Zase bulimia? hlupost ludi...

Príspevok v téme: Zase bulimia? hlupost ludi...
Scotch

ja neviem, stale viac sem pisu pubertacke dievcata vo veku 12-17 rokov, ze ci mozu mat bulimiu, ked si vyvolavaju trikrat denne zvracanie, ale neprejdaju sa..
a mna to totalne vytaca! mozno ma odsudite, ze je to psychicka porucha, ze aka som hnusna.. ale ja si myslim, ze u vacsiny tychto pubertacok je to len ich vlastna hlupost.. chce to schudnut, tak nezere a vracia, lebo sa tomu tazi spravit rychlejsi pohyb a zabehat si.. chcu vyskusat, ake to je mat bulimiu.. rozpravaju, ze nechcu mat bulimiu, ale je to pre nich vzrusujuca predstava a chcu ju vyskusat.. je to chore.. takyto s prepacenim debilni ludia maju byt akoze nasa ,,buducnost"... no dovi.. vdaka takymto sa zachvilu znizi priemerny vek umrtnosti na 35 rokov...pretoze s tym zacnu zo zvedavosti a skoncia s psychickou poruchou, v dosledku nedostatku zivin, vitaminov... dnesne pubertiacky akoby ani nemali vlastny rozum.. (ako cest vynimkam, aby som niekoho neurazila).. je to sproste, ma to prevrateny rebricek hodnot a nevazi si to ani svoje zdravie a zivot, ze maju rodicov, kamaratov...
ach no vedela by som sa tu rozculovat...ale toto nikdy asi nepochopim, ako moze byt niekto tak sprosty.. sorry baby..

tak..pustite sa do mna! :)

Scotch

vsetci to riesia, tie najmladsie 10-11 preto, lebo vsade vidia obrazky samych peknych hereciek/spevaciek... keby niektore tie fuchtly stretli na ulici, mozno ich ani nespoznaju.. treba im ukazat, co dokaze photoshop :)

Annyi

mna zarazilo ako mi raz dve 10 rocne dievcata hovorili ze su tucne ze maju tucne stehna a zacali riesit ako by mohli schudnut ale pocula som uz aj mlade dievcata riesit velkost prs a uz aj vselico mozne je to aj smiesne ale aj na zamyslenie

jankaaaaaaaaa

dalsia tema o prsiach a tam placu 13-14! rocne dievcata ze nemaju prsia! preboha!!! sak ja keby som v ich veku mala prsia by som sa citila asi blbo ze prsia mam ze to asi nieje celkom OK mat uz prsia v takom veku.. boze ta doba sa meni

Annyi

zaujimava tema ja mam 18 rokov a tak rada by som sa vratila do tetstva ako tu uz bolo spominane vkuse sme behali vonku hrali skryvacky,nahacky skakali gumu lietali sme na bycykloch na korculiach a dnes mam problem niekoho vytiahnut von pretoze kazdy sedi za pc , potom ze odkial dievcata prichadzaju k anorexii a bulimii kedy si sme jedli vsetko a naozaj niekedy aj 3 duplami :D a deti neboli tucne pretoze nevysedavali sme doma a uz vobec by ma nenapadlo riesit nejake diety v nejakych 14 rokoch nieto este chodit do skoly zmalovana v minisukni s vypasovanym trickom a vystrihmi dnes ked vidim tie 13-14 rocne dievcata v stekloch na diskotekach a opite no proste strasne

Aja02

Ale zamysleli ste sa aj nad tým, že prečo sa z tých dievčat stávajú bulimičky a anorektičky? Všade sa píše a hovorí len o tom, aké je dôležité byť štíhla, mať bezchybnú postavu bez celulitídy a pod. reči. Keď má dievča pár kíl navyše, vysmievajú sa jej, prezývajú ju veľryba, tučibomba a dávajú jej kopu ďalších prívlastkov. Sama som si tým prešla, takže viem o čom píšem, pritom som nikdy nebola extra tučná. Už som schudla (nemám bulímiu ani anorexiu), ale je kopa dievčat, ktoré majú taký problém ako som mala ja, a kto to nezažije, ten nepochopí.

pastelkaa

ale vidíte ako krásne ste prišli k tomu, že to ani nie je chyba tých dievčat, ale z väčšej časti za to môžu rodičia a spoločnosť, ktorá ich obklopuje, čiže nie tie dievčatá sú "skazené", ale to my dospelí, čo im ideme príkladom a čo im pomáhame usmerňovať ich ďalšiu cestu...Sú to deti a pokiaľ nemajú doma pevné zázemie, vybudované určité základy tak to tak vyzerá. Je jasné, že sú ovplyvnené aj spoločnosťou, spolužiakmi, ale pokiaľ majú dobrý základ, nikto ma nepresvedčí o tom, že si nezachovajú tú svoju cestu, ktorá ich nebude zvádzať práve na také chodníčky, ktoré nie sú najlepšie...aj keď určite vyskúšajú všetko možné, ale nebude to mať také katastrofické výsledky ako keď sú tie deti v postate odkázané len samé na seba..

jankaaaaaaaaa

no sak jasne, ale predtym ich este nelovili, nejedli maso len vyhonky :D ale tiez myslim ze clovek je vsezravec ved naco by tu bolo tolko domacich zvierat atd