Ako zastavit hnacku

romaneromane

gastanko mne naopak hylak nepomohol vobec...osobne sa mi najviac osvedcil enterol, uz nic ine ani nekupujem, vzdy ho mam pre pripad nudze doma

gastanko2016

mne pomohol na črevné problémy hylak forte. Upravilo mi to črevnú flóru a postupne mi vymizli problémy. A samozrejme úprava stravy. Jedla som diétnejšie a potraviny, čo nepreháňajú a nenafukujú.

Jefitto

Sračka je problém. Môže mať príčiny organické (infekčné), alebo anorganické (funkčné).

Pri anorganickej sračke si niekedy nepomôžeš, musí nabehnúť gastroenterolog a poriešiť ťa, v najhoršom prípade aj hadičkami. Potom ti naordinuje liek na tú chorobu, ktorá spôsobuje sračku (napr. pankreas, pečeň, crohnová choroba a pod.). Ja napr. mám diagnostikovaný colon irritable

Pri infekčných je problém menší. Tie väčšinou odznejú samé, ale dá sa pomôcť. Ak ideš frkať pár krát za deň a nie je to totálna kvapalina, tak máš pravdepodobne bakteriálnu infekciu. Užívaj uhlie, endiex, smectu, probiotika, čierny čaj, čaj zo šalvie a čučoriedky v hocijakom stave.
Ak ale ideš frkať 20 razy do dňa a vždy vyfrkáš pol deci sračky, tak máš pravdepodobne vírus. Tu je riziko dehydratácie vyššie. Treba veľa piť, aj minerály doplňovať. Tu pomôže smecta, uhlie, čaj zo šalvie a čučoriedky v hocijakom stave.
Počas infekčných sračiek odporúčam užívať dietnu stravu s minimom tukov (sucháre, ryžu, banán, mrkvu, ...)

Za žiadných okolností neodporúčam užívať imodium, nakoľko imodium je zákerné v tom, že sračku nelieči, ale zadržiava. To znamená asi toľko, že ak máš črevo plné vírusov a baktérií, tak sračkou sa ich telo snaží dostať von. Imodium v tom zabráni tak, že spomaľuje, až zastavuje črevné pohyby. To znamená, že síce nebudeš sračkovať, ale tá zloba ti ostane v črievku. Takže imodium fakt iba keď máš pred pohovorom do roboty a proste potrebuješ nesrať, alebo keď ťa to lapí dakde na teryho chate v tatrách. Za bežných okolností to musí ísť z tela von.

mam56

Ja to robím úplne normálne. Keď prechádzam okolo pani Betky Hnačkovej (viem, smiešne meno), tak sa k nej normálne prihovorím a keď ju chcem aj zastaviť, tak jej poviem: pani Betka Hnačková, prosím Vás, na chvíľku sa zastavte! Kam sa tak ponáhľate? Prečo máte tak naponáhlo? Máte tiež hnačku ako ja?
Čiže, treba to riešiť dohovorom, komunikáciou.

Rut

Mávam občas poriadne hnačky, mne pomôže,keď beriem kvalitný Acidofilus, ako napriklad značka Vitaking a potom si tráviaci systém upravím morskou riasou v tabletkách Sea Kelp, tiež Vitaking. cenovo dá sa, stojí to 90 tabletiek asi 8 alebo 9 eur, tak nejak.