priatel..rodicia

Príspevok v téme: priatel..rodicia
sisi123

zdravim vas...ocitla som sa v hroznej situacii:( chodim na vs do ineho mesta a tam som si nasla priatela, sme spolu cca polroka lenze teraz budu prazdniny a ja som si v tom meste nasla ubytovanie aj brigadu co by mi financne aj celkom vychadzalo..lenze rodicia s tym nesuhlasia..uz som sa ich snazila vselijako presvedcit, aj rozumne lenze s nimi nie je normalna rec..a to mam 22 rokov a stale mi rozkazuju ako malemu decku..ide o to, ze s priatelom sa pravdepodobne potom rozideme lebo vidiet sa raz do tyzdna na par hodin..kedze ani nechcu aby som unho prespala asi nema velky vyznam...najlepsie na tom je ze mam o tyzden statnice a posledne na co myslim je teraz ucenie..proti rodicom ist nemozem kedze ma este zivia...citim sa strasne zufalo, co by vam v takej chvili pomohlo..vdaka

vevericka

to nemozu vediet ci pokryjes alebo nepokryjes naklady..treba skusit a uvids..ved by si bola kde?na intraku? ci u priatela?, priatela este neponzaju, aspon tak sm vyrozumela z prispevkov, zoznam ich, potom podla mna nebude taky problem..

sisi123

holky ani neviete ako ste ma povzbudili...aj ja by som bola cca tych 60 km prec,na vikendy by som chodila domov...to by som mala asi peklo doma, oni by ma boli schopni aj zamknut doma ;/..argumenty maju tie, ze nezarobim tolko aby som si pokryla vsetky naklady..lenze vychadzalo by mi to..stale lepsie ako keby som bola doma a nezarobila nic..myslim ze hlavne nechcu aby som tam bola s priatelom..je podla nich pod moju uroven..lebo pracuje ako predavac v obchode...co neznamena ze tam bude cely zivot ale to nevysvetlis im..och rozmyslam ako to spravit..potajme odist a prist domov na vikend

lola05

bola som vo veľmi podobnej situácii ako ty.
Naši mi riadili život,určovali mi s kým sa môžem stretávať a s kým nie. po maturite som sa presťahovala k mojemu priateľovi 60 km od rodičov, napriek tomu že s tým nesúhlasili. Vždy som bola vzorné dieťa, zmaturovala som na gymnáziu s čistými jedničkami, ale už sa mi nechcelo žiť podľa ich predstáv. Dala som si prihlášku na externé študium- právo, ktoré teraz študujem a popri tom som si našla dobre platenú prácu-začala som podnikať. Priateľ ma medzičasom požiadal o ruku, a dnes sme už rok manželia, v škole aj v práci sa mi darí. Naši si zvykli a dnes máme perfektný vzťah, aj sme vždy mali len mi priveľmi zasahovali do života. Mám 22 rokov ako ty, a žijem podľa seba a som od rodičov od 18rokov preč. Niekedy stačí ak človek zoberie život do svojich rúk a môže sa mať tak ako sa mu ani nesnívalo...

Linguistics

sisi, rozist by ste sa snad pre toto nerozisli :) az taka strasne by ta dialka nebola.
Som v podobnej situacii ako ty - mam 23rokov, doteraz som robila vsetko tak, ako chceli nasi. Teraz som si postavila hlavu, robim velmi zasadne rozhodnutie, su nahnevani, nesuhlasia. Ale ja VIEM ze je to spravne, a tak to aj spravim.
Myslim, ze brigada nie je az taka strasna vec. Nerozumiem, preco ti to nechcu povolit. Ja by som sla.
Excita - podobne, odchadzam z VS, mam tu krik, vyhrazky, plac. Ale ja viem, ze chcem nieco ine, a idem si za tym.
Sisi, nenechaj si skakat po hlave.

vevericka

neviem preco by ti mali zakazovat brigadu..ved je prave od teba pekne, ze nechces od ich stale pytat peniaze..nechapem..ake argumenty maju proti brigade??

lost

mam 24 rocneho kamosa a je z BA a tiez ma presne takuto situaciu a presne takych rodicov :)
studuje v NR a tam si nasiel priatelku a vyriesil to tak, ze isli spolu aj s dalsim clovekom byvat na privat...

sisi123

ainka no ved toto...neverim, ze si myslia ze cez rok som nikdy u priatela nespala..taki naivni nie su, skor paranoidni ked uz..a teraz to riesia...ach clovek sa po narocnom roku tesi na prazdniny a takto to dopadne...ked ustupim od tej brigady ostanem u priatela cez noc aj keby sa potrhali od zlosti nech si uvedomia ze donekonecna mi nemozu rozkazovat

Ainka

sisi, prepac za uprimnost, ale strasne sa mi paci "logika" tvojich rodicov. Studovat v inom meste mozes, ale v lete tam ostat byvat nemozes.Myslim, ze vacsina rodicov, nema ani len predstavu, co ich potomkovia na intrakoch navystrajaju pocas skolskeho roka, a ten ked sa skonci, tak ich chcu kontrolovat..:)))..vtipne, vazne.