Krvacanie z bradavky

svet21

no analyn,teraz keď si napísal,že brala RT,je možné,ak sa vystavila slniečku,čo by po RT mala dávať veľký pozor,tak to môže byť dôsledok,nevravím že je to tak.Na druhej strane,tiež som videla,keď mali ženy v dôsledku RT aj rany na tých častiach čo mali ožiarené,takže vieš nemusí to byť,hneď to najhoršie,ale kontrolu rozhodne treba.Tak vám držím palce.Daj vedieť.

analyn

Ano, podstupila radioterapiu. Rezali ju 2 krat, celkovo prisla asi o 1/3 prsa. Vlastne preto poziadala doktora pri 2 operacii, aby jej odrezal vsetko. Chemoterapiu nebrala.

svet21

Prajem pekný deň.Ta3,tebe ďakujem za podporu,veľmi si vážim Tvoje povzbudzujúce slová.Neboj sa,ja som sa nevzdala nikdy,teraz už určite nie.Žijem plnohodnotný život a to ,že raz za 3.týž.si chodím ľahnúť na onkol.kôli liečbe ani neriešim.Za tie roky som sa naučila žiť aj s touto chorobou.Hoci je jasné,že sú dni keď to na mňa padá,ale tých je málo.....zas vstanem a idem ďalej.
Analyn a priateľka po operáci podstúpila aj liečbu?Myslím chemo.alebo rádioterapiu?Budem rada,keď nám dáš vedieť ako to dopadlo,ja myslím,že bude dobre.Majte sa pekne a držím palce.

analyn

Pravdaze dam vediet, len sme uz mysleli, ze najhorsie je za nou, aj doktor, co ju operoval, suhlasil s jej cestou. Ale sny sa maju asi naozaj len snivat, a nie plnit. Bojim sa, velmi sa bojim...

ta3

no snad jeden tyzden uz vela nezavazi, pretoze zorganizovat neplanovany solo navrat domov asi by tiez nebolo take jednoduche
Tvoja priatelka ma stastie, ze ma v Tebe taku skvelu kamaratku, ktora je jej oporou, urcite by bola dobra informacia pre ostatnych, keby si potom dala vediet, ako to dopadlo, podla mna to dopadne dobre, pravdepodobne pride o cely prsnik, ale ked je ona s tym uz vopred zmierena, potom to nebude ziadna tragedia, hlavna vec, ze jej to zachrani zivot

ta3

no ked nie je mozne tam ist k lekarovi, asi na to nema financie, tak zalezi aka dlha to je dovolenka, ak ide o dlhsiu dovolenku, ja by som navrhovala predcasne ju ukoncit, predsa zdravie mame iba jedno a tu skutocne ide o cas

Svet, mrzi ma to a citim s Tebou, ale stavaju sa aj recidivy, poznam vela takych pripadov, mam priatelku, ktorej uz viackrat objavili metastazy, zakazdym ju preliecili, chemo vzdy zaberie a ona stale je tu a zije normalny zivot a ked spolu telefonujeme, ani neviem, ze hovorim so zenou s takymito problemami, proste je to vnutorne velmi silna zena a prave psychika u tychto diagnoz je velmi dolezita, ak clovek prepadne strachu, vsetko ide dolu vodou, preto som rada, ze sa nevzdavas, mas preto vsetky predpoklady sa vyliecit uplne, co Ti uprimne a z celeho srdca zelam, na margo strachu poviem jednu osobnu skusenost, pocas ozarovania som sa v cakarni ambulancie stretavala s jednou pani, ktora bola na tom tak zle, ze tazko chodila, bol na nu zalostny pohlad, potom som ju tam uz nevidela a stretla som ju asi o 2 mesiace v meste v uplnej pohode, bola to taka zmena, ze som iba oci otvarala, pravdaze som sa jej prihovorila a opytala na to, tak babraci lekari si pomylili snimok pluc, prakticky bola zdrava, ale cudzi snimok bol taky zly, ze jej povedali, ze okamzite musi brat liecbu, cize zdrava zena bola od strachu tak paralyzovana, ze ledva chodila, strach je velmi zla negativna emocia, ktora nam nepomaha, ale skodi, chorobe dava zelenu, takze Svet drz sa, vsetko bude dobre, uvidis, drzim palce

analyn

Ona je zmierena, chcela od doktora, aby jej odrezal hoci aj cele obidve prsia, doktor povedal, ze takto to staci.Vlastne touto dovolenkou si chce splnit svoj sen, a dala si ju ako odmenu po tom, co prezila za posledne mesiace

svet21

Prajem pekný večer.Súhlasím s predchádzajúcimi príspevkami.Ihneď navštíviť lekára.To je jediné riešenie.Ta3,som na tom ako Ty,len u mňa po 6.r.recidíva.Tebe gratulujem a ja zas začínam odznova,ale nevzdávam sa!
Analyn,preto neodkladajte a hneď zajtra choďte lekárovi.Držím palce.

analyn

ona je teraz na dovolenke, odtial mi volala, velmi sa o nu bojim. Chcela som aby isla tam k doktorovi, ale nie je to mozne.