hrcka v prsniku

Príspevok v téme: hrcka v prsniku
hviezda01

dobry den,isla som na kontrolu prsnika po pol roku,nakolko mam fimroadenom,co je nezhubny nador...ten je v poriadku,ale pri vysetreni mi nasli dalsiu hrcku,ktoru som ja vobec nenahmatala,ani teraz ju vobec neviem pohmatom najst..dost ma to vylakalo...myslela som si,ze kazdu hrcku mozno nahmatat..som z toho troska vykolajena,neviem co si mam o tom mysliet,teraz mam pred sebou dlhe tri tyzdne cakania...:-(

hviezda01

ahoj svet....no tak nic konkretne som nezistila..ale pokial to neni birads 5,tak je to ok...dakujem...maj sa krasne

svet21

Ahoj hviezda.Takto Ti poradím klikni si na BI RADS,máš to tam veľmi jasne opísané.....je to jednoduchšie a veľmi zrozumiteľné.Napísala by som Ti o tom,ale takto to máš z prvej ruky.Maj sa pekne a samozrejme držím palce.

hviezda01

a este som si vsimla,ze v jednej sprave mam pisane na zaver..BI.RADS 4.a v dalsej sprave BI.RADS 3..vie mi niekto povedat,aky je v tom rozdiel a co to znamena?..dakujjem

bmpr

Cysty sa mozu menit - aj zmensovat - ale chapem tvoje obavy - stat pred hrozbou takejto choroby nie je nic prijemne a clovek pochybuje. Skus poziadat este o jedno vysetrenie, zisti kedy tam bude lekarka, ktora tam bola prvy krat, resp. skus vyhladat este nejaku tretiu a povedz co sa stalo, ze sa len chces uistit, ci je vsetko v poriadku - to ti predsa nik nemoze odopriet a budes pokojnejsia.

hviezda01

bmpr..dakujem za podporu,vies,ja by som sa nebala,lenze mne minuly mesiac brali z tej hrcky vzorku,ale nebolo dostatok materialu na zistenie,co to je,tak mi kazali prist znova,ale bola tam druha lekarka,a ta zkonstatovala,ze to treba neni,ze je to len cysta,preto mam troska obavy,jedna lekarka mi povie tak,a druha inak...a navyse,ta hrcka minuly mesiac mala podla lekarky 7mm,apodla tejto uz len 6,5mm??...nechapem tomu..:-(

bmpr

Ahoj- v 16 som mala tiez jednu cystu ktoru mi museli vybrat a vysetrit, lebo som si ju nahmatala.Ked su cysty male -tak ti nemusia odoberat vzorky - ked si sledovana a nezväčšuju sa, bolo by to zbytocne. Mam to iste - v rodinnej anamneze rakovina prsnika, ale vsetko co mozu spravit je kazdorocne ma poslat na vysetrenie - cysty tam su, ale su male - ma to vela zien. Neboj a snaz sa na to nemysliet. Nezanedbavaj pravidelne kontroly a vsetko bude v poriadku.

hviezda01

ahoj svet...no poslala ma domov,vraj o pol roka na kontrolu,lebo ona nevidi dovod,aby sa brala z toho vzorka,lebo je to cysta,tak neviem

svet21

Hviezda....no neviem,čo mám na to povedať.To Ťa len s týmto vysvetlením poslala domov?!Veď bodaj by mala pravdu,ale ja si myslím,že aj keď je to nepríjemné,tak mala odobrať tú vzorku.Predsa je to istota.Nepíšeš,čo Ti povedala,že čo zamýšlajú s tým robiť,alebo aspoň kedy máš nejakú kontrolu.Zasa som sa len nahnevala,lebo sa mi zdá,že mala tá lekárka urobiť viac.Pozdravujem Ťa a drž sa.