prosim Vas o serioznu radu...dakujem :)

Príspevok v téme: prosim Vas o serioznu radu...dakujem :)
User_37597

berem antikoncepciu uz 3 aj pol roka.
zacinala som yadinom,chloe,novinette,vreya.no a myslim ze uz mam toho dost.ako tabletky su dost pohodlne riesenie ale zas je to svinstvo musim uznat.3 aj pol roka je dost a vidim na svojom tele ako sa sprava a tak som zacala rozmyslat nad vysadenim.
ano viem uz tu take temy urcite boli ale chcela by som proste od vas bab radu co by som mohla pouzivat namiesto antikoncepcie.kondomi mi ani neradte lebo tie proste nemozem.ako nevadili by mi ale ide o to ze to je pre mna osobne nedostatocna ochrana vzhladom na to ze som pri pouziti kondomu bezala uz 3x do lekarne pre tabletku po.takze tie urcite nie.
hovorim viem ze si to mozem vygooglit ale chcem aby ste mi poradili vy baby co uz ste skusali aj nieco ine.
mimochodom s priatelom sme aj napriek tomu ze beriem antikoncepciu praktizovali prerusovany sex.proste sa bojim a tak som mu to dovolila dat do mna iba pred menstruaciou alebo po ovulacii.inak cyklus mam pravidelny co je 28 dni.

dakujem velmi pekne :)

User_37597

najhorsie je to ze rozmyslam aj nad tym ze co bude s menstruaciou ked vysadim hak.ako teraz ju ma taku ze od piatka do stredy-stvrtka-piatka no ako kedy skonci..napr vcera som este mala take spinenie..len to ze ked vysadim uplne sa zblazni moje telo a bude to haprovat urcite.no a nebudem moct spravit take ako robievam cez leto ze mesiac nebudem menstruovat.viem ze su aj na to tabletky na oddialenie menstruacie ale to je zas dalsie svinstvo co do seba davat. jaaaaaaaaaaaaaaaj...stve ma tento probleeeeeem :(

lioness_01

pharmatex, kondóm, plodné dni - vykombinovať...

mimochodom počas uživania HAK nemáš žiadne plodné dni... :/

lili125

tak to ta chapem, ja som sa tiez snazila obchadzat hormony. Mozno by si to mohla skusit jeden mesiac s nuvaringom..len pre pocit, ze si to vyskusala. Mne to prislo tiez divne zo zaciatku a nechapala som ako to ze mi to nebude vadit...lekarka mi to ukazala ako to pouzivat a fakt to nic nebolo. S nuvaringom som schudla spat na svoju povodnu vahu, co pri liekoch som bola buchticka. Ale chapem ta, ak sa na to nedas..hormony su svinstvo.
Ten pharmatex vobec nepoznam...:(

User_37597

lili125
hej pocula som o nich ale mne by to bolo neprijemne aby som mala vo vnutri neico 3 tyzdne bez prestavky..akoze viem ze sa to na chvilu moze vybrat ale aj tak..a vela zavazuje aj to ze su drahe..
napr ten pharmatex co mi radila rew stoji 10 eur ..ked pocitam ze este kondomi budem pouzivat tak by to bolo aj 15-20eur za mesiac...teraz davam za svoje tabletky 25eur a nuvaring stoji okolo 45..ja viem aj tak by to vychadzala rovnako na 3 mesiace a mozno este viac ten pharmatex by vysiel..ale necchem nic co ma hormony co s ami uvolnuju velmi do tela/..uz ma to nebavi..v mojom tele je sama zadrzana voda a necitim sa dobre.

User_37597

jankaaaaaaaa
ja viem to s tymi plodnimi dnami ale predsa len som opatrna nikdy nevies...a ja uz zacinam citit ze telo sa brani a nechce akceptovat tabletky chapes?mam ich na plet a nemam ju bohvie aku a staram sa o nu slusne..pred tym som mala dlho chloe a tie mi super zabrali na plet a po case zas telo rezignovalo.
a dalej ani chut na sex nemam a viem ze to je hlavne tabletkami.

lili125

poznas Nuvaring? je to pecka, precitaj si o to na nete a po vyskusani sa uz nikdy k tabletkam nevratis. je to ring co si das do vnutra posvy, vobec ho tam necitis,ani pri sexe ani nikdy. Nevypadne ti. Ma to len 30% hormonov,ale presne v mieste kde maju byt. Obchadzas pecen, nepriberas z toho a nie je ti zle. Pytaj sa co viac ta zaujima.

jankaaaaaaaa

staci pharmatex, alebo k tomu este prerusovana suloz...
inac pocas uzivania hak zena plodne dni nema!!! a ak by aj nahodou nefungovala hak tak ako ma a zena by aj plodny den nahodou mala tak to vobec nemusi byt okolo 14teho dna ako je tonormalne ked zena hak neuziva. moze to byt hocikedy aj pred menstruaciou aj pocas aj po menstruacii a pod