Prednison

SáááRaA

Ja som začala brat tento liek v 9 rokoch kvoli chronickej glumerulonefritide.....teraz mám 18 rokov a opat to vyzerá tak ze budem musiet brat prednison ...no som si na 100% istá že to odmietnem ...tento liek mi pokazil da sa povedat detstvo kvoli zmenam ci uz z psychickej alebo fyzickej stránky...ludia aj kamarati boli zhrození z toho ako som sa zmenila v priebehu 2 mesiacov.. vela nocíí som preplakala bolo to strašné... az v niakych 14 rokoch som konečnele zacala opat vyzerat ako clovek ... je to SVINSTVO!...

charlota

Dobry den prajem. Prosila by som, aby mi
odpovedal hlavne odbornik, lebo potrebu-
jem hlavne odbornu radu. Nepotrebujem ani utesit ani sa postazovat, ale na-
ozaj odbornu radu.
Ked som mala 21 rokov som sa liecila
na TBC gynekologii vo Vys.Hagoch cca
1 rok. Od 25 rokov nemam menzes [2x
extrauter.]Do cca 40 rokov bezne cho-
roby. Potom som mala uraz a museli mi operovat clenky [empslimetoda]. V roku 2002 operacia hlavy [meningeom] od toho casu sa moj zdravotny stav celkom zmenil. Z nemocnice som odchadzala s cukrovkou, osteoporezou, angina pectoris, a imunolog mi zistil,ze mam velmi slabu imunitu. Uzivam Imunor viac rokov vysledok je nizky, nakolko stale mavam herpesy na perach [v nose alebo v uchu, nie su velke ale bolestive]. Mala som pasovy herpes po celok sedacom ner-
ve [od bedrovej casti po prsty na no-
hach]. Vtedy som bola u infektologicky
ktora mi predpisala tabletky. Po nich
sa moj stav trocha zlepsil az na to,
ze sa mi case objavili po tele cervene
flaky, ktore diagnostikovali ako bore-
liozu a na nu ma aj liecili. Ked sa mi
stav ani po mesiaci nezlepsil isla som
inej koznej lekarke, ktora mi nechala
vziat vzorku koze. Na histologii mi
zistili vaskulitidu a musela som ist
di nemocnice. Asi rok som uzivala pred-
nison, potom mi osetrujuca primarka
navrhla, ze skusime prednison vysadit.
Asi po mesiaci sa mi flaky znova obja-
vili, takze som musela zacat znova uzi-
vat prednison. Teraz som na 10mg udrzo-
vacej davke. Moj problem teraz je, ze
uz pri prvej liecbe som pribrala 10 kg
a teraz pri vyske 160 cm vazim viac ako 88 kg. Ja sa trapim, lebo moja vaha predtym bola 54kg, manzel ma trapi, ja
ho chapem, lebo aj mne je zle, ked sa
na seba pozriem do zrkadla. Problem je aj v tom, ze pri MR mi zistili v bed-
rovej casti herniu. Neviem ci preto mam v tej casti velke bolesti [iba ja ich
citim a viem ake su] a potom, kedze mam osteoporezu najvyssieho stupna mam krehke kosti a napr. iba sa potknem a pritom si silnejsie udriem ruku alebo
nohu hned ju mam zlomenu. Ked sedim
tak nemam skoro ziadne bolesti okrem
hlavy [zistili mi novy meningeom],
takze mam velmi malo pohybu. Viem, ze
je to jeden z dovodov preco mam tolko
kil. Mam este niekolko problemov ale
tie sa daju zvladat [cukrovka-inzulin,
velka spavost-Vigil], Len na tu bolest
sa nenasli ziadne lieky. Prosim viete
mi poradit? Dakujem Eva S.

halinug

Ja beriem prednison proti opuchu mozgu,kedze mi nasli metastazy v hlave a na mieche a pomaha , takze mu dakujem a vedlajsie ucinky ako naberanie hmotnosti ma velmi netrapi,kedze su pre mna dolezitejsie veci, po vysadeni sa schudne :-)

sydney

ja som uzivala prednison dokopy mesiac a pol a nepribrala som - lezala som v nemocnici a z nervov mi absolutne nechutilo jest (podporuje to inac chut do jedla,pribrala som jedine v tvari,ale akonahle som dobrala lieky,tak pomerne rychlo to slo prec. lieky mi vsak poskodili crevnu mikrofloru,nech skusam co chcem,z akehokolvek mliecneho vyrobku mi zgruli v crevach a prehana. ja uz tie debilne lieky nechcem jakziv vidiet

holubicaaa

Ahojte... pri akej davke Prednisonu ste zacali \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"odpuchat\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" v tvari?

