búrka....

Príspevok v téme: búrka....
klaraMin

Akurát je u nás búrka...dosť veľká, blesky každú sekundu (cca), blýska sa, moj pes šalie, brat sa bojí, mama robí bezpečnostné opatrenia (vypína mobily, vyberá elektrické spotrebiče zo zásuviek,zatvára okná,...) no a ja sedím za PC, prezváňam sa s kamarátmi, a celá búrka mi je ukradnutá.

Bojíte sa búrok?
Sú naozaj nebezpečné, alebo len ľudia zbytočne stresujú?

Alebo čo si o búrkach myslíte vy?

P.S.: Bola by som ešte rada, čo robiť so psom počas búrky, pretpže ten môj sa ide už zblázniť.

Pre upresnenie: búrka ešte nieje priamo nad nami (našou dedinou,..) ale o nejakú štvrť hodinu tu bude (jednoducho počuť už hromy, vidieť blesdky, dvíha sa vietor, začína mrholiť....:D)

Len ma to tak zaujíma.....dík....:-) :-)

Deee

Lost ja myslím, že pokial poskodis kohokolvek, poistka nikoho nezaujíma, ale vzniklu škodu budeš musieť nahradiť, takisto ak by mi niekto vytopil byt tak má nezaujíma, či má poistku, ale v prvom rade ho nahanam, aby mi zaplatil všetky účty za vrátenie bytu do pôvodného stavu...

lost

bibi123

a ked odpojis notebooky ale mas pracu, odpojis aj MODEM ? lebo ak to praskne do neho, tak to je priamo napojene na notebook, ci mas wifi ?

lost

ale ked ja poskodim suseda, tak za to platim? lebo pocul som ze ak ja nie som poisteny a sused ma poskodi, tak mam smolu, ci to nie je pravda ?

bibi123

My odpojime notebooky, aj Tv, ked je obrovska burka(samozrejme pri nejakej slabsej nerobime nic)... nam sa raz stalo, este ked sme nemali dock stationy na notebooky, ale stolove pocitace, ze z burky vypadla elektrika a my sme namali spravenu udrzbu dat a prisli sme sme o celodennu pracu...Od vtedy uz vsetko ukladame a zalohujeme:O))))
lost-myslim, ze sa na to da pripoistit a normalne poistenie je asi zaklad, lebo nestoji Ti nejakych 60eur rocne za to, aby si prisiel o byt...Staci, aby Ti doma vzblkla varna kanvica a potom mozes cely zivot splacat susedom za poskodenie bytov a z Teba je bezdomovec..

Deee

Aj známej odišli počas búrky spotrebice, cela kuchyňa aj s prackou, my vypiname len naše živobytie - notebooky, tlačiarne, a veľkú telku

lost

to kym by som vsetko odpojil, tak by ta burka uz presla :D

ako pc, tv, klima, notebook, settopbox, tlaciaren, sporak? chladnicka? aj tie su pekne drahe veci...

ale skoda by bola tak 7-8tisic + nenahraditelne fotky a ine software na pc.. no pekne :D

a v lete je burka kazdy druhy den, tak casto vypinat tie veci, vez uz len z toho sa mi pokazia :( a nemozem vypnut pc len preto ze je burka..

no snad budem mat stastie :)

bibi123

nas psik si ani nevsimne, ked prsi:O))) a suhlasim s nazorom, ze pocas burky treba vyberat elektrospotrebice z elektriky (aspon tie drahsie), aj sme mali v rodine dva pripady, ktorym takto odisiel televizor a bezne poistenie bytu sa na nahradu takto zniceneho pristroja vacsinou nevztahuje

lost

ja si psika beriem pod moje kridla :P
ziadna kupelna, ved to nie je kurfor :D:D

ale burky milujem, je to skrasny orchester napisany prirodou (slaba demonstracia jej skutocnej sily)..

spotrebice > odporucam odtiahnut spotrebic na aspon 20-30 centimetrov od rozvodov v stene, lebo aj bezdratovo ich moze spalit ;) (dokazane veci), cize le ntak vytiahnut a nechat zastrcku (ci zasuvku?) proste ten kabel 5 cm od zdroja elektriny je neefektivne ak pojde do tuheho... tam ak trafi blesk, myslim ze to totalne rozbije poistky na prach, cize to uz nie je sranda, no pravdepodobnost BY MALA BYT velmi nizka.

(ide o to ze ak napr existuje 1 000 000 obyvatelov na uzemi burky, je vysoka sanca ze JEDNEHO to dostane, ale ak tam je len jeden ( a nie je vodic ) tak sanca je rovnaka, cca 1 ku milionu, cize muselo by prist milion burok aby sa to vyrovnalo sance 1 burka na milion ludi , cisla su len zaokruhlene)

ale myslim ze v dome/byte sme v bezpeci pred burkou :)