Vecerne cvicenie/strava po 20.00, robim to spravne?

Príspevok v téme: Vecerne cvicenie/strava po 20.00, robim to spravne?
aysia

Zdravim,.. koli praci chodim cvicit az neskoro, v posilke koncim okolo 20,00. Cvicim mix cardio a posilnovacie cviky cca hodinu az hodinu a pol, tak 3x do tyzdna, plus sem tam stepper doma asi 20 min popri telke.. Moj problem je ale to, ze ked pridem tak neskoro vecer, a pocviceni sa najem, ci sa to nejak nebude ukladat..predtym som cvicila poobede..
Moja strava>
Ranajky- jogurt s ovsenymi vlockami,musli,cerealie,banan
Obed-klasika..polievka, maso s prilohou (vacsinou kuracie sem tam bravcove..)
pred cvicenim po praci hodim do seba banan a idem cvicit..
Vecera (po cviceni okolo 20.00-20.30) zelenina (dve paradajky, salatova uhorka),syr(mozzarela,alebo cottage,alebo iny syr)troska sunky..
Je to vela?Malo?Je to ok? dakujem za nazory

Sisi135

Hneď po posilke by si mala zjesť malý kus ovocia a o pol hodinu hodinu doplniť bielkoviny. pred posilkou si dať tiež normálne jedlo kde je viac komplexných sacharidov. Ja jedávam večeru pred cvičením asi tak že mäso+príloha+zelenina+nejaký olej, po cvičení ovocie a o pol hodinu napríklad tuniak+knackebrot+paradajka,paprika

aysia

s tymi ranajkami ste ma asi nepochopili, su dost syte, do jogurtu si dam banan, hrst vlociek, hrst lupienkov a trocha musli, cize energeticky to ma minimalne 500kcal,.. obed dalsich 500kcal, ,..cize sa mi to denne nazbiera, tych 1700 aspon.. nie som ziadna ppp zas, ze by som doobeda na banane vydrzala:) Len ma zaujimalo co jest... vcera som cviceni zjedla celu hrudku mozzarely so zeleninou a dnes som zjedla dost velku davku varenej brokolice (cca 300g)posypanu syrom a trocha cottage...ja by som nemala problem zjest aj pecenu klobasu, ale sa bojim, ze to moje traoenie v posilke nebude mat efekt taky cas...(dnes som cvicila cca hodku kardio) mne to skor prislo, ze moj prijem je dost velky, ked sledujem ako jedia ostatni,..

okurka226

a samozrejme je vhodné obmedziť sacharidy po cvičení aspon 2 hodiny ak cvičíš doobeda, ak večer alebo aj ked nie tak večer už by nemali byť žiadne sacharidy len bielkoviny v pohode aj kusok mäsa s kopou zeleniny...a bravčové je lepšie ako kuracie ale najlepšie je to striedať...a čo sa týka toho jedenia po 20.00 to je v poriadku len medzi posledným jedlom a spánkom by mali byť tie 2 hodinky takže ak nechodíš spať pred 22.00 nie je problém...

okurka226

Ta večera je v poriadku ak je viac ako pol hodinu po cvičení, lebo obsahuje bielkoviny v podobe syrov...na raňajky celealie nie sú moc vhodné inak v pohode, a olovrant môžeš obohatit o jogurt a nejaké oriešky...ovocie si dávaj len doobeda ale nezabúdaj, že ako raňajky samotné ovocie nestačí...

ajjaja

Maaaaalo! To akoze od obeda mas dalsie jedlo az pred posilkou, cize vecer a aj to len banan?? Ved medzitym by si este mala mat nejaky olovrant a kludne okolo 17:30 aj nejaku lahsiu veceru. Potom sup do posilky a potom uz len nieco lahke.
A tym skor, ze mas vysoky vydaj energie, ked tolko cvicis, ale prijem k tomu totalne neadekvatny.
Je tu toho vela, staci len popozerat ...