Plastika nosa - rady od chirurgov

Príspevok v téme: Plastika nosa - rady od chirurgov
Lea6

Veľmi by ma potešilo ak by sem na forum prispievali aj nejakí plastickí chirurgovia a poradili ak chce niekto niečo vedieť ohľadne operácie nosa.
Mňa by zaujimalo koľko operácii nosa sa môže podstupiť za život aby to nebolo ešte ohrozovane velkým zjazvením.. Ja musim isť na piatu operáciu nosa a neviem či sa vôbec vydarí a nebude to ešte horšie kvôli jazvam. Ďakujem

Marian89

S panom prednostom Sicakom a jeho pani sestrickou som sa stretol na konzultaciu 12. 9.2018. O 2 mesiace ma operuju to je 30.11.2018. Velmi sa tesim - pan doktor je slusny priamy ale zaroven mily. Vysvetlil mi ako mi nos bude operovat. Co ma caka a velmi rad mi odpovedal na moje otazky. Velmi sa tesim ze po uraze bude moj nos opat vyzerat pekne :) viem ze pan doktor ma zlate ruky a uz teraz sa velmi tesim na vysledok. Ak ma ktokolvek nejake otazky klude sa mi ozvite na m.sicko@centrum.sk

NL

Laurinq

Ahoj, chcela som sa opýtať ako si dopadla a ako si spokojná s operáciou v RK. Ak by si bola ochotná napísať mi na 1989.nela@gmaill.com

dakujem :)

Laurinq

V RK je čakacia doba na zákrok cca mesiac, ja som čakala mesiac a jeden týždeň, konzultácia 20€, cely zákrok 910€ ja som si aj preplatila za nadštandard izbu (20€ noc). Presne to čo chcem upraviť mi hneď aj povedal na konzultácii, od 12 rokov túžim po korekcii nosa hlavne tvrdá časť. Moja kamarátka tam bola a má ho *dokonalý*, vraj by inde nešla. Sičák je naozaj veľmi priamy a príjemný človek, mna operácia čaká za necelé dva týždne takže uvidím ako to všetko dopadne a veľmi veľmi sa na to teším!

Betus

Ahojte :) pred 6 mesiacmi som bola na plastike u dr. Kováča z BB a môžem povedať, že veľká spokojnosť s výsledkom aj prístupom doktora a sestričiek

Pettronela45

Ja som bola septoplastike a turbinoplastike v PP pred 6 4 rokmi. Operacia dopadla velmi dobre, aj ked som sa jej dlhodobo vyhybala, lebo som sa bala bolesti a ze to pokazia, ale dopadlo to na jednotku. Bola som dva týždne PN, uzivala wobenzym, aby som sa dala rychlejsie dokopy a rany sa mi nezapalili. Teraz som fit a už vyše dvoch rokov som nebola chorá

lili12345

bola som u Červeňa, ktorý mi nos úplne pokazil a potom doktor Kováč v BB mi ho dával dokopy, ale už sa to ťažko vracia späť čo henten narobil, takže to bola jeho chyba...doktor Kováč je úplne super, naozaj sa snažil, ale keď už je raz niečo tak dokazené, tak ťažko do vrátiť späť, aby to vyzeralo ako tak dobre...keby sa má zo širšieho nosa spraviť užší je to ok, ale z úzkeho na širší je to už problém :( lebo to nikdy človek nevie ako to sadne...keby idem prvýkrát hneď dr Kováčovi, tak mám krásny noštek, ale vtedy som o ňom nevedela a nechala som sa dokaličiť :(

huhu

Ahoj lili, napis prosim u akych doktorov si bola, myslis ze to ze to tak hodnotis je chyba chirurga alebo komplikacie po operacii?

dakujem

lili12345

Ahojte, tak ja som asi rekordmanka v počte plastiky nosa, a to len z estetického hľadiska. Od malička som trpela svojim nosom a trpím ním doteraz. Každý si pomyslí, že som už chorá, ale nemôžem si pomôcť. Prvýkrát som bola len na mäkkých častiach, s tým som žila niekoľko rokov, ale každú nosnú dierku som mala inú, z boku ako pinocio, tak som sa rozhodla pre ďalšiu druhú operáciu už s kosťou, to som dopadla príšerne, preplakala som celé dni aj noci, hneď po pol roku som išla na tretiu operáciu inému doktorovi na opravu, ktorý mi ho dal ako tak do poriadku, ale keďže špičku som mala stále úzku, tak som šla na štvrtú, aby mi špičku vyplnil, zase sa to ako tak podarilo, ale vždy ostali nejaké jamky....a teraz naposledy som bola ku koncu minulého roka na ďalšej, piatej operácii, zase sa len vyplňovali jamky, aj keď ma doktor upozorňoval, že to môže byť aj horšie, a tak sa aj stalo, jedna strana v pohode, ale druhá sa úplne pokazila a pri špičke nosa mám priehlbinu v tvare trojuholníka, snažím sa s tým žiť, nemyslieť, ale prepadajú ma zase len depresie....5 operácii za sebou a som aj tak zúfalá a hanbila by som sa tam ísť znovu, lebo aj na pánovi doktorovi som videla, že už ma má dosť... čo vymýšlam....tú poslednú operáciu som už asi mala nechať tak, ale čo teraz nalamentujem. Neviem čo robiť, vždy keď ráno vstanem, keď sa idem nalíčiť alebo sa zbadám vonku v nejakom zrkadle, stále mi padne pohľad len tam a vo vnútri ma to zožiera....neviem čo robiť :(