Extremne priberanie

REVANZ

Chcela som ísť cez mojho obvodného lekára a nikam ma neposlal, nepodarilo sa mi nikam dostať lebo to u nás nepoznám. Osobne nie som strašne tučná ale je vidno že nie som váhovo v poriadku. Svalstvo je ťažšie ako tuk... a mne sa zo zvyšujucou váhou spotrebovalo viac energie a vynaložila som aj na to viac pohybu a podobne.

RNG

Za priberanie moze aj stress. Pri strese sa vytvara mnozstvo hormonu cortisolu, ktory vyvola naberanie na stehnach a bruchu. Destresovanie je velmi dolezite, lebo stres oslabuje znacne telo, imunitu, mozgove procesy a podobne. Nizka funkcia stitnej zlazy sa da podporit branim extra jodu, co je potrebne najma dnes, ked nas o jod obera chlor brom a fluor, halogeny, ktore sa coraz castejsie nachadzaju v nasom prostredi, jedlach a vode a ktore aktivne jod vytlacaju z tela.
Napr pri obycajnej 5 minutovej teplej sprche nozes dostat cez kozu az 2 mg choru, co vytlaci z tela vyse 7 mg jodu(v pomere atomarnych vah, chlor je 35 a jod 127)
Tolko jodu samozrejme nemozes dostat v normalnej potrave, pokial nejes morske rastliny, najma kelp. Stitna zlaza vplyva aj na ine zlazy, napr nadoblickovu, ktora je zodpovedna za vylucovanie cortisolu aj adrenalinu, oboje maju spolocne nieco s energiou, spalovanim a ukladanim tukov.

tpch

Bola si u endokrinologa? To moze byt aj problem nadobliciek.
Taketo priberanie je patologicke, strava ti nepomoze, treba odhalit pricinu. Neviem, aka obrovska musela byt ta pneumatika, ked si pribrala za dva tyzdne 23kg.

REVANZ

Priberám len do brucha a nad zadkom :D jednoducho čisto len pleumatika... inde nie... teda aj stehna ale vo velmi malom množstve a tie mi nevadia vobec... to skor poviem že konečne...

REVANZ

Prepáč ale mne sa to naozaj stalo. A je pravda že som prešla aj velmi depresívnym obdobím. A čil je to tu zas... zase se mi to deje ale chodím behať cvičím jem vela zeleniny a podobne tak sa mi darí že priberem LEN 5kg za týždeň. A predtím som mávala vždy problém nabrať aspoň 1 kg...

tpch

Jedine ze by to bolo zapricinene zadrziavanim vody. Neviem, u akeho lekara si bola, mal by ta vysetrit endokrinolog a internista. Normalnou cestou sa jednoducho neda tolko pribrat, ak samozrejme nezjes za den 20 kil krmiva.

tpch

Pribrat za 14 dni 23kg je podla mna fyziologicky nemozne. Jeden kilogram tuku predstavuje cca 38900kJ, t.j. denne by si musela prijat navyse 63900kJ. To je cca 8-nasobok beznej dennej davky jedla!!!

REVANZ

Dole som uviedla svoj problém. Mám problém že extremne priberiem za 2 dni 4kg a viac a som aktívny šlovek a zdravo sa stravujem. Hladám nejakú radu poprípade odbornú pomoc aspoň na internete. U lekárov som nepochodila. Tak sa teda pýtam či mi vie niekto poradiť?

REVANZ

Dole som uviedla svoj problém. Mám problém že extremne priberiem za 2 dni 4kg a viac a som aktívny šlovek a zdravo sa stravujem. Hladám nejakú radu poprípade odbornú pomoc aspoň na internete. U lekárov som nepochodila. Tak sa teda pýtam či mi vie niekto poradiť?