HAK

Laurina22

Ja verim,ze v buducnosti babo mat budem a ze HAK to neovplyvni.Verim svojmu lekarovi a som si ista,ze vybral najlepsie ako mohol.

bella12

Laurina22,
moje príspevky sú v prvom rade smerované proti používaniu HAK za účelom "ochrany" pred neželaným tehotenstvom, pretože HAK má potenciálny abortívny účinok. Čo by som robila na Tvojom mieste, keby som mala používať HAK z medicínskych dôvodov? Ak by z lekárskeho hľadiska neexistovala žiadna iná možnosť liečby, možno by som sa rozhodla aj pre HAK, pravdaže za podmienky sexuálnej abstinencie - vtedy neexistuje riziko potratenia počatého dieťaťa. Keďže som kresťanka, v tejto sexuálnej zdržanlivosti by som pre seba ako slobodnú (myslím, že nie si vydatá) nevidela žiadny problém. Otázne však je, či by užívanie HAK negatívne neovplyvnilo schopnosť počať dieťa v budúcnosti - predpokladám, že raz budeš chcieť mať dieťa.

RNG

Na upravu menstruacneho cyklu nie je len alchemilka, ale najma yam(2 gramy), damiana(2x1/2 gramu), pupalkovy olej, black cohosh, dong quai, progesteron(prirodzeny, bioidenticky, nie chemicka nahrazka) obsahujuci krem a plno inych.
V spravnych dostatocne velkych davkach ti jedno z tychto alebo viacere naraz napravia cyklus s vysokou pravdepodobnostou.

Laurina22

Bella ty si tak mudra...Ja mam dalsiu otazku na teba.Si proti HAK.CO by si odporucila takym zenam,ako som ja?Mala som menstruaciu 2x mesacne.2x!!!Alchemilka?Nezabrala.Bylinky?Nezabrali.Caje?Nezabrali.Tak???Co mi odporucas???

jankaaaaaaaaa

bella tu pise prehnane a nepravdive ingo. sama napisala ze vraj po skonceni uzivania hak zena casto ostava neplodna a nedari sa jej otehotniet atd, lebo hak ma taky silny zasah do organizmu.. a potom pisala ze zena casto mava ovulaciu uz pocas uzivania hak...??? takze zena pocas uzivania hak moze mat dokonca ovulaciu ale ked hak vysadi tak ziadnu ovulaciu nedostane, lebo hak to nedovoli? to su totalne nezmysli. k ovulacii dochadza az ked zena vynecha 3-4 tabletky za sebou, nie ked ich uziva pravidelne , hak len uspava telo, teda ak zena prestane s hak, telo sa ako prebudi a nabehne ovulacia. to ze niektore zeny po vysadeni nemozu otehotniet, nemozno povedat ze na vine je hak, ved ako tie zeny vedia ze pred hak by boli schopne otehotnenia? to su vsetko len hypoteticke otazky, nikdy nebolo dokazane ze haks posobuje neplodnost alebo dajake starnutie krcka maternice??
a ak by mala hak nahodou zlyhat a malo by dojst k ovulacii tak je tam dalsi poistny system a to je husty hlien, ktory nedovoli spermii sa dostat do maternice k uvolnenemu vajicku ak by nejake bolo