Donnie Darko a podobne filmy

sweater

aj ja som si myslel ze to je len predstava ten kralik, lenze on je akoby ozajstny, aj ten chalan, uplne na konci daju na neho zaber, je pri nom maska toho kralika, ma zdrave este oko, vyburany pohlad, proste aj jemu sa nieco dialo ako aj donniemu, a tiez ma to napadlo ze ta slucka je nekonecna, proste lebo chapal som ze ak nebol v tej izbe ako tam padol ten motor tak sa to vsetko udialo, ale preco zas ten motor aj padol ked ho zabil? ve dpotom za tych 28 dni nemohol vsetko to spravit, a preto by sa mohlo vsetko udiat inak, a to nietadlo by vobec tadial nemuselo byt vtiahnute a znicene a teda ani bynemusel padnut motor na dom, no nie?

system

SPOILER !!!!! donnie darko !

sweater: no kazdy kto sa nad tym filmom nezamysla si vysvetli ten film jednoduhsie takto: Donnie Darko je psychicky chori a vo svojich predstavach sa mu zjavuje Frank (zajac) a dava mu ulohy. Donnie ich plni lebo si mysli ze prave Frank ho na zaciatku filmu zachranil tym ze ho zavolal vonku ked spadol do jeho izby ten motor z lietadla. Donnie si najde frajerku. Frank mu medzi tym vysvetli nejake principi o cestovani v case. Na zaver sa to vsetko zvrtne a donnieho frajerku zabiju. Donnie zato obvinuje Franka a preto sa vrati v case a ostane v tej izbe s vedomim ze ho ten motor z lietadla zabije a tak zachrani frajerku.

--------------------
no lenze co potom znamenaju tie 28 dni ? film nieje taky jednoduchy ako som hore popisoval. Proste kto dava pozor zisti ze tych 28 dni sa opakuju v nekonecnej slucke dokolecka dokola. proste sa tam prelina paralelny vesmir s realnym (ci nieco take) .-- toto je uz moc aj na mna :D cize z toho vypliva ze donnie preziva stale tych istych 28 dni. preto sa rozhodne to ukoncit. na zaver ak si vsimnete tak ta donnieho frajerka zamave donnieho mame ako keby sa uz poznali ( to nasvedcuje ze sa videli v predchadzajucich sluckach ... )

----------- dobre som si to vysvetlil ? nejaky odbornik na ten film ? :D:D:D

sweater

ja uz si to nechcem pozret znova :), ocenujem filmy z hlbokou myslienkou, tato bola dokonca tak hlboka az som mu nepochopil :), ale bal som sa, takze to necem vidiet :-), ak by sa dalo vysvetlite mi v skratke tu zapletku nech sa mi to nejak vyjasni :) diky

system

sweater: hmm nie celkom, ma to hlbsi vyznam, fakt si to mrkni este raz. inac skus si pozriet pan nikto. toto bol zatim asi njkomplikovanejsi film aky som videl a pochopil (podla seba) ale musim priznat ze som nevidel vela filmov :)

sweater

ja som tomu filmu donnie darko nepochopil, zial, myslim len ze co sa mu to dialo ze videl toho zajaca atd. bolo ako naozaj, aj cely ten dej az skoro do konca filmu sa naozaj udial, ale potom ako sa vratil v case nieco napravil alebo zmenil, neviem, tak proste zomrel ale ten cely film sa v podstate stal :D, dobre to chapem? :D inak fajn film, mozog mi pracoval na plne obratky :)