Neustále nafúknúté brucho

Príspevok v téme: Neustále nafúknúté brucho
in

Už asi 4 roky mám neustále problémy so žalúdkom, nafúknutým bruchom a plynatosťou. Chodievam na pravidelné kontroly ku gastroentrologičke. Pred rokom mi bola spravená endoskopia, nič mi nenašli, ani na sone. Proste nič...Užívala som aj lieky na zníženie žalúdočných kyselín. No v poslednom čase z ničoho nič sa mi nafúkne brucho, mám pocit ako keby mám uleteť. Nemáte s niečím podobným niekto skúsenosti, a ako ich riešite? Ďakujem za reakcie...

in

babababa, ano, určite pohyb robí svoje, to je isté. No dnes, som jedla na obed (okolo 13tej). Hneď po obede som šla na výstavu na Agro, kde som mala, myslím si, dostatok pohybu. Stále som chodila, a večer okolo 19tej to začalo. Pritom som nič nejedla. O pol9tej bola bolesť taká silná, že som nemohla stáť. Musela som si ísť ľahnúť. Zaspala som pri telke, zobudila som sa asi pred hodinou, no a od vtedy znovu. Znovu mám nafúknuté brucho akokeby mám v ňom balón a bolí to.

babababa

potrebuješ pohyb, vždy zjedz len málo a hned začni niečo robiť, len si nesadni alebo neľahni, po 3-4 hod. zas trochu zjedz,a rob niečo, 100% ti to pomže a nepotrebuješ žiadne lieky, len pohyb, črevá ti začnú normalne fungovať, teraz ich máš lenivé a toi ti spôsobuje problémy

in

Emmka, a aj ty máš nafúknuté brucho, alebo cítiš len bolesť v žalúdku?
Ja som tie tablekty ešte neskúšala, musím vyskúšať či mi to pomôže.

emmka

Aj ja jem jogurty Acidko, a ten Espomisan som mala, o nicom vobec to nepomohlo. Uz vobec nejem strukoviny, kapustu a potraviny,co by ma naduvali. A aj tak. Bola som napr. na zelenine, a to iste.

in

Suhaj, tak možno ja som výnimka. Jogurty kyslé jem, pijem acidofilné mlieko a i tak. Napríklad: o 17tej si dám pohár acidka, večer o 20tej nemôžem poriadne ani chodiť od bolesti. Zaujímavé je, že keď si ľahnem, bolesť ústupi. Ležím napr. 10min. vstanem a je to to isté.

suhaj

Orenzym je tusim bez predpisu. Ale co urcite bez predpisu a co by Vam malo urcite pomoct na plynnatost je kysle mlieko, bryndza azive jogurty. Pekne pomahaju!

maruska111

ci beka, ja mam presne tie iste problemy. nafuknute brucho. a to po kazdom jedle. mala som aj problemy so stolicou (teda aj mam) a uz sa chystam na gastro. a dost ma boli brucho. mozno mam nepravidelnu stravu. rano neranajkujem, obed nestiham (mozno nieco schrumnem na desiatu) a zjem az veceru. proste mam do vecere stale plne brucho a ja za to proste nemozem. a mam hrozny strach z priberania. aj napriek tomu, ze mam okolo 72 kg (vysku cez 180 cm), tak sa citim, akokeby som mala okolo 80 kg. proste hruza.

in

Tiež som postrehla nejaké tabletky na nadúvanie avšak zatiaľ som ich nevyskúšala. No keď už ani to nepomáha, tak ja neviem čo by nám pomohlo. Fakt mi to lezie na nervy. Chcem sa ísť raz za čas von večer zabaviť a akurát vtedy mám bolesti. Je to hrozne nepríjemné. Celý večer mám znepríjemnený.

emmka

In presne, uplne presne, ked lezim, tak ok, ked si sadnem, tak zas to zacne, a mam pocit, ze ked sa najem, je to este horsie, aj som brala daco na naduvanie, co reklamuju, neviem uz ako sa to vola, take male zlte tabletky, a nepomohlo.