Prjímačky na VŠ - verejná správa

malina25588

jasné, vezmú viacerých. Pred 4 rokmi tiež písali že vezmú len 150, ale nakoniec nás bolo vyše 200 prijatých študentov :) Po tom, čo ľudia odišli z nášho ročníka nás je teraz okolo 160. takže sa neboj, ja som pôvodne ani nechcela ísť na VS...a teda som sa na prijímačkách ani nesnažila. No podarilo sa, tak som to na poslednú chvíľu zmenila. A som tam. či to bola dobrá voľba - to ukáže čas. Len dúfam, že tá drina sa nejako časom vyplatí.

Deaa

Košice - UPJS - Fakulta verejnej správy. Pozerala som nejaké štatistiky z minulých rokov a z 900 ľudí čo sa hlásilo tak by mali brať 150 ale určite tam ešte majú rezervu ale aj tak sa mi to zdá málo. Malá šanca sa dostať na školu...

malina25588

a na ktorú verejnú správu sa chystáš? ..ono hlavné je sa dostať na školu, potom to už ide - náročne, ale ide.

Deaa

vďaka na info, predpísanú literatúru mám prečítanú okrem angliny ale tú si ešte pozriem a momentálne sa šprtám v práve a politológii lebo to je kameň úrazu. snáď ekonomiku zvládnem ako bývalá študentka OA. Asi budem dúfať na správe tipy =D

malina25588

ak sa chystáš na verejnú správu, resp. na ktorúkoľvek inú školu, tak každá má na prijímačkách svoje požiadavky vrátane literatúry. odporúčam práve túto literatúru dôkladne pozrieť. Otázky sú niektoré ľahšie, niektoré absurdné a ťažké, ale dá sa to zvládnuť, ak vieš dobre cudzí jazyk a aspoň v jednom odbore /ekonómia, politológia, sociológia, psychológia.../ sa podstatne vyznáš. Osobne, otázky zo sociológie,psychológie boli len zopár, skôr sa kládol dôraz na právne,politologické a ekonomické veci - (pred 4 rokmi).... neviem presne otázky, ale čo som si zapametala, boli tam aj latinské názvy v otázke, alebo o prezidentovi niečo, zrejme právomoci, niekto mal tzv. "klub sufra žienok" či čo :) poviem ti takto, ja som skoro teóriu vôbec nevedela, akurát jazyk, ostatné len tipy a podarilo sa (tesne) :D