PU-ERH caj na chudnutie

brunuska

nie -ak sa stravujes zdravo neschudnes s nim-ale to nie je jediny jeho ucinok. pri zdravom stravovani ti odporucam pit zihlavovy a kvalitny zeleny cajik.

jacquelin

brunuska: to zn., ze ked sa stravujem zdravo, neschudnem nim?? ak nie, neviete mi poradit nieco ine?? ziadne tabletky nechcem brat, tie su vraj s jojoefektom a trasne drahee..

jacquelin

ahojte :) som sa rozhodla ze budem aj ja pit pu-erh. mama ma kupeny nejaky s prichutou, je strasne dobry, takze to som rada, lebo predtym sme mali obycajny a to som sa skoro pogrcala. ale chcem sa spytat, ze ci to ma rovnake ucinky aj po jedle ako pred jedlom.. dakujem

brunuska

Pu-erth je vyborny caj-len treba vediet ako ho pit.schudnut sa da a a krasne ale len v tom pripade ako ho pijete pred jedlom! neucinkuje v tom pripade ak sa stravujete zdravo. schudnete len ak ho vypijete pred mastnym,tazkym jedlom.ak ho pijete normalne nie pred jedlom-vyvolava tak zvyny vlci hlad-zravost.odporucam.
a tiez je vyborny po "opici" cisti pecen.

TrebaHladat

Juuuuj, takto ti poviem, mam nejakú tu prax v čajoch ale pu-erh neodporúčam,mal som ho doma, neschudol som ani kilo a totalne mi rozvratil metabolizmus... moja rada skus čaje s vysokim obsahom antioxidantov a stopovými prvkami, výborne su slabe sypane zelené čaje, v kombinaci z vlakninov a pridaj k tomu vela zeleniny na tanier a jedz ako pretým akurat ked pridaš zeleninu uber zo zemiakov, mäso z vyživi neodporučam radikalne odstranovať, skus obmeny a radšej malé množstva, diki keby niecso ozvy sa... rad poradím

Alternativa

Moj predpoklad: v case, ked som pila denne pu-erh /cize som ho fakt mala "v ustach"/, dostala som salku "zazracneho" caju na chudnutie od jednej veeelkej a znamej firmy. Jasne, ze to bol caj za veeelke peniaze. A divila som sa, ze mi chutil prave po pu-erhi. Firemnik mi odmietol moj predpoklad komentovat ;o). Jasne, ze cena toho "zazracneho" caju velanasobne prevysovala cenu pu-erhu. Ach jaj, aj to je biznis.

Alternativa

Cajovnik pu-erh rastie len na juhozapade Ciny v oblasti pu-Erh. Mal by byt nastrihany /teda jeho ususene listky/ nahrubo, vtedy ma vysoku kvalitu. Nekupujte si naporcovane vrecka, su v nich "odpady" z vyroby kvalitneho caju /to plati pre vsetky vreckove caje, maju najnizsiu kvalitu, su ale lacne/. Jeho liecive ucinky boli definovane v 15. storoci, je sucastou tradicnej cinskej mediciny. Ma vyrazne zemitu chut, zo zaciatku je mozno lepsie zacat s ochutenym pu-erh cajom, kym si na chut zvyknete. prave tieto horke latky povzbudzuju spravne travenie. Obsahuje aj kofein /tak ako zeleny a cierny caj/, takze netreba pit vecer, ak trpite nespavostou. Nie je definovane, ako pu-erh posobi na chudnutie. Vie sa ale, ze ciastocne ovplyvnuje latkovu premenu tukov /pomaly likviduje tukove zasoby/ a to je ten efekt chudnutia. Na podporu chudnutia sa odporucaju 3 az 4 salky pu-erh denne. Kazde 4 tyzdne je treba urobit v piti prestavku, aby sa zabranilo navykovemu efektu, ktory by ucinky caju znizoval. Viac a nielen o pu-erh sa dozviete v : Ch. Kempeova : Sila caju