Fimoza nutna obriezka?

maxik

Ahojte. Mám 20 a utorok som podstúpil čiastočnú obriezku . Nikto mi ani nespomenul že su aj iné metódy ako to liečiť. A škoda že som nehľadal na nete skôr. Mohol som to aspoň skusiť. Mám teraz dosť zmiešané pocity lebo keď čítam výhody a nevýhody obriezky, tak na každej stránke je niečo iné. Takže neviem čomu veriť . Tak by som sa chcel opýtať tu, že ak nemám úplnú, ale len čiastočnú obriezku, či to je ešte v pohode. A k tým doktorom - po zákroku mi len povedala doktorka, že si mam robiť harmančekove kúpele a níííííč viac . Ja som len na nete našiel že to treba aj mastiť. A pri tom som za to zaplatil tam na mieste pred zákrokom 30 € . Aké nezodpovedné :-/ Tí lekári nie len že neinformujú o všetkých alternatívach, ale aj iné nezodpovednosti. Ale celkovo bola tá doktorka príjemná, ale zdalo sa mi to všetko také narýchlo, aby to už čím skôr spravili a mohli rezať ďalej a ďalej. Ale na druhej strane som rád že už mám s tým pokoj, lebo zúžená predkožka mi dosť znepríjemňovala život. ... A ešte na záver - fyzik, dúfam že čoskoro budem mocť navštevovať tvoju webstránku

dominikkk

ahojte tak ja som si zadovažil ten Hydrocortiśon-len mam otazku ako ho alpikovať resp aký je postup.Skúsenosti má s ním tuším ROBO111 tak by som bol veľmi rád ak by mi niekto napísal a poradil ako tú masť aplikovať.Ďakujem

Exec

mal som cistocne zuzenu predkozku, niekolko krat som to mal popukane a muselo sa mi to hojit. Precital som si diskusiu, konzultoval s lekarmi a rozhodol som sa ist na ciastocnu obriezku - teda nie cela prekozka, ale len nevyhnutna, zapalovo zmenena cast.

Operacia bola citliva, obcas to zastipalo, nebolo to easy. Potom som sa liecil doma, tyzden, polyhoval som, jedol som Swiss Bromeline proti opuchu a neskor som bol vybrat stichy. Vsetko bez problemov a za dakych 12 dni som mal prvy sex, i ked velmi opatrny.

musim povedat, ze teraz je to ovela ovela lepsie, nic neboli, nezavadza ... mal som to spravit uz davno. A ciastocnou obriezkou mam stale tak 1/2 zaluda skryteho.

robko117

ahojte mam 17rokou ja som mal ties zuzenu predkosku ale som to tak zriesil ze som to horkotasko stiahola pri stoporeni ma skrtil a dal som ho tak do slipou ze boloa stiahnuta predkoska za zalut a za dake 2tizne sa rostialha a iide lahucko asi taku skusenost mam treba skusit tuto asi a aj sa pocase znecitlivie:)mam to viskusane:))

robo111

Tiež som mal zúženú predkožku. Prečítal som skoro celú túto diskusiu plus niekolko dalších článkov. Nechcel som ísť k doktorovi, lebo som si tiež nebol istý či by ma neposlal na obriezku. Našiel som toto PDF : www.solen.sk
Aj na základe dalších článkov som si kúpil Hydrocortison Léčiva masť. Má síce slabšie účínky, ale! Neuvádzajú sa žiadne vedlajšie účinky, môže sa používať aj dlhšie a nieje na predpis. Kúpite ju v lekárni do 2e.
Používam ju mesiac, mal som dosť zúženú predkožku, no teraz už ju pretiahnem cez žaluď bez problémov. Ešte cítiť slabé ťahanie. Miniem tú jednu tubu a uvidím či bude treba kupovať ešte jednu.

ramek

Pocas pouzivania kremu Diprosone a asi 2 tyzdne po tom ako som ho prestal uzivat (neodporuca sa viac ako 30 dni) sa mi opat prekozka zuzila.

sano24: Mal som podobny problem ako ty pred pouzivanim kremu. Vyskusaj ho.

Ja som nakoniec skoncil s obriezkou, teraz sa mi to len hoji, takze uvidime.

marek1986

ahojte :D
takže, ak mám uzdičku a prirastenú predkožku ako dôsledok neodborných zásahov lekárov v detstve, tak mi budú stačiť kortikosteroidové masti?
netreba to riešiť tou frenuloplastika - že sa najprv odstráni tá uzdička? či najprv tú masť???

dakujem!