Práca na dohodu

tekvicka_

neviem o tom, ze by aj student nemohol mat dohodu o vykonani prace, moze mat aj dohodu o pracovnej cinnosti - ja som mala pocas vs. ide o to ze kazda je inak obmedzená - dohoda o brigadnickej praci studenta na 20 hod za tyzden, dohoda o vykonani prace na 350 hod. rocne a dohoda o pra. cinnosti na 10 hod. tyzdenne -to skor pre zakladatela temy

ververka

akurat su dve dohody - dohoda o brigadnickej praci studentov a dohoda o vykonani prace, ktoru maju ludia co uz nie su studentami.
ale ak budes od septembra pokracovat, na vyske a teda teraz si stale studentom strednej skoly, tak by maal byt dobps

smajliQa

ano... ste braní ako studenti do konca prazdnin.... do augusta... ak nenastupis na vysku, tak potom sa treba zahlasit.

tekvicka_

pokial sa nemylim tak studenti strednej skoly su brani ako studenti do konca augusta aj po skonceni sš. pri vysokej skole sa treba hlasit do 8 dni od statnic.
tym padom si brany ako student do konca augusta a hlasit sa nikde nemusis. budes mat bud dohodu o brigadnickej praci studentov alebo zmluvu o praci na dohodu, zamestnavatel ta zahlasi myslim na socialnu poistovnu a odvadza za teba nejake minimum iba ako brigadnika - garancne a este nieco. ale ty nemusis hlasit nic.

aad

tak ja som už skončil koncom maja...to som sa už mal isť nahlásiť? teraz mám prázdniny, a ešte neviem, či pôjdem na VS alebo nie.

smajliQa

aad.... do 7 dni od skoncenia sa musis nahlasit sa mi zda...
a nikam inam nemusis. vsetko za teba vybavi urad prcce a zamestnavatel

aad

Chcú ma zobrať len cez prázdniny, aby som si niečo privyrobil, tak preto na dohodu.

Teraz som skončil strednú, do kedy sa musím nahlásiť na úrade práce? a je potrebné sa nahlásiť ešte niekde inde - nejaká zdravotná, alebo...nemám šajnu.

smajliQa

aad, normalne ti da zamestnavatel zmluva,,,
,, praca na dohodu,,

a nebude za teba nic odvadzat, ale bude kryty on aj ty. nebudes pracovat na cierno.
povedz svojmu zamestnavatelovi, ze ked uz ta chce zamestnat na dohodu, tak chces vacsi plat. kedze nerobi ziadne odvody za teba, moze si dovolit pridat ti na ruku.

nezabudni sa zahlasit na urade prace.
ved predsa nebudes si platit tie odvody sam. pekne sa zahlas. ak si zamestnany na dohodu, mozes byt aj zaevidovany na urade prace.

talentmania

Na dohodu nepotrebujes nic vybavovat ved ak tvoj zamestnavatel chce ta zamestnat na dohodu tak budes mat zmluvu o dohode pracovnej cinnosti.

talentmania

Preco chces pracovat na dohodu a nie na HPP.Ved to mas omnoho lepsie.Na dohodu za teba neodvadzaju poplatky na zdravotku a do socialky.