Citove vydieranie, tyranie, poradte:(

Príspevok v téme: Citove vydieranie, tyranie, poradte:(
Nefefe

Ahojte. Prosim, vyjadrite svoj nazor, lebo potrebujem pomoc, ako sa obranit voci niektorym veciam.
Mame s manzelom trojmesacnu dcerku. Som doma az do neskoreho vecera sama a ked pride, casto byvaju hadky. Myslela som, ze po tom, co bol so mnou pri porode, sa nas vztah zlepsi, ale je to akoby horsie. Nemame ani sex, casto mi nadava do hlupych (ked sa napr. malickej spravil bezny dojcensky ekzemik na tvaricke, a ze to neviem osetrovat a pod.), ze sa nestaram dobre. Striehne na peniazky. Kupila som vlhcene utierky za 1.99 a ze to je drahe, lebo su aj za 50centov, tak mi vzal aj platobnu kartu, aby som neminala - a to chodim na bezne obcasne nakupy, ked treba nejake pecivo, maslo a nieco z lekarne alebo pre malu. Ma pravo vziat mi kartu? Este povedal, ze mi bude davat euro na den! A to ide na tyzden do zahranicia. Potom sa so mnou uz nerozpraval a dokonca sa nehral ani s malou, lebo JA si to nezasluzim! preco pouziva dieta ako zbran? :-( Citovo sme totalne ochladli. Ak sa hadame, vyhraza sa, ze by mi jednu strelil. Ak sa neovladne, postiska mi ruku tak, ze to poriadne boli. Casto od neho potrebujem pomoc, a este mi pridava. Co robit? Ako sa branit? Pliest do toho rodicov? :-(

ta3

ked sme uz pri tych porodoch, tiez si myslim, ze keby mali rodit muzi, asi by sme postupne vymreli, ono vo vseobecnosti sa vie, ze muzi su fyzicky silnejsi a zeny zas psychicky (kolko muzom sa boji napriklad uz len zubara :-)) ), myslim, ze to priroda tak zariadila, aby to bolo v rovnovahe, pravdaze ako vo vsetkom aj v tomto existuju vynimky, inak suhlas s Anno, ano, dieta splodia obidvaja, dieta je spolocne, ale si myslim, ze ked zena dieta nosi 9 mesiacov, potom ho rodi v bolestiach, castokrat niekolko hodin (ja napriklad dvojcata 18, manzel mi s nimi nijako nepomohol, ani raz neokupal, nenachoval, neprebalil, nevstal ku nim v noci, zato pri rozvode mi ich chcel vziat, ale pravdaze, ako tu uz bolo spominane, niezeby deti tak miloval, ale aby mna tym ako matku trapil) a vo velkej vacsine sa on stara matka pokial je male, pri rozvode, ak matka chce dieta do opatery (lebo su zase aj vynimky), sud by jej mal vzdy vyhoviet, bez ohladu na to, ako reaguje otec, takze tvrdenie, ze pri rozvode obidvaja maju rovnake pravo na dieta, nie je opodstatnene, tymto prispevkom vsak nechcem muzov urazit, nehadzem ich vsetkych do jedneho vreca s mojim ex, lebo viem, ze su aj zodpovedni a starostlivi manzelia a otcovia

hmmmmmmmmmm

nefefe prepac,ale to je nechutne.to je chlap co ta kedysi miloval????btw,skoda,ze si si nenechala nejaku financnu rezervu, vediet toto dopredu:-(a preco pletie malu do toho?lebo niektori zakomplexovani muzi vedia,ze najlepsie rania zenu cez jej dieta..co si myslsi,ked muzi unesie dieta,a tvrdi,ze mu manzelka branila sa stretavat?ze to robi pre to dieta?nie, chce ranit matku..a myslsim si,ze ta urcitim sposobom tyra.a mala by si razne zakrocit hned!si nam materskej,nechala si svoju pracu-lebo sa staras aj o jeho dieta.vie,ze sama by si z materskej nevyzila.financne ta nemoze vydierat!a nedaj sa!pretoze ak sa das, nabuduce to bude nieco ine!apelovala by som na neho,ak ta miluje, nech porozmysla nad svojim detinskym a trapnym chovanim.

Weva

inak ako je to pri tom porode? Ved predpokladam, ze muz je pri hlave partnerky a nepozera sa jej medzi nohy ako doslova rodi - ci sa mylim?

A verim, ze moze to byt silne kafe a zazitok a otriast to nim ale ak sa mu pre to vlastne zena s ktorou to dieta splodil zhnusi tak to fakt nie je laska. To ako ak Tvoja zena tazko ochorie tiez si povies ze fuj - ja sa o Teba starat nebudem ked budes potrebovat podrzat a umyt a nakrmit? To sme pekne dopadli...

elsa5.5

Carie súhlas s tebou všetko si odtrpí žena a muž je tak labilný že neznesie pohľad čo by potom robil keby bol on na jej mieste...

Carie

A sex nie je intimna zalezitost? Proti tomu ziaden muz neprotestuje. A porod sa tyka aj jeho, nielen zeny, pride predsa na svet aj jeho dieta. Nutit muza aby sa zucastnil samozrejme nie je dobre, ale aj tak si myslim, ze ak muz nezvladne ani toto, nezvladne ani bezne problemy vo vztahu.

jajka001_

je ine sa na to divat ako tvoja laska trpi, vidiet tu krv a vsetko to hnusne okolo a ine je rodit, prezivat bolest ale s vedomim ze to tak ma byt a pride dieta. proste to vnimas inak ked si pri tom a nie si toho ucastny, lebo musis. ine je ak sa muz chce zucastnit,nasilu ich nutit nie je spravne. a tiez si myslim ze muz by nemal byt pri porode ak na to nie je psychicky pripraveny, je to intimna zalezitost, ten porod.

Carie

porod: no taky chlap co nezvladne ani divat sa na porod nech ani deti nikdy nema. A tvoj brat, co si on mysli, ze ako asi on prisiel na svet? Tiez ho vytlacila tvoja matka, tiez pri tom mala bolesti a tiez pri tom nevyzerala zrovna ako uzasna sexbomba. A on ako maly cerstvovytlaceny capart tiez nevyzeral ako to krasne babatko ktore sa foti na kalendare neskor. Tiez bol pokrceny a krvavy. Nehovorim, ze kazdy muz musi nutne pri porode byt, samozrejme nemusi. Ale ak opusti svoju zenu a dieta len kvoli tomuto, tak je to uplne nezrely jedinec, ktory ani keby ten porod nevidel by ju skor ci neskor opustil. Kolko je takych muzov, co su s manzelkou pri porode, co ju drzia za ruku a su jej oporou a potom sa s laskou staraju o rodinu. Pretoze vedia, ze zena toho v tehotensve a pri porode vytrpi daleko viac ako on - co sa len pozera!

anno

porod, kazdopadne je to dost smutne. Zena si to odtrpi(plus rozne sprievodne nechccene javy v tehotnestve) a chlap sa toho ani nemoze zucastnit. Aby mala zena este aj obavu ci sa mu nezhnusi. Cize jedina uloha muza je si zasunut a urobit sa. A to som zrovna pred dvomi dnami citala na nete clanok o tom, ako by mal mat otec uplne rovnake prava na dieta po rozvode ako matka, pritom 90percent muzov sa nedokaze ani zucastnit porodu.