Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Platí sa za pôrod? Alebo ho hradi poisťovňa?

Príspevok v téme: Platí sa za pôrod? Alebo ho hradi poisťovňa?
Dada225

Mam v tom zmätok či sa za pôrod normalne plati v každej štatnej nemocnci ako napr keď sa plati v štatnej nemocnici za nejaku esteticku upravu (to je priklad). Alebo je pôrod hradený poisťovňou.
Nemyslím zase tie pripady kde si pacientka objedna pôrodníka ktoreho chce, tam sa mu to musi zaplatiť, to je ine ale myslim normalne ak budem mať pôrodne bolesti pridem do nemocnice a kto bude mať službu mi dieťa odrodi. Vtedy sa to neplati či hej?

jajka001_

Dada, ano, ale zas nie je lekar ako lekar a porod hoci je bezny je tiez rizikovy. ak mas moznost vybrat si lekara, vyberaj si.

Dada225

Nie nie ja nikomu nič platiť nebudem preto sa pýtam či to hradi poisťovna. Mne je to inak jedno kto mi dieťa odrodi. Len som sa bala či mi potom nedaju do ruky zaplatiť učet z a pôrod alebo že mam isť zaplatiť do pokladne pôrod a potom prisť na odd. :-)
Takže super toto som chcela vedieť a ani uplatky nemienim davať veď su zato platení a je to ich praca a mne tiež nikto neda v praci uplatok a dostanem iba svoj plat.

Laurina22

Jajka ano,ale tam zaplati viac.

Ked je spokojna zo svojim gynekologom a je aj porodnik,tak nech mu zaplati,ked je dobry,tak odrodi hocikde.

Laurina22

Nic sa neplati.Ak chces mat ale rezervovaneho porodnika,tak sa plati.Jemu.Do vrecka.

Moja rada,ak uz to takto chces urobit:Zisti si,ci nahodou v termine tvojho porodu nejde dokyno na dovolenku.Lebo peniaze si vezme,ty mu zavolas,a doky bude nedostupny v Egypte na lehatku.Aj take su pripady.