hrcka v prsniku

Príspevok v téme: hrcka v prsniku
hviezda01

dobry den,isla som na kontrolu prsnika po pol roku,nakolko mam fimroadenom,co je nezhubny nador...ten je v poriadku,ale pri vysetreni mi nasli dalsiu hrcku,ktoru som ja vobec nenahmatala,ani teraz ju vobec neviem pohmatom najst..dost ma to vylakalo...myslela som si,ze kazdu hrcku mozno nahmatat..som z toho troska vykolajena,neviem co si mam o tom mysliet,teraz mam pred sebou dlhe tri tyzdne cakania...:-(

hviezda01

svet21-ahoj a dakujem za podporu,no snazim sa na to nemysliet,aj ked to nejde upne..tebe drzim strasne moc palce,urcite dam vediet,ake boli vysledky...vsetko dobre prajem...a na podobne prispevky,ako pisala mira,sa ani neda reagovat... ...skoda slov...vsetko dobre..papa...a s usmevom..:-)

- mira

Ja to viem už dávno, bohužiaľ lekári to dodnes nechcú vedieť, veď pacientov a spotrebiteĺov na lieky potrebujú.

svet21

Mira.
opýtam sa Ťa......keď sa vyhneme:,sladkému , tukom a chémii,ktorá je takmer vo všetkom,tak sa nemusíme strachovať ,že ochorieme na CA??? Tak teda,klobúk dolu,to si mala dať vedieť skôr.No a zabudla som OVOCIE,tak to musím vylúčiť ako prvé,najmä jablká,čier.ríbezle,jahody............a neviem čo ešte.Samozrejme,že sa máme vyhýbať nezdravému stravovaniu,ale prepáč,to čo si dokázala napísať?No neviem,ale aj tak Ťa pozdravujem.

- mira

Hviezda, strach pochádza z nevedomosti. Mala by si vedieť čo je hlavnou príčinou cýst v prsníku a rakoviny prsníka. Dostávajú ju hlavne milovníčky mliečnych výrobkov nasladko. ďalej sú to stužené tuky, sladké potraviny, zmrzliny keksíky, zákusky, koláčiky, čokoláda. Rast podporujú aromatické a povzbudzujúce látky a lieky, potraviny a nápoje s chémiou, ovocie.
Svoj jedálniček založ na nebrúsených obilninách a zelenine, a nebudeš musieť žiť v strachu.

svet21

Ahoj,Hviezda.Si mladá a ja verím,že Ti všetko dobre dopadne.Teraz sa teš s detičkami a skús nemyslieť na to,aj keď to čakanie je hrozné.Ja mám 46.r.a mám jedného syna 24.r. a veľmi dobrého manžela,ktorý stojí pri mne a neuveriteľne dodrú rodinu,ktorá mi v najťažších chvíľach veľmi pomáha.Tak sa zatiaľ maj pekne.Pá.

hviezda01

ja mam 37,dve male deti...no tak snad to bude ok,lekarka mi povedala,ze to vyzera byt cysta,ale pre istotu mi zobrali vzorku,ale aj tak mam strach...tebe drzim silno palceky..pekny den

svet21

Liečim sa 6.r.dve operácie....v r.2005 ,následne CHT a RT a v r.2010. mastektomia prs,následne zistená recidíva,takže sa momentálne liečim znova.Ale Ty musíš veriť,že u Teba to bude v poriadku.Neviem Hviezda ,Ty máš koľko rokov? Ak budeš chcieť vedieť viac,tak sa ozvy.Pekný deň.

svet21

Hviezda,pravdaže,môžeme si popísať,ak máš potrebu sa vyrozprávať.Odpoviem Ti,čo budem vedieť,dávaj na seba pozor.Ahoj

hviezda01

svet21...dakujem velmi pekne..urcite sa ozvem,ako mi to dopadlo,a tebe drzim palce,ak by ti nevadilo,rada by sim s tebou o tom pokecala,ale len ak by ti nevadilo..pekny den zelam,a vsetko dobre.Ahoj