rady matkám

Príspevok v téme: rady matkám
jaenette69

ahojte dievčatá, som matka 13.ročnej dcéry, ktorej pred mesiacom diagnostikovali mentálnu anorexiu.za mesiac sa toho veľa zmenilo a dcéra jedáva toho viacej/5xza deň/,ako pred mesiacom.ale chcela by som vedieť od vás možno vyliečených dievčat, čo vám vlastne prebieha v hlave, ako sa ku vám správať, aby sa to zasa nezvrtlo do starýck koľají.Moje dieťa vyžaduje, aby som každé jedlo jedla s ňou, nestále ma kontroluje, aj zo školy mi volá, či som desiatovala a podobne.Samozrejme pri každom jedle je podráždená a pár hodín po jedle mi sama povie, že nevie prečo bola dajme tomu pri obede na mna taká nepríjemná.Ja sa snažím si tie jej komenty nevšímať a dokonca ju ani nechválim za to, koľko zjedla, pretože potom je ešte viac podráždená.Tak ak vás možem pekne poprosiť, dajte mi niejaké rady ako sa ku vám správať, aby sa to fakt zasa nepokazilo.ďakujem a všetkým nám držím palce.

jaenette69

no a to je presne to čo potrebujem, vedieť sa dostať do vašej/do mojej dcéry/hlavičky, ja ked sa prejem, ja sa tiež nenávidím, ale to je o niečom inom.moja malinká by si najradšej urobila jedálniček na mesiac dopredu, ja jedlo neriešim.preto som úprimne vďačná, keď mi dáte vedieť, čo cítite a ako sa ku vám chovať, aby sme vás neodradili, ale podporili.

smajliQa

neznasame,? neviem kto jedlo neznasa...
ja jedlo milujem,,, neznasam seba, ked ho zjem...

jedlo bol moj najvatsi nepriatel... pretoze som z neho priberala.... ale snivala som o tom, ako vyzieram celu chladnicku,,, tak je to v skutocnosti.. vies..

jaenette69

velmi dakujem, len mi holky prosím vysvetlite, prečo stále/aj moja malá/, ale stále myslíte na jedlo, keď ho tak neznášate?

Purpleness

presne tak smajli, jedlo je strasne citliva tema... ja sa napriklad kolkokrat pristihnem ako iba vyvalujem oci na tych ostatnych ludi co jedia... (mam to nejako pomotane, a myslim si ze vsetci okolo jedia malo a len ja sa napchavam...) Tak tympadom ked sa ma niekto spyta ze co budem jest (ako napr. babka :D) tak jej neodpoviem...
Ale chcela som este poradit, ze mne velmi pomaha ked som zamestnana.. proste konicky, priatelia, ucenie, hocico! Vtedy velmi nemyslim na jedlo... :)

smajliQa

presne ako hovori purpleness

mna potesi ked mi niekto pvoie, ze tak to vobec nebolo vela co si dnes zjedla.. ak mam nahodou pochybnosti.. aj ked mozno niekde citim, ze boze fakt som toho hodne zedla dnes,, ak ma ostatní ubezpecia ze je to normalne mnozstvo pre organizmus aby mohol fungovat, tak ma to tesi...

a purpleness

to nemam rada ani ja.. neznasam ked sa ma niekto pyta, ci chcem jest, alebo ci este budem, a kolko.. a podobne...
tieto veci nech nechaju na nas.. my vieme kolko mozme a co si chceme dat :)

Purpleness

ahoj jaenette,
tiez trpim ppp asi 2 roky, a ver mi, nie je to nic uzasne, ale to ty sama asi vies... Co smajliQa hovori, tie rady, to je vsetko pravda.. Ja mam teraz 18 a este stale zijem s mamou, a viem ako ju to trapilo, a este aj trapi to moje nejedenie a strach z pribratia. Hlavna a podstatna vec ktoru kazdy kto ma ppp potrebuje, je PODPORA. Podpora hlavne rodicov, blizkych aj priatelov, lenze problem je v tom ze casto mnohi ani nevedia co obnasa anorexia a ako sa citi clovek co sa boji kazdeho susta...
Kazdopadne, ako tu uz bolo spominane, jedavaj s dcerou, ja tiez velmi rada jem so svojou mamou a cakam s jedlom na nu kym dojde z roboty :) tiez sa jej casto pytam ze co jedla pocas dna :D
Dalej, mne velmi pomaha tiez, ked sa potrebujem ubezpecit ci to co som zjedla cez den bolo vela (aj ked to bolo malo a sama si to uvedomujem) ale potrebujem pocut od mamky (alebo od kamaratov) ze nie, nebolo to vela, z tej pizze nepriberies.. :) neviem ci to plati u kazdeho, ale tak mozno..:)
No a dalej tiez nemam rada ked niekto komentuje kolko si nakladam, a pyta sa ma ci este budem jest a ze co budem jest... Ale neviem ci je to spravne...
nie som este z toho uplne vonku, a este asi dlho nebudem, a k tomu mam teraz take cudne obdobie...
Som rada, ste to s dcerou podchytili celkom vcas (aj ked tych 17kg je vela co schudla :( ) a drzim palce!!!!

jaenette69

smajlička ďakujem a strašne držím palčeky, prosím nevzdávaj to, budem na teba aj na ostatné kočky myslieť.ak ťa ešte niečo napadne, píš, alebo píšte baby.

Držím palce

smajliQa

veru bolo na case to zastavit.... mohla by mat problem aj s tym dostat menzes... a nasledne mat problem s tym niekedy mat deti... ona ma ale to plus, ze stravu iba obmedzila.
dievcata ktore tu trpia PPP alebo anorexiou maju velke problemy.
ak ti mam povedat svoj jedalnicek, bolo to 5 kav denne, alebo len 2 litre coly, alebo 3 nanuky, alebo corflaky a jogurt.... nasledne vsak vzdy vycitky a dva dni hladovka...
takze tvoja dcera sa z toho bude dostavat isto lahsie..
prvy krok je to, ze s tym zacala nieco robit, a druhy je to, ze aj ked to ide pomaly tak sa vobec snazi...

ja papam dnes 16ty den pekne normalne, a snazim sa tiez :) mimochodom, tiez som zacala v septembri, a davam sa do kopy od 1 juna ...

vela stastia :)