Akutna psychoticka porucha

Príspevok v téme: Akutna psychoticka porucha
lenulik6

Uz neviem, co mam s tym robit. Tabletky nezaberaju a ja som si neni ista, ci som naozaj chora. Tie ataky su neprijemne :( Vcera ma to zas chytilo. Neprajem to nikomu. Tie myslienky. Nastastie zatial mam len tie. Ako keby ani neboli moje :( nerozumiem tomu, co mi chcu povedat. Ci to je skutocne. Som zmatena. Nie je mi vobec dobre. Neviem, ako si mam pomoct.

lenulik6

Ahoj maisner!

Co to citam....Ja mam presne tu istu diagnozu 23.0, diagnostikovanu tiez 2 roky (teraz to je presne dva roky co som bola v nemocnici a zacala mi tato choroba). A mam aj 26 rokov.

Tiez som brala rozne lieky, ktore utlmovali, takze sa mi nic nechcelo mala som cudne pocity aj ked myslienky, bludy, halucinacie prestali. No presne tie vedlajsie ucinky boli nic moc.

Teraz beriem serdolect, aj dost taku vysoku davku, ale musim povedat ze mi dost vyhovuje. Aj ked nefungujem stopercentne.

Ja som urobila asi najvacsiu chybu v tom ze hocikedy som si lieky vysadila lebo som si myslela ze uz mi je dobre. NO a ono sa to potom vratilo. AJ teraz nedavno som mala stavy. Niekto ich ma prijemne, ale vacsinou byvaju neprijemne.... aj ja mam tie neprijemne, takze sa bojim kedy to zas pride. Je to na dlhu debatu. Ale bola by som rada, kebyze mi este odpises.

Chcela som sa opytat ci tvoje priatelka pracuje, alebo je na invalidnom... a este par veci ... mozme aj cez mail: lenulik6@azet.sk Budem rada...

jajka001

lenulik - mohla si povedat ze byvas namesacna :) ake su to myslienky? to s tym susedom ma zaujalo. povedzme ze ako pise doubledog, ze by sa fakt cosi dialo a tym ze si tam buchala si mu pomohla. to si sa v noci zobudila s tym sa ti zdalo ze sa mu nieco stane? musi to byt tazke ked nevies co je realita a co sen. ak lieky nefunguju asi by si to predsa len mala radsej povedat lekarke. nevies co sa moze stat, nieco ta napadne, skocis z vysky a podobne

tpch

doubledog-a to, ze sused chce spachat samovrazdu, sa podla teba ako dozvedela? Vnuknutim?
Tieto poruchy sa vyskytuju, bohuzial. Je velmi tazke naucit sa priamo v tej chvili, ked to prebieha, odlisit chorobne myslienky od reality. Lieky pomozu, treba najst tie s co najmensimi neziaducimi ucinkami. Treba vsak pocitat s tym, ze niekedy dlhsie trva, kym sa porucha stabilizuje.

doubledog

a ako vies, ze to nie su realne myslienky?

co ked sused naozaj premyslal o samovrazde?
ved to by urcite nepriznal pred rodinou, ak to tak bolo, tak by sa tvaril, ze sa nic nedeje.

maisner

Ahoj lenulik6,

viem presne, cim si teraz prechadzas. Moja priatelka, ktora ma 26 rokov je uz 2 roky liecena na diagnozu F23.0, presnejsie akutna polymorfna psychoticka porucha bez priznakov schizofrenie. Ma presne ten isty problem. Bola hospitalizovana v Pezinku a odvtedy zacala uzivat lieky. Najprv rok Zyprexu, po ktorej neskutocne pribrala a potom dalsi rok Risepro, po ktorom ma zase problemy s menstruaciou. Je toho vsak ovela viac, co jej sposobuju uzivane lieky. Ani jeden liek neni bez nejakych vedlajsich priznakov dokelu. Najlepsie sa, ale citila po tom lieku Risepro. Smiem sa ta opytat lenulik6, ze ake tabletky ti predpisala doktorka tebe na presne tu istu diagnozu a odkedy ju mas asi diagnostikovanu?

lenulik6

Honey dakujem za odpoved..... No mne je blbe o tom rozpravat s blizkymi. Citim sa potom ako debil. Ale takto mi to pomoze. Preto som si to napisala aby som aj vedela co mam povedat doktorke. Neviem preco to odoslalo 2x.

Ale podporu a pochopenie mam, len uz nechcem tym zatazovat ostatnych :-( net toho znesie viac.

lenulik6

Prosim, kto s tym ma skusenost :( Tie myslienky ma odvadzaju z reality. Nedavaju logiku aj ked v tom momente ano. Napriklad raz som dostala nutkanie ze musim zachranit suseda, lebo si nieco spravi. A to boli styri hodiny rano. Ja v pyzame, bosa, bez okuliarov som vybehla k nim, buchala, aby si nieco nespravil. Pritom sa s nimi iba zdravim a nic o nich ani neviem. Chudaci susedia totalne vyplaseni ze co sa deje... Na druhy den mi bolo tak trapne :-((( A to som si uz pred viacerymi urobila takyto trapas. Teraz sa uz snazim tie myslienky ovladat. Ale je to niekedy dost tazke. A velmi neprijemne. Bojim sa ze si nieco spravim alebo niekomu. Stavim sa ze ked to poviem doktorke tak mi zvysi davku ale problem to nevyriesi :,((( Niekedy tym myslienkam verim a myslim si ze su spravne. Ako keby som nemala dost problemov.

Honey:

Ahoj v prvom rade mam s takymito vecami skusenosti,aj ked nie na vlastnej kozi v prvom rade odporucam byt vzdy s niekym necitit samotu mat niekoho kto ma usmerni pomoze mi liecba liekmi je nevyhnutna ale podstatnejsia je psychycka podpora okolia a blizkej osoby niekedy sa staci len vyrozpravat a aby ta na to nutkanie to urobit stale niekto upozornoval casom to pomizne len nesmie byt clovek nato sam toto je zaklad vyliecenia

lenulik6

Prosim, kto s tym ma skusenost :( Tie myslienky ma odvadzaju z reality. Nedavaju logiku aj ked v tom momente ano. Napriklad raz som dostala nutkanie ze musim zachranit suseda, lebo si nieco spravi. A to boli styri hodiny rano. Ja v pyzame, bosa, bez okuliarov som vybehla k nim, buchala, aby si nieco nespravil. Pritom sa s nimi iba zdravim a nic o nich ani neviem. Chudaci susedia totalne vyplaseni ze co sa deje... Na druhy den mi bolo tak trapne :-((( A to som si uz pred viacerymi urobila takyto trapas. Teraz sa uz snazim tie myslienky ovladat. Ale je to niekedy dost tazke. A velmi neprijemne. Bojim sa ze si nieco spravim alebo niekomu. Stavim sa ze ked to poviem doktorke tak mi zvysi davku ale problem to nevyriesi :,((( Niekedy tym myslienkam verim a myslim si ze su spravne. Ako keby som nemala dost problemov.