Filtrovanie vody z vodovodu

Príspevok v téme: Filtrovanie vody z vodovodu
krtko-lampa

Ja osobne pijem iba vodu z vodovodu a preto sa Vas chcem opytat, co si myslite o filtrovani vody ? Je to prospesne, alebo su to iba vyhodene peniaze za filtre. Nasiel som teraz filtre BRITA, tak nad tym uvazujem. Su najlepsie ? Je daco lepsie ? Vase skusenosti ?

Ďakujem za všetky odpovede k TEME !!! Neodbacajte od temy prosím ;) ...

martina88

ja som chcela iba na pitie vodu filtrovat tak som kupila stolovy, znacka dahlert wp 22 kupeny u vitariana a som spokojna, filter sa meni raz do roka

atm

world health organization, Health risks from drinking
demineralised water www.who.int
"conclusions: ..Demineralised water that has not been remineralized , or low-mineral content water – in the light of the absence or substantial lack of essential
minerals in it – is not considered ideal drinking water, and therefore, its regular
consumption may not be providing adequate levels of some beneficial nutrients."

co sa tyka health institute tam sa da najst napriklad toto hsionline.com
Mineral void - In spite of the drawbacks with unfiltered public water, Dr. Spreen confirms the advice that Irene has heard about not drinking distilled water for long periods.
Dr. Spreen: “One of (by far) the most brilliant men of the recent era, Dr. Hans Nieper (M.D. and Ph.D.) was against the long-term ingestion of distilled water due to the fact that there were no minerals on board to give it a ‘charge’ as opposed to being pure H2O (which doesn’t occur in nature). There does exist research (from more than one source) suggesting that even the intake of minerals from food doesn’t make up for high-volume intake of totally mineral-free water in terms of maintaining health. For sure the final chapter isn’t in yet on this issue.

s tym "Downstream drawback" suhlasim a uplne logicky za urcitych podmienok (biologicke, toxicke znecistenie) moze byt samozrejme destilovana voda zdravotne menej rizikova, ale neviem ako v usa, ale na slovensku je nahodou kvalita vody vo vseobecnosti velmi vysoka a destilacia takejto vody je aj podla odbornych nazorov minimalne zbytocna, resp. kontraproduktivna.

RNG

Boze moj, ale si zadubeny. Tak ty si myslis, ze horsky pramen je zdravy aj vsetko co vyviera zo zeme?
Zrejme aj zamorene vody, a tym nemyslim priemyselne zamorenie, ale napr prirodne arzenove, radioaktivne a podobne.
Dnes je vyse 50 000 chemikalii p[rodukovanych a zamorujucich vsetko na svete, a jedina, hoci nie celkom ucinna obrana co sa tyka vody je jej destilacia.
Tak ako sa to kedysi dialo v prirode, pokial nebola zamorena aj atmosfera.
NMaviac aj nezamorena priroda ma svoje jedy, pozri na hadi....
Myslim ze vyse 100 milion ludi v USA pouzivajucich cistenu vodu je dostatocny dokaz, nepotrebujem ziadny iny.
A to ju piju au desatrocia, este pred rozmachom alternativnych lieceni.
Nuz ked je napr 125 000 lekarov , riadne vystudovanych a akreditovanych zdruzenych a prispievajucich napr do Health Science Institute podla teba skupina samanov, tak zrejme si uplne zadubeny a nema zmysel tu stracat cas polemikami. Este by si nahodou nezainteresovany citatel mohol mysliet, ze sa jedna o spor medzi dvoma rovnocennymi. Nuz ja som prednasal na univerzite uz v roku 1969 a robil Na Akademii Vied, mozno este pred narodenim tvojich rodicov, tj rozhodne ked nie nicim inym, aspon vekom a vzdelanim sme daleko od rovnocennosti.
DIXI

atm

aj svetova zdravotnicka organizacia odporuca vsade nejake aspon minimalne obsahy mineralov a nejakych dalsich latok v pitnej vode, zvlast pri konzumacii z dlhodobeho hladiska. a to co pises o "vymyvani" nejakych nadbytocnych latok z tela, pripadne toxinov, destilovanou vodou nie je vobec nikde potvrdene a je to asi skor z rise vasho 'alternativneho' liecitelstva.
ale tak zaujima ma este toto - podla teba je teda destilovana mrtva voda ktoru lejem do auta do chladica zdraviu prospesnejsia, nez nejaky horsky pramen? zivot udajne vznikol vo vode, ale tipujem ze podla alternativnych samanov to bolo skor v destilovanej a preto nam tak smakuje..;)

RNG

Inac bezna RO voda(zariadenie na cistenie RO je namontovane vo vyse 50 milionov domov v USA)je len nepatrne vzdialena obsahom mineralov od destilovanej. Typicke hodnoty vody su 50 ppm(mg na liter) na makku povrchovu vodu, az do 200 ppm na tvrdu studnicnu, 5-15 ppm na RO vodu a pod 2 ppm na destilovanu.
A tekutiny v tele maju typicku koncentraciu soli 9000 ppm
Tj pre nas voda nie je zdroj mineralov, prave naopak.
Nuz ale top sok vsetko pisal uz tolkoktat, ze len ignoranti to nevedia. A zrejme ich je plno, vcitane vacsiny lekarov, zialbohu.Lutujem ich pacientov!
Dost, idem spat do roboty, este mam nejake surne objednavky. Majte sa!

RNG

Nuz v USA pije destilovanu vodu miliony ludi, tak ako aj demineralizovanu, bez akychkolvek skodlivych ucinkov. Aj verzia anglickej Wikipedii je velmi rozdielna od tej ceskej
en.wikipedia.org
Voda ako zdroj mineralov je na smiech, telo potrebuje 4000 mg draslika, 2600 mg sodika 1500 mg vapnika a 800 mg horcika. Ked sa pozries na typicke hodnoty obsahu pitnej vody, zistis, ze jej prispevok mineralov je zanedbatelny.
Zato voda vynasa z tela kvanta latok, vcitasne mineralov, ktore dostaneme z pevnych jedal. Tj uloha vody nie je dodat latky, ale vymyt extra mineraly a ine latky z tela. A na to je destilovana ci RO a RO/DI voda vyborna
To bububu proti destilovanej vode je mylny pozostatok z davnej historie, zrejme pre niekoho este stale zivy, ako to dokazuje ta ceska verzia Wikipedie.