marha

jedlo v mcd je vedlajsie, vksutocnisti si ale vismnite, ake reality vlastnia ;)

(mat obchod na manhatane kde prejde denne milion ludi je vcelku lukrativna poloha)

bibisa

a inak to zas neber ze mcdonald je pre anglicanov uplna jednotka.prave naopak mi vravela svagrina ze to je uplne ze na spodku rebricka oblubenych F.F v anglicku.ze mcdonald tam je o dost lacnejsi.