Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Herectvo, opäť raz a zas

Príspevok v téme: Herectvo, opäť raz a zas
pánpeliška

Všimol som si, že tu bolo viac krát spomínané štúdium herectva. Niekde som čítal že citujem:
"Talentové skúšky majú výberový charakter, uchádzači absolvujú tri kolá. Skúška obsahuje povinné texty, texty podľa vlastného výberu, pohybovú etudu, interpretáciu piesne, úvahu na zvolenú tému, test všeobecného kultúrneho prehľadu."
A niekto tu kedysi dokonca písal o tanci, či hraní na hudobný nástroj. Mne to pripadá zastaralé, skostnatelé. Netvrdím, že by to mali úplne vynechať pri príjimacich skúškach, ale asi by to nemalo byť také smerodajné pri hodnotení. Lebo človek môže byť výborný charakterový herec, hodiaci sa skôr na nejaku činohru, ale nemusí vedieť spievať, tancovať, hrať na hudobny nastroj. Ved napokon koľko zo slávnych zahraničných a výborných hercov je napríklad hudobne nadaných ? A ak, tak koľkí to vo svojej kariere naozaj využívajú ?
Ak sa mýlim tak ma opravte, možno nemám o tom až taký prehlad. Každopádne mám pocit, že tu nie je iná možno ako iba ísť študovať na VSMU kde tým zastaralým sitom možno neprejde množstvo talentovaných mladých ludí len preto lebo sa tam bazíruje na sprostostiach. Keby tu existovali seriozne kurzy, kde by si človek mohol vybrať čo naozaj chce využiť z toho herectva. Vyžadoval Lee Strasberg aby žiaci vedeli spievať, tancovať, či hrať na hudobný nástroj ? Neviem o tom. Boli bola Stanislavského tieto schopnosti kritériom pre dobrého herca ? Neviem. Poučte ma.
Ale akú mám vlastne alternatívu ? Chodiť do nejakeho dramatického krúžku s detmi ? Akú hereckú prípravu mi to dá ?
Opakujem, možno sa v niečom mýlim, a možno existuje viac možností, ak niekto má prehlad, prosím odpovedzte.

Mishelle2323

No veď, presne toto si myslím aj ja. Tiež by som chcela ísť na herectvo, no neviem chytiť tón, myslím na klavíri, že niekto zahrá napríklad C a ja to musím hlasovo zopakovať, no nikdy sa netrafím, ďalej čo je ten tanec tak neviem no :D čo sa týka hudobného nástroja, viem zahrať zopár piesní na klavíri a viem aj prstoklad. No ja som sa zmierila s tým, že silne pochybujem, že by som niečím zaujala a že by ma prijali tak radšej sa toho s ťažkým srdcom vzdávam. A takto to možno vzdávajú aj iní ľudia s ktorým by možno mohli byť famózni herci, len pre to, že napr. nevedia spievať, hrať na hud. nástroj a podobné hlúposti, ktoré často krát v samotnom herectve ani nie je potrebe ovládať, keď hráš len vo filmoch alebo v divadle dramatizáciu, čiže nie muzikál, tak to nepochopím, čo herec musí mať všetky umelecké zručnosti??? spev, tanec, hranie na hud. nástroj, herecké zručnosti?? Dobre že tam neskúšajú na talentovkách aj kreslenie či sochárstvo -_-

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.