viva la Amsterdam!

blondula

co sa tyka stetiek,ano su tam na kazdom kroku a dokonca aj v bordeloch su vystavene v osvetlenych oknach a ukazuju "kadeco" len aby tam clovek vliezol :DDD ja som si vsimla ze tam bolo velmi vela maciek a videla som asi najväcsie parkovisko na bicykle.akoze fakt tolko stoviek bicyklov som na jednom mieste nikdy nevidela!! my sme boli skor navstevnici pubov a omylom sme vbehli do marihuanoveho.marisku bolo citit uz vo vzduchu a ked sme vbehli schodami dole,cez dym sme vlastne vobec nic nevideli.nezostali sme,lebo sme boli vsetci nefajciari :DDDD odporucam sa poprechadzat tymi uzkymi ulickami a nejec nic z tych bufetikov na hotove jedla.ja som si kupila v cinskom nejake spageti,urobili mi to za minutku a mne bolo tak velmi zle,ze som skoro odpadla :-(

blondula

ja som autom pochodila Rakusko,Nemecko,Francuzsko a aj Holansko.bolo super,vyrazalo sa z Anglicka,aj sme leteli a plavili sa po nejakej "bacorine" z Anglicka tusim do Holanska.skoro mesacna tura to bola.hotely,penziony sme pozeravali na stranke "booking.com" .ked si objednas cez internet,mas to oooovela lacnejsie ako na mieste.dokonca sme sa boli spytat co stoji na noc jeden hotel a bolo to dost drahe a v aute cez internet nas to vyslo asi na nejakych 20 euro :DD takze odporucam kuknut tu stranku !!!

0vecka

ja som tam ziadne stetky v nejakej zvysenej miere nevidel... takisto ani fetakov ... obcas bolo citit travu ale nic mimoriadne... inaq domaci travu dost neradi ... trava je tam u nich skor pre socky aspon som mal taky pocit....

happi:-)

bola som vlakom, cesta v pohode, som zvyknuta. Byvali sme kusok od stanice, presny nazov hostela si uz nepamatam, ale platila som cca 20€ na noc.
do Amsterdamu som sa zamilovala, krasne mesto, krasny ludia. Uplne by mi stacilo sadnut na terasu nejakej kaviarne a odtial pozorovat zivot v meste.
V muzeu madam T som nebola, nechcelo sa nam cakat v tej fronte cez cele namestie na listky. Boli sme v botanickej zahrade, Heineken muzeu, navstiv urcite blsak a kvetinove trhy, prejdi sa k pristavu, potulaj sa popri kanaloch, odvez sa na lodke, vecer si obzri slecny vo vykladoch a potom zapadni do cofeeshopu:-)

Linguistics

sweater - to je taka ista blbost, ako ked pocujes cudzinca o Slovensku hovorit, ze nam tu ani voda netecie a turistov melieme do pastet.
Prostitucia je tam legalna, tak sa necuduj, ze prekvita. A stetky tiez nestretnes len tak na kazdom rohu, ale prave v RLD, su aj na Slovensku, len to, ze na vypadovkach a neplatia zo svojho povolania dane :P Fetakov mas tiez viac v ciganskych osadach, ako tam. Ale ked sme boli v RLD, bolo zabavne, ze som tam stretla vela Slovakov - to uz je potom o inom, ked nevedia nic ine, len kupit marisku a ist domov :P

sweater

jedine co som pocul o amsterdame je ze bordeli a slapky su na kazdom kroku, a fet tiez tak, ak takemu holdujes urcite to bude fajnovy vylet pre teba :)

Linguistics

ubytovanie vobec neviem ake je ;/
a ohladom kultury.. neviem, co ta zaujima. my sme si pozreli madame tussauds muzeum voskovych figurin, boli sme v nejakom Heineken muzeu (ochutnavka piva bola, jeej :D), samozrejme kazdy ide do Red Lights District okukat polonahe slecny, sexshopy a coffeeshopy. zaujimava moze byt aj plavba kanalom po Amsterdame. Boli sme aj v London Dungeon, co je nejake muzeum vazenia ci co, ale bola to sranda, interaktivne, sprievodca rozpraval a zapajal vas do deja. je tam toho vela, aj ked Dam Square je male, no je tam vela obchodikov, a ked ta bavi tulat sa po ulickach a obdivovat budovy atd, tak tam uz len nieco najdete. Neviem aku cestu vlakom myslis, my sme tam sli vlakom z jedneho holandskeho mesta, platila som za listok 30e tam aj spat, ale to bola super akcia, preto taka nizka cena.