joni_

ahoj, chcem sa spytat ako je to so stravou a vyzivovymi doplnkami (vitaminy, mineraly, podpora imunity, detox...) pri prednisone, treba na nieco davat pozor, niecomu sa vyhybat a naopak nieco jest vo vacsom mnozstve? dik

Tinka2233

Milik

Možno by si to mohol skúsiť prediskutovať ešte s nejakým odborníkom, či je to nevyhnutné užívať tento liek.. Určite tým nikomu neublížiš, aspoň sa ubezpečíš alebo môžeš predíjsť všetkým následkom kt. sú spôsobené užívaním prednisonu.. :) Držím prsty!

milik

ahojte no tak mne ten prednison ešte len dnes môj imunológ predpísal kvôli alergii len ked tak tu čítam vedľajšie účinky tak sa obávam lebo okrem kopu alergií mám aj choré srdce a oslabené pľúca tak dúfam že mi to ešte viac neuškodí ako pomôže

Tinka2233

Ahojte, mám 17 rokov a 20.augusta mi začali dá sa povedať moje prvé zdravotné problémy. Najprv som mal hrozné bolesti v krčnej chrbtici a následne som nemohla otáčať hlavou, spraviť nejaký prudší pohyb alebo hýbať pravou rukou... Mala som zapálene oči, v ktorých sa mi robili krvavé škvrny. Týždeň na to, mi opuchlo koleno, výsledkom bola voda v kolene, robili mi punkciu v jeden deň 70ml o 3 dni na to, 80ml. Bez úrazu alebo pod. Nosila som ortézu a puchli mi členky, bolela ma panva, chrbtica, malé kĺby (články prstov na nohách) mala som hrozné opuchy, kt. stále nevymizli. Obe nohy som mala na nespoznanie, postupne som už nedokázala spraviť ani krok bez pomoci, rozhodla som sa ísť do nemocnice, kde som následne ležala 2 týždne. Diagnostikovali mi idiopatickú artritídu. Bola som proti akýmkoľvek tabletkám, odmietala som zobrať Ibalgin, pretože som nikdy za 17 rokov nebrala antibiotiká ani žiadne iné tabletky. Keď ma oboznámili s mojou liečbou, nebola som nadšená, no so slzami v očiach som musela uznať, že fungovať ďalej s takými hroznými bolesťami a opuchmi sa nedá. Takže beriem momentálne už 6 týždeň 20mg prednison každý deň, quamatel kt. je od žalúdka a injekčne som mala 4x pichnutý Matotrexát.. 26.oktobra idem naspať na kontrolu a dufam, pevne verím že mi dávky znížia.. čo sa týka Prednisonu, veľmi som sa obávala nežiadúcich účinkov, na kt. ma pripravili.. Bála som sa priberania a pod. Zatial som na sebe spozorovala iba zmenu na tvári, možno to nie až tak viditeľné. Čo sa priberania týka, dávam si bacha čo zjem, nie žeby som nejedla vôbec, jem pravidelne a menej a snažim sa vysadiť jedlá, ktorým som niekedy hodovala koľko sa mi zachcelo. Jem všetko, hlavne veľa ovocia a verím, že aj ked mi ten prednison nevysadia, alebo mi narobí šarapaty s váhou, dúfam že sa mi to potom všetko vráti do pôvodného stavu. Hlavné je, aby som mohla fungovať ďalej, pretože 5 týždnov som bola priputana k posteli, nedokazala som chodit.. Teraz sa aspoň hýbem a cítim sa oveľa lepšie.. Ešte k tým vedľajším účinkom, mám pocit že za tých 6 týždnov sa mi výrazne zmenila nálada, často som nervózna atď, ale dokážem sa kontrolovať a ovládať a modlím sa za chvíľu, keď mi povedia že je všetkému koniec, možte fungovať tak ako ste fungovali doteraz... Verím, že to príde čo najskor, všetko som prijala s úsmevom aj artritidu aj boreliozu kt, mi potvrdili pred 3 týždňami. Držím prsty všetkým, kt. sú v podobných alebo ešte horších situáciach..Nezabúdajte že každá choroba sa rodí v hlave... Takže verím a prajem všetkým aby sa dostali čo najskôr zo všetkých zdravotných problémov!! :)