neviem čo to somnou je

Príspevok v téme: neviem čo to somnou je
lilliann

Dobrý deň. Za môj problém sa sama hanbím a nevie o ňom zatiaľ nikto a v poslednom čase ma to tak zožiera, že som sa rozhodla o tom napísať a nechať si poradiť. Ide o to, že mám 2 a pol roka priateľa a ten má o pár rokov staršiu sestru. Všetko sa to začalo jedným dňom, kedy sme boli spolu a oslovil ma zdrobneninou sestrinho mena. Znepokojilo ma to, ale potom som to brala ako srandu, že sa pomýlil.Lenže postupom času som si všimla, že o nej často hovorí a väčšinou len v superlatívoch. A odvtedy sa stále s ňou porovnávam, ona je proste taký človek, ktorý má všetko, každý ju má rád, vychádza jej všetko, čo chce, proste jej život je ako prechádzka ružovou záhradou..a ja jednoducho všetko čo spravím, alebo čo mám, ako vyzerám, vždy vždy porovnávam s ňou. Často mám pocit ako keby bola v očiach môjho priateľa dokonalá alebo ja neviem..a ja sa potom vždy trápim, pretože sa cítim pri nej menejcenná a zároveň menejcenná v očiach môjho priateľa :( často kvôli tomu dokážem preplakať aj dve hodiny, nechápem čo to so mnou je. O závisti sa tu nemôže hovoriť, ja ju mám hrozne rada, preto nechápem prečo mám z toho také stavy. Aj prednedávnom odcestovala a predtým sa stále o nej hovorilo, aj priateľ mi stále o nej hovoril tak som mu naznačila, že mi to už prekáža a urazil sa na mňa, že to odo mňa nečakal, že je to jeho sestra, že mi dokonca zohnala robotu, že pre mňa vždy všetko spraví a že nepochopí ako mi to môže vadiť keď sa o nej hovorí. Odvtedy mu nič nedávam najavo ohľadom nej, radšej to dusím v sebe, alebo sa potajomky vyplačem a aspoň na chvíľku mi je lepšie. Prosím, ak ste to niekto dočítali až do konca, veľmi rada by som bola, aby ste mi pomohli alebo aspoň poradili čo mám robiť, aby som nebola taká posadnutá a stále sa s ňou neporovnávala, pretože už mi z toho začína šibať a v poslednej dobe sa už fakt cítim, že som oproti nej čistá nula :( ďakujem všetkým za reakcie

lilliann

pre Bartas:
ja viem, že by som mala..raz som mu to už aj naznačila a potom to zo mňa vyšlo a povedala som mu, že mi to vadi, keď sa stale o nej hovori, ale ako som už napisala vo svojom prispevku, on namňa vybehol a neveriacky mi začal vyčítať, že toto odomňa nečakal, že neveri, čo som mu prave povedala a podobne..ja som mu potom vysvetlovala, že mne jeho sestra neprekaža ani nič, ja ju mam rada, ale občas ma to trapi keď mi o nej stale niečo hovori..ale nie, on stale trval na tom, že ja proti nej niečo mam a že možem byť len rada, že mi s vela vecami pomohla a že ja sa k nej teraz takto staviam

Bartas

osobne si myslím, že by si sa s priatelom mala o tom porozprávať. v kľude a bez zbytočných emócií nech nevzniká neželaný konflikt.

takto keď poznáme len jednu stránku /tvoju/ problému je ťažko radiť súdiť a podobne.

myslím že toto platí aj pre ostatné podobné témy. pre niektoré via pre niektoré menej.

Ewka12

podla mna na nu len ziarlis,musis si to len vyhodit z hlavy,ziadny clovek sa neda porovnavat s inym.kazdy sme svojsky.skus v sebe a na sebe najst pozitivne veci.priatelovi by som na tvoje mieste vysvetlila s citom co sa v tebe odohrava,ze vzdy je ona ta najlepsia a vsade sa o nej hovori a ze ti to vadi.podla mna by to mal pochopit

lilliann

to hej,ale ja mam taky pocit, že ono to ani tak nie je, že ma natlak zo strany rodiny..ona je proste taka, že všetko čo chce, alebo čo sa jej pači tak to aj dosiahne..a potom zakaždym sa s ňou porovnavam, že napriklad ona dokončila školu a ja keď mam skušky a nejaku nahodou nespravim tak sa hneď citim, že ona je dokonala, že ona to spravila vždy všetko a ja som ten najvačši debil :( alebo keď sa mi niečo nepodari a ona to ma, tak som z toho len sklamana, že som to nedokazala tak ako ona..

sweater

system mi vnukol myslienku :-), mozno by si ani nechcela byt v jej kozi, predstav si aky natlak so strany rodiny/okolia musi citit, snazit sa byt stale dokonala, ale nie kvoli sebe ale pre druhych tiez asi nieje vyhra...

system

niektore rodinne vztahy proste nepochopis. V rodine zrejme chcu mat Mrs. Dokonalu tak ju podporuju, hovoria o nej ako o najlepsej. Je to vela rodinach, aj co mi kamosi spominaju presne taky isty problem ako tu pises, ze prilis casto vychvaluju niekoho v rodine (brata/sestru). Netrap sa kvoly tomu, naopak ak tu jeho sestru pochvalis aj ty pred nim, uvidis ako sa zatvari ;) budes mat u neho plusovy bodik. Zrejme chcu aby sa jej darilo a aby reprezentovala ona ich rodinu ukazala ako sa im vo vsetkom dari a pod. Ale predstav si co sa stane ked ich sklame ? .... na to si uz odpovies sama ;)

sweater

musis si sama uvedomit ze si rovnako hodnotny clovek ako ona, nieje o nic lepsia, to je relativny pojem, to ci ma uzasny zivot vediet z istotou nemozes, kedze niesi v jej kozi, mozno ma nejaky problem o ktorom nikto netusi, tym ta nechcem chlacholit alebo jej to nebodaj priat, chcel som len povedat ze nieje vsetko tak ako to vypada. ja tiez zavidim tu paradnu bradu georgovi clooneymu, ale na druhej strane som stastny preto co mam, pametaj ze vzdy moze byt este tisic krat horsie. bud rada zato aka si a zato co mas, ta zavist ti nedovoluje aby si to pekne na sebe videla. priatel je na teba urcite pysny a jej rad zato kto si, a ak nahodou nie raz takeho urcite stretnes, pre ktoreho budes to najuzasnejsie dievca na svete...