Fimoza nutna obriezka?

Ssamo181

este tretia:

Na pravej strane od fimozneho kruhu sa asi na ploche 2-3-4 mm stvorcove nachadzaju drobne vyrazky, ktore nebrania dilatacii. Dilataciou sa odstrania same, alebo treba na to nieco pouzit?

Ssamo181

este tretia:

Na pravej strane od fimozneho kruhu sa asi na ploche 2-3-4 mm stvorcove nachadzaju drobne vyrazky, ktore nebrania dilatacii. Dilataciou sa odstrania same, alebo treba na to nieco pouzit?

Ssamo181

Mám aj dalsiu otazku:
Pocas vykonavania dilatacie som zacitil, ze zalud trosku smrdi. Mala by to byt len ta smegma, alebo sa mam bat niecoho horsieho?

Ssamo181

Tak mam tu mast.(zohnal som si ju cez lekara :D) Pouzivam ju uz 2 den, a mierny ucinok som si uz vsimol. Dnes som si ale vsimol, ze pri moceni ma (zatial slabo) zacina "boliet" najvrchnejsia cast zaluda. Tam kde je mocova rura. Mam tu mast vysadit, davam tej maste vela, alebo tu mast jednoducho neviem natierat? Ked si to namazem, pokracujem dilataciou, no potom ju zase dam naspäť. Ta mast sa dostane aj na zalud. Mam tu dilataciu vykonavat dovtedy, kym mast nezaschne? (kolko minut asi?)

svako

rfrl: lekaren akakolvek, proste skusaj zaradom, policiu na teba za to nezavolaju :)))
artur: opuch je ok, po 11 dnoch som to aj mal este dost opuchnute prave tam pod uzdickou, to je najnizsie polozene miesto, takze tam je to vsetko stecene... o par dni to bude ok...
no a na zaver, zapal moze byt sposobeny vsetkym tym co tam dsadas napisal, akurat doplnim par dalsich... takze zacinajuca cukrovka, slaba hygiena, ale kludne aj nadmerny stres...

artur.torino

GhOsT nie inekcia trosku pichla,dali mi az tri ta prva ide hlboko do korena ale nie je to nic co by si nezvladol sme chlapi,pocas zakroku som necitil nic,az potom ked som odisiel domov a prestala ucinkovat lokalna,tak to dost bolelo ale ladom sa to da ochladit takze ta bolest hned bola prec,pri chodzi v pohode nenosil som trenky,nechal som ho na volno,myslim ze to tak je lepsie a tak isto aj pri stani som mal strach ist,cakal som silne palenie a nic absolutne bolo take iste ako s predozkou,ja uz jenine na co cakam je nech mi odpadnu stehy a padne opuch ....

dsadas789798

Oh a este by som zabudol, moze to byt sposobene aj plesnami, cize nedostatocna hygiena,pohlavny styk alebo proste blba nahoda. Na to staci nejaka mast proti pliesnam cize antimykotikum napr. canesten, potierat rano a vecer.

dsadas789798

Nie je nutna, iba ak ti hrozi,ze predkozka sa tak zuzi ze zastavi prude krvi do udu...ale to ti len narezu,vratia spat a zasiju ak nebudes chciet obriezku. Ale obriezka je individualna vec, v mnohych krajinach arabskeho,zidovskeho povodu to robia od malickosti, nie len z nabozenskych dovodov ale aj logickych a hygienickych.Samozrejme ze ho budes mat menej citlivi ale mozes zamavat problemom. Ale priprav sa na hroznu bolest po operaci,inac mozes ist ihned domov po operacii, a este take 2 tyzdne. Najhorsie bude davanie dole bandaze...ale ak nechces obriezku tak urob si harmancekovy caj a namoc si predkozku do neho, magaj si ho v nom dokym ti neschladne ten caj, lebo ked schladne mozes ponachladat a to nechces. Po niekolkych dnoch by ti to malo odist, je to zazracne ale aj prijemne. Tieto zapaly mozu sposobovat rozne parazity napr. borelioza radil by som ti spravit si krvne vysetrenie na nejake choroby, potom postupovat podla toho.

GhOsT

artut to je prirodzene ako to je v pohode ono to opuchne ...
a este nieco pocuj bolela obriezka ? a po obriezke ked si chodil alebo ked si bol stat ? a ked si bol na lokalnej anestezi tak potom pichla ta trosku ta inekcia ?

artur.torino

chalani chcel by som sa spytat,som 11 den po obriezke stehy sa zacinaju pomaly uvolnovat co je ok ale dost ma trapi staly opuch pod uzdickou a okoli,myslim ze je dost velky,je to normalne?alebo radcej by som mal sa ist ukazat urologovi,mate stym niekto skusenost?