Smrt

asd

Pre všetkých ktorí veria:

Poznám tvoju biedu, tvoje zápasy, trápenie tvojej duše, slabosti tvojho tela. Viem aj o tvojej zbabelosti, tvojich hriechoch, no napriek tomu ti hovorím: "Daj mi svoje srdce, ľúb ma, aký si!"

Ak čakáš, že sa musíš stať anjelom, aby si získal moju lásku, nikdy ma nebudeš ľúbiť. Ak si zbabelý v plnení svojich povinností a v cvičení svojej cnosti, aj keď vždy upadáš do oných hriechov, ktoré nevieš pochopiť, nedovolím ti, aby si ma neľúbil! Ľúb ma, aký si!

V každom okamihu a v každej situácii, v ktorej sa nachádzaš, v horlivosti alebo suchote, v dôvere i v nedôvere, ľúb ma, aký si! Chcem lásku tvojho úbohého srdca; lebo, ak budeš čakať, kým budeš dokonalý, nikdy ma nebudeš ľúbiť!

Nemohol by som azda každé zrnko piesku premeniť na drahokam, žiariaci čistotou, cnosťou a láskou? Nie som ja najsilnejší? Ak sa mi zapáči ponechať onú nádhery podstatu v nebi, aby som uprednostnil úbohú lásku tvojho srdca, nie som vždy pánom tvojej lásky?

Dieťa moje, dovoľ mi ľúbiť ťa; chcem tvoje srdce. Určite ťa obrátim časom, ale dnes ťa ľúbim takého, aký si, a želám si, aby si aj ty ľúbil mňa taký, aký si. Chcem vidieť z bezodnej hĺbky tvojej biedy vystúpiť tvoju lásku!

Ľúbim v tebe aj tvoje slabosti, ľúbim lásku biednych a úbohých. Chcem, aby z biednych vyrazil veľký pokrik: "Ježiš, ľúbim Ťa!"

Chcem jedinú pieseň tvojho srdca, nepotrebujem tvoje vedomosti a tvoj talent. Iba jedno je pre mňa dôležité: teba vidieť pracovať s láskou!

Nie sú to tvoje cnosti, čo si želám. Ak ti také dám - si taký slabý, že len tvoju sebelásku budeš živiť. O to sa nezaujímaj! Mohol som ťa určiť pre veľké veci - nie, ty budeš nepotrebný sluha, a ja ti vezmem aj to málo,čo máš, pretože som ťa stvoril pre lásku.

Dnes stojím na prahu tvojho srdca ako prosebník - ja, Kráľ kráľov. Klopem a čakám. Poponáhľaj sa otvoriť mi! Neodvolávaj sa na svoju biedu! Ak dokonale spoznáš svoju úbohosť, zomrieš od bolesti.

Čo by ma veľmi zranilo, bola by tvoja nedôvera a pochybnosť. Chcem, aby si aj ten najnepatrnejší čin konal len z lásky ku mne. Počítam s tým, že mi urobíš radosť.

Netráp sa tým, že nemáš žiadne cnosti - ja ti dám svoje. Ak sa budeš trápiť, dám ti svoju silu. Ak mi daruješ svoju lásku, dám ti tak veľa, oveľa viac, ako si vieš predstaviť. Mysli stále na to, aby si ma ľúbil, aký si.

Dal som ti svoju Matku. Nechaj všetko, áno, všetko, prejsť cez jej čisté Srdce!

Nečakaj na to, že sa musíš stať svätcom, aby si mi dal lásku; nikdy ma tak nebudeš ľúbiť; nikdy by si ma potom neľúbil. - A teraz choď!

jajka001_

mam podobny nazor ako Deria
prach si a na prach sa obratis, sa vravievalo. no a z toho prachu vzide novy zivot. ale co bolo to bolo, cas plynie, vsetko sa meni, nic neostava take ako bolo a ty neostanes tym kym si bol. mozno ze po smrti nieco zo mna ostane ale aj ked verim v boha, neverim v to ze kazda dusa sa zachova v tej forme v akej opusta telo. proste umries a ostane len tvoj dych...akasi entita, nieco co splynie s nekonecnom od ktoreho sme teraz oddeleni a nevidime ho hoci ho mame pred nosom

asd

Ved ťa ani nikto nepresviedča,len som napísala čo som zažila.Vieru bud máš alebo nemáš...alebo raz sa k nej dopracuješ.papa

asd

Excell,hoci som veriaca averím že po smrti existuje druhý život,chcem ti povedať že aj keby som zrovna veriaca nebola tak musím uveriť len kôli tomu čo sa nám v rodine stalo.Ked mi zomrel otec bol sa rozlúčiť s mamou aj so mnou.Cítila som ho a počula pri mojej posteli,vtedy som bola od strachu drevenná a v duchu som ho poprosila aby mi odpustil a povedala som mu že mu odpúšťam aj ja všetko aby pokojne šiel/hoci sme nemali nejaké resty voči sebe ani nič vážne,ale ked sa s vami takto príde rozlúčiť blízka osoba je dobré to povedať aby sa jej lahšie odchádzalo./A on odišiel,odvtedy sa mi s ním iba sníva,to sú také sny že niečo spolu robíme ako za života,úplne bežné.A ešte niečo.Mama zasa videla svoju krsnú mamu,ked sa snou prišla pred smrťou rozlúčiť.Ale videla ju cez zatvorené dvere,podotýkam celé z dreva bez sklennej výplne.Potom sme sa dozvedeli že zomrela.Nech si hovorý kto chce čo chce že sú to výmysli,bludy,halucinácie,mna nikto o tom nepresvedčí,viem že sa mi to stalo,že sa mi to nesnívalo.A na základe toho musí po smrti určite niečo existovať.Ved ked sa na to pozrieme zhora,nie je možné aby sme sa narodili,pobudli tu niekto 20r.niekto 80 a zomreli.Aký význam by to malo že sme si tu chvílu pochodili.Tých pár rokov ktoré tu sme je len malé zrnko piesku na púšti.Preto v živote nezáleží kto a čím si ale čo robíš pre lásku.S našim mozgom nepochopíme tieto nadprirodzené veci,lebo na to nestačí.Niekde som počula že využívame len 20 percent kapacity mozgu.A preto nežijeme pre Boha,ale pre značkové handry,autá a čo najviac si užiť...ale k čomu nám to bude po smrti,ked sa nás ten hore opýta čo si urobil s láskou pre druhých?

doubledog

smrti sa tolko neboj, lebo ked budes zomierat ty, budes v nevyhode.

to, akym sposobom vnimas smrt, je jedna z klucovych veci pre tvoj dalsi vyvoj.

skutocny zivot nezacina "tam hore", ten predsa prebieha tu a teraz.

Maros 75

system......
klinicka smrt je fantasticky pocit.
Mi sme niekedy za mladi skusali take blbosti a nezabudnem na ten uzasny pocit volnosti a krasneho pocitu :)
Len neverim,ze to ma suvis so zivotom mimo tela.Su to len chemicke procesy v mozgu.

system

niekde som cital ze ludia ktori su si blizky v tomto zivote, ze po smrti je mozne ze sa ich duse stretnu. ovsem ak si to zasluzia, nie ak bude jeden clovek pachat dobro a druhy zlo. niekto kto prezil klinicku smrt vravi ze je to uzasny pocit beztiazoveho stavu, nikto vam nechyba a ste spokojny a stastny. Zaujimavi film Hereafter (i ked neviem ci ma s touto temou az tolko spolocne).