RTG pluc

evf

existuje nieco take, ze podpisat vyhlasenie, ze nesuhlasim s RTG pluc na vlastne riziko,v suvislosti s predoperacnym vysetrenim, moze sa stat, ze ma nezoperuju? som vegetarianka, nefajciarka a pred mesiacom mi robili ct hlavy, takze naozaj nemam chut sa nechat znovu ozarovat

evf

to nie preto, mam tam cystu pod zubom, vlastne som to zle napisala, idu mi rezat osmicku - ale v podstate ide o zakrok, ku ktoremu fakt nie som nadsena sa nechat rontgenovat. Tento mesiac mi robili CT hlavy, dva tyzdne predtym panoramaticky snimok zubov, myslim, ze je to naraz vela, ale neviem, ako sa z toho vykrutim

- mira

Prečo si nechávaš trhať zub v narkóze, nestačí ti miestne umrtvenie ? Už narkóza je silná záťaž ppre organizmus, nieto ešte k tomu i RTG pľúc.
Ak je to kvôli strachu, daj si do poriadku zdravie, hlavne obličky a zbavíš sa strachu, narkóza nie je riešenie.

evf

maju mi robit zakrok v celkovej narkoze a chcu RTG pluc, alebo popis. Lenze RTG mi robili asi pred 5timi rokmi, neverim, ze mi daju taky stary popis, ale preboha, nemienim sa dat rontgenovat kazdych 5 rokov. Niekto nejde na RTG pluc aj 20 rokov, nechapem, preco nestaci nemocnici klasicke predoperacne vysetrenie. Idu mi iba trhat zub v narkoze!!!!

jajkafr

hviezda
kedysi sa robilo rtg aj pri preventívnej prehliadke ale keďže sa zistila škodlivosť rtg žiarenia tak sa posiela pacient na rtg iba pri ťažkostiach