Hlada sa slovenský Dr. Hause

RNG

racio, mozno tie vsetky priznaky boli len startovanie spiacej stitnej zlazy, ktora zacala na prisun jodu horuckovite pracovat.
A mozno by sa to po case normalizovalo.

Jod je zaroven silne antimikrobialny, a mohla to byt len herxheimerova reakcia, ked sa ti v hrdle naraz privela mikrobov znicilo a ich toxicky obsah nahle uvolneny ti sposobil miestnu otravu a zapal.

Nuz ale vsetko na svete je mozne, len je to neuveritelne, ze by prvok potrebny v tele na tak vela roznych funkcii telo odmietalo, ked je ho v potrave mizivo malo.

RNG

Pozrel som si na tu Presovsku sol
www.website24.sk
nuz ale tam vidim pridane 15 az 35 mg KJ do kilogramu soli, takze z lyzice(15-20 gramov) nemozes dostat odporucanych 2 az 6 mg cez kozu, lebo tam tolko nie je. Naviac pochybujem, ze by si s tej lyzice vobec dostala viac, nez maly zlomok jodu, co v nej je.

Ono sa to vsetko toci okolo tej starej, archaickej odporucenej dennej davky jodu, 150 MIKROGRAMOV , ktorej sa tak zatate lekari dodnes drzia,a loz, ze viac je skodlive este stale panuje, napriek tomu, ze jeden z najzdravsich narodov a najdlhsie zijucich , Japonci, maju na kazdeho dospeleho priemernu spotrebu 13.5 MILIGRAMOV denne z morskych rastlin, najma kelpu.
A to vobec nehovorim o vyskume, ktory mnohi znami lekari na jod hlavne z tohoto zarazajuceho faktu robili a ktory nechce organizovana medicina vidiet.
Ale na mojich strankach som dal viacero clankov okolo toho, od viacerych autorit na jod, ktori robili a robia vyskum a praktizuju s uspechom tieto poznatky na svojich pacientoch.
Takze je na vas si vybrat, nove poznatky a priklad Japonska(132 milion ludi je dost ako vzorka) alebo archaicke mylne urcene davky jodu z roku 1948.
Ocakavat, ze vam taketo nieco poradi lekar je naivne, ten moze radit len to, co sa v skole naucil a co je teda dovolene radit, inac by riskoval prenasledovanie. A takych co sa na to odvazia, bojovat proti zavedenemu systemu je malo, v USA len 15 000 dokopy, co je menej ,nez 1.5% vsetkych lekarov, ale ich pocet neustale rastie.
Nuz na Slovensku, lutujem, nepoznam ani jedneho zatial....
Preto sem pisem, dufajuc, ze aspon nejaky lekar sem zavita a precita si uvedene literatury a pouvazuje, pripadne na sebe vyskusa, tak ako to robi znacna cast lekarov v USA, ze hoci sami nepredpisuju doplnky, az 90% ich sukromne berie a dava svojej rodine.

racio

RNG,
samozrejme každý lekár sa môže mýliť. ale v mojom konkrétnom prípade som sa sama presvedčila, že s tým jódom je to u mňa trocha inak. ja som mala thyreoitídu. akonáhle som zjedla niečo, kde bolo trocha jódu, okamžite som sa začala dusiť - krk mi úplne opuchol, začala som pokašliavať a cítila som, že mi napuchla štítna žľaza a je mi zle. nabehla tachykardia a nemohla som spávať. dokonca aj multivitamíny, ktoré obsahujú trocha zvýšené množstvo jódu, mi okamžite spôsobujú problémy. keď som to povedala lekárovi čo sa so mnou deje, upozornil ma na ten jód. kázal mi kúpiť si soľ bez jódu a dávať na to pozor. hneď ako som sa začala riadiť jeho radami, stav sa mi výrazne zlepšil. mrzí ma, že nie som celkom fit, ale s tým jódom to bolo veľmi ťažké.
ono je to asi tak, že každý organizmus sa od toho druhého predsa len niečím líši a tomu sa musíme prispôsobiť, aj keď by bolo jednoduchšie iba paušálne dodržiavať niektoré pravidlá.

RNG

Nuz prave prevcera som cital clanok od dr CBrowensteina, co sa zaobera vyse 20 rokov liecenim problemov, ktore zacinaju stitnou zlazou. A ten tvrdil, ze krvny test na stitnu zlazu neodhali ani 20% pripoadov z hypofunkciou(znizena) stitnej zlazy a uvadzal hromadu inych testov dokazujucich znizenu funkciu.
A taktiez povedal napr, ze az 59 degenerujucich chorob je v dosledku znizenej cinnosti stitnej zlazy, lebo zlazy v tele sa vzajomne ovplyvnuju a napr nadoblickova(adrenalna) je silne ovplyvnovana stitnou a to cele reguluje spalovanie a vyrobu energie, okrem hromady inych funkcii v tele
w3.newsmax.com

sissia

rng, podla nedavnych vysledkov mám hodnoty stitnej žľazy v norme, priam idealne.
kdesi som čítala, že nízka teplota je príčina zle fungujucich obličiek a nadobličiek. obličky su po každej stranke v poriadku, nadobličky som nemala vyšetrovane. takže neviem...

RNG

Nuz je som si zvolil pocuvat aj na lekarov, co maju ine nazory, nez organizovana medicina.
Pripustas, ze tvoj doktor nemusi mat pravdu a naopak moji mozu mat, alebo si myslis, ze tvoj doktor je neomylny.

Ja sem pisem pre to, aby som vas informoval, ze su aj ini lekari , s inymi nazormi a uspesni v lieceni, napriek tomu, ze ich organizovana medicina neuznava a potlaca as zamlcuje, kde sa len da.
Co sa tyka jodu, ten potrebujeme pre tolko funkcii v tele a mame ho tak malicko, ze doplnanie je potrebne, ako to dokazali mnohi lekari, z ktorych niektorych najdes na uvedenych strankach odomna.

racio

puntik,
prepáč, tvoju kritiku som si prečítala na inej téme a omylom som to napísala sem. patrí to k téme "Má na toto liečiteľ právo?" čítala som obidve témy za sebou a neuvedomila som si to.

racio

puntík, to predsa nie je žiadna kritika terapeutky, skôr ten, čo tému založil o sebe vydal smutné svedectvo. ja v tom, čo mu tá terapeutka napísala, vidím len seriózny prístup z jej strany.
RNG. - trocha s tebou nesúhlasím. mám zníženú funkciu štítnej žľazy už asi 15 rokov. asi 8 rokov som brala lieky - hormóny. spôsobovali mi však veľké problémy, preto mi endokrinológ postupne lieky vysadil. momentálne sa cítim ako-tak, som dosť unavená a musím sa premáhať aby som zvládla všetky svoje povinnosti. čo je ale jednoznačné, že jód vôbec konzumovať nemôžem, lebo mi spôsobuje veľké problémy. sám endokrinológ mi povedal, že v mojom prípade sa jedná o ochorenie štítnej žľazy, kedy je jód kontraindikovaný. že nie pri všetkých poruchách činnosti sa môže konzumácia jódu zvýšiť. ja dokonca nesmiem ani ryby, riasy, jodidovanú soľ, chlorellu a pod. okamžite začínajú problémy. tiež som to kedysi netušila, až keď ma na to upozornil lekár. takže to paušálne užívanie jódu určite nie je správne.