4-ročný chlapček -nočné cikanie

hviezda01

ako vysvetlis 4 rocnemu dietatu,aby sa v noci nepocikal???..ved on chudacik spi,ani o tom nevie...mojmu synovi sa to obcas stavalo aj v case,ked chodil do skoly,nebolo to sice tak casto,ale par razy d mesiaca sa to stalo.Vzdy pred spanim sme ho poslai na wecko,a v noci,ked som pocula,ze sa v posteli mrvi,tak som s nim zase isla na wecko...podla mna to tvoja svokra prehana,ale ak sa bojis,tak chod s nim k lekarovi,aby mu zobral moc,mozno je prechladnuty...ja som so synom bola,ale ni mu nezistila,prostoo len tak tuho spal,ze sa pocikal...uz sme s nim chceli ist aj na odborne vysetrenie,ale casom to prestalo same...teraz ma 10 rokov,a este minuly rok sa mu stalo,ze sa v noci pocikal...myslim si,ze sa nemusis obavat...drzim palce,a daj vediet..:-)

talentmania

Mam 4rocneho synceka no neviem kazde dieta je individualne ale tak moj sa nepocikava uz tak od troch rokov.Stalo sa mu to iba zatial raz aj to v skolke lebo ho tam nedali pred spanim na WC.Nemam s tym ziadny problem.Ucila som ho tak ze vzdy vecer posledne co bolo musel sa ist vycikat okolo 20.00.Potom som si nastavila budik okolo pol noci a nasilu som ho zobudila ze sa musi znovu vycikat tak sme isli na zachod kde som ho posadila lebo po stojacky chudacik spinkal ale vzdy sa vycikal a potom uz do rana vydrzal ak by to nestacilo tak potom este raz ho treba zobudit nak sa ide vycikat.Trvalo nam to naozaj asi len 1 mesiac aj ked mi ho bolo luto ho budit ale aspon sa naucil.Teraz sa vycika uz iba pred spanim a musim si poklepat ani raz sa este nepocikal.Moze byt ze je citlivejsi aj na chlad a koli tomu sa pocika.Moj maly pije vodicku aj pocas noci a vravim nemam s tym problem aby sa mi pocikal.Tak skuste mu to vysvetlit ze uz je naozaj dost velky ze sa pocikavaju iba malicke babiky ze on je uz pekny chlapcek.Tak ale od vas zalezi ci vam to vadi alebo nevadi ale v skolke nama potom problem?