bez zlcniku ale bolesti

Príspevok v téme: bez zlcniku ale bolesti
henyy

ahojte... vie mi niekto poradit??? som 3 roky po laparoskopii zlcnika. ale obcas mavam bolesti. brucho bolestive na dotyk, neviem ist na velku, krce v zaludku v pravidelnych intervaloch.. nechut do jedla.trva to 2-3 dni niekedy spojene z vracanim. co to sposobuje?? je nieco podrazdene??? to co mi nerobi dobre nejem takze teoreticky to zo stravy nie je... mate niekdo podobny problem? dakujem vam

RNG

Krce v zaludku mozu bvyt od nedostatku kyselin, ked sa jedlo v zaludku miesto travenie kazi a hnije. To samozrejme pokracuje aj do criev a tvoria sa tam toxiny a porusi probioticka flora.
To sa neda vyriesit vyhybanim sa jedlam, kyseliny sa musia doplnit na minimalnu hladinu, pri ktorej v zaludku nekvasi a nehnije, kde dostatok zaludocnych kyselin tieto skodlive procesy potlaci a zaroven s tym aj rozne skdlive mikroby, co sa do zaludka dostanu na surovych jedlach
Lekari to zialbiohu zhorsuju tvrdenim, ze je to prebytok kyselin a potlacia aj ten maly zvysok, cim uplne znicia travenie a otvoria branu nakazam cez zaludok.
Naprav trsvenia je teda v doplnku kyselin, enzymov, vlaknin a probiotik.