Ako zdravo schudnúť raz a navždy

Príspevok v téme: Ako zdravo schudnúť raz a navždy
chudnutie1

Vzhľadom ku tomu, že som prispievala do viacerých tém o chudnutí a bolo na mňa čoraz viac otázok, tak som sa rozhodla založiť svoju tému na pomoc tým, ktorí sa neúspešne snažia schudnúť. Táto tému Vám môže slúžiť ako pomôcka v boji s nadváhou.
Ak budete mať na mňa otázky stačí napísať, ak to bude v mojich silách rada poradím. Mám vyštudovanú vedeckú výživu ľudí a mám poradňu a vlastné fitnescentrum, takže skúsenosti s chudnutím mám dostatočné. Sama som sa tejto problematike venovala, pretože mám metabolický syndróm- a kým mi bol diagnostikovaný pribrala som 30 kíl. Našťastie sa mi podarilo ich nadobro zbaviť. Ak aj Vy chcete nadobro skoncovať s nadbytočnými kilogramami stačí čítať príspevky, možno nájdete rady, ktoré Vám pomôžu. Nezačínajte s chudnutím od zajtra, ale začnite oddnes! :-)

chudnutie1

Sisi- Jedálniček je len ukážkou, samozrejme každý človek má špecifické potreby na stravu. Tento jedálniček bol zostavený pre 32 ročnú ženu na základe merania telesného tuku v spolupráci s obezitológom, takže by mal byť ok. Odporúčané množstvo bielkovín je 2-3 g na kilogram telesnej hmotnosti( závisí od typu postavy a od telesnej aktivity), pričom daný jedálniček má okolo 100-120g bielkovín, to znamená, že spĺňa množstvo bielkovín na deň, ktoré je telo schopné využiť. taktiež spĺňa množstvo tukov a sacharidov, aby človek chudol- Pri nomrmálnom príjme cca 7000-8000 Kj by príjem tukov mal byť 70-60g, avšak pri chudnutí cca 5500Kj je postačujúce množstvo 40-45 g, ktoré tento jedálniček obsahuje. Všetky jedálničky, ktoré som zostavovala pre klientov, museli byť zhodnotené a schválené lekármi, nie každý jedálniček je ideálny, pretože pre každého človeka by mal byť zostavený špecifický jedálniček pre jeho telo a potreby. Ale dala som sem aspoň príklad pre tých ktorí hľadajú inšpiráciu.

Sisi135

chudnutie1: ak môžem ti do toho ,,kafrať" tiež sa vyznám v chudnutí a z mojich skúseností sa mi nezdá ten jedálniček až tak OK. Je to klasický fitness jedálniček - veľa bielkovín (150 g kuraciny je na porciu moc, telo toľko bielkovín nevyužije), málo komplexných sacharidov a málo tukov.

chudnutie1

Ešte jedna pripomienka- jedálniček je zostavený, tak aby tam bol minimálne množstvo kj. Vy si podľa potreby množstvo kj prispôsobte vašej telesnej konštrukcii ako aj telesnej aktivite. čiže ak ste muž s vyššou váhou je nutné aby ste prijali väčše množstvo kj za deň.

chudnutie1

Takže príklad jedálnička na jeden deň, tak aby spĺňal množstvá tukov, sacharidov, bielkovín, vitámínov, potrebných pre zdravé chudnutie. Neľakajte sa, možno je tých potravín a množstvo jedla viac ako ste jedli doteraz. Tento jedálniček je vyskúšaný mojimi klientmi ako aj mnou samotnou, a výsledky sú výborné. Naštartujete metabolizmus a budete chudnúť. Je to orientačný jedálniček.

Pondelok:

Raňajky 80g celozrnné pečivo,110g kuracia šunka, maslo,1 paradajka,1 paprika
300 ml nesladený čaj - 1350kJ

Desiata - 250g jogurtový nápoj light 1 banán,250 ml čistej vody, alebo voda a citrón- 900 kJ

Obed -100g varená ryža, 150g kuracie prsia, 50g dusená zelenina, 250 ml vody 1350kJ

Olovrant-120g nízkotučný tvaroh ochutený, -250 nesladený čaj. -450 kJ

Prvá večera- 120g krabie tyčinky, 250g šalátová uhorka,250 ml vody - 750 kJ

Druhá večera-300 ml proteínový nápoj, 250 ml vody- 300kJ

chudnutie1

moletka: metabolický syndróm- alebo sa to nazýva aj inzulínová rezistencia- Nie cukrovka!!. Diagnostikovala mi to diabetologička z krvi. Mala som problémy s hormónmi na základe toho mi na to prišli. Diagnostikovali mi to až po dvoch rokoch vyšetrení, ale samotné vyšetrenie je jednoduché.

chudnutie1

carey: Proteín si dávaj do nízkotučného mlieka, je to chutnejšie a mlieko obsahuje ešte bielkoviny navyše, čiže zasýti na dlhší čas. Je potrebné si však vybrať správne proteíny, na chudnutie. Ja mám výborné skúsenosti napríklad s - Ultra loss shake-od Biotechu. Obsahuje navyše L-carnitin a vlákninu, takže je vhodný pri cvičení a je cenovo dostupný.
Podľa tvojho jedálnička by som povedala, že ješ málo, Asi 4 krát denne- skús zvýšiť dávku jedla na 5-6 krát. Na olovrant si môžeš dať proteín, jogurtové mlieko-light,jogurty, krabie tyčinky, nízkotučný ochutený tvaroh, jahodový koktail... to len v skratke, časom určite pridám aj jedálničky.

chudnutie1

Doubledog- Tie množstvá tukov, sacharidov a bielkovín sú orientačné a sú určené pre ľudí, ktorí potrebujú schudnúť 4-5 kg za mesiac. Samozrejme pri normálnom stravovaní je to málo.

moletka

chudnutie1 ako ti diagnostikovali metabolický syndróm? U akého lekára si bola na vyšetrení a ako sa to robilo? Zaujímalo by ma to, nakoľko mám aj ja zlý metabolizmus. Tiež som pribrala 15 kg, ktorých sa neviem zbaviť. Mám aj zlé stravovacie návyky, pretože nedokážem jesť denne 5-6 krát a dosť často vynechávam raňajky. Potom sa trápim rôznymi diétami, trocha sa mi podarí schudnúť a potom sa mi to jojo efektom vráti naspäť. Som z tej mojej váhy už nešťastná a neviem ako mám začať, aby moja snaha mala aj zaručený efekt.

carey

Teeeda som rada ze pise niekto kto ma s tym osobne skusenosti. Ja by som sa rada spytala, ci mozem pit proteinovy kokteil s niz. mliekom, lebo ked si dam vodu, tak ma z toho napina. Zacala som cvicit, chodim na orbitrek 3x do tyzdna a chcem zacat aj posilnovat.
K tomu jedlu ja mam tiez problem co mam jest poobede, cize olovrant a vecera, lebo na zeleninu fakt nemam vela krat chut a potom sa do toho nutit, nie je bohvie co. Ja mam 173cm/65,5kg pred tyzdnom som mala 66, takze sa celkom tesim ze aspon daco islo dolu.
Mohla by si mi poradit, ci sa vhodne stravujem? Ranajky zvycajne 40g ovsenych vlociek - biely jogurt a davam si do toho polku bananu, potom idem cvicit na orbitrek tak o 2hod... potom mam uz obed, to mavam rozne jedla, Olovrant-nejaky kefir, alebo daco celozrnne s kuracou sunkou paradajkou, a na veceru zvyknem uz zeleninu - ci kalerab/alebo protein

doubledog

70-90 g bielkovín
35-40g tukov
90-110g sacharidov.

to je zaujimave, ja zjem denne omnoho viac sacharidov, aj viac tukov a pritom som chudy.
ludia maju fakt velmi odlisny metabolizmus.