Ako urychlyť hojenie chrasty

Príspevok v téme: Ako urychlyť hojenie chrasty
anininka

Potrebujem súrne urýchliť hojenie chrasty. Poradte mi čo vám pomáha počula som o riepikovom čaji alebo framikojínovú masť no neviem. A neviete čo pomáha na vyrážky s ktorých ide taká voda. Pomoc potrebujem do zajtra upraviť tvár ja viem, že už do zajtra nespravím žiadne zázraky, ale predsa.

34pupka34

velmi dobry je aj na chrasticky citron. a ten aj vybieli zacervenane miesto. ale treba len jemne potriet. mam pocit ze to aj lieci. lebo mala som kedejake maste a stale sa mi vyhodila nejaka vyrazka a teraz nic...

benka22

Predtym som pouzivala rozne repiky. no teraz som nasla v jednom obchode vazelinu s medom. Proste parada. zijemzdravo.eu

anininka

ďakujem za rady vyskúšam to bo ma už nebaví chodiť s vyrážkami a chrastami ešte aj na fotkách mi ostávajú nemilé spomienky na tvár :(

RNG

Tak to skus. Mne to za den-dva odstrani aj zapal so zahnisanej rany, ked si na poranene nedam okamzite tu zmes a o par dni to uz hnisa.

zdravo

Ja mavam presne tento isty problem, obrovska bolava vyrazka, objavi sa biela hlavicka, vytlacim, tecie mi z toho vodicka, spravi sa mi obrovska chrasta, lenze o dva dni ked chrasta odide tak dalsi hnis a zase chrasta a znova mi to nahnisa, zufalost uz niekedy

RNG

Nie kazdy ma to stastie, ze sa mu rany zahoja do tyzdna a niekedy sa aj im tam dostanu mikroby, co vyvolaju hnisanie a vysledok su jazvy.
Inac ja som to dostal pred vyse 10 rokmi od dr Juliana Whittakera, ktory zachranil cukrom nejednu nohu cukrovkarov pokrytu nehojacimi sa vredmi("bercove vredy"), ktoru druhi lekari chceli amputovat.
Nakoniec ani on nie je v tom novy, uz pred vyse 3000 rokmi pouzivali egyptski lekari na nehojace sa rany a na urychlenie hojenia suchy medovy prasok.
Med je zlozeny s velkeho mnozstva zloziek a niekedy dokonca nie je aj sterilny, su zaznamenane otravy , ked obsaahobval botulotoxin z v nom utopeneho hmyzu.
Cukor je ale uplne sterilny a ma dve zakladne vlastnosti, 100% koncentrovany vytiahne z mikrobov vsetku vodu=mumifikuje ich a rozpusteny do rany dodava vyzivu na miesta , kde je porusena cirkulacia.
Kokosovy olej som do toho pridal ja, lebo sa mi nepacila vazelina na gaze, na ktoru dr Whittaker sypal cukor a prikladal na rany. Potom som to este vylepsil par kvapkami citricidalu a jodu, obe silne antimikrobialne a zaroven konzervanty, takze tato zmes sa nemusi chladit a vydrzi roky.
Kokosovy olej tiez prenika do tkaniva a vyzivuje, dokonca je ciastocne antimikrobialnu.

Inac co sa tyka tej hlasky okolo sarlatanstva, Julian Whittaker MD presiel postupne na alternativne metody uz pred 30 rokmi, dodnes preslo cez jeho ruky vyse 45 000 pacientov a na svojej klinike v Texase zamestnava vyse 80 dalsich lekarov. Jeho pravidelne listy(Health and Healing) cita vyse 4 miliony ludi v USA, s vyse 2.5 milionmi predsplatitelov.
Takze opatrne s tym "sarlatanstvom